Προς το περιεχόμενο

[Mirrorless Camera] Samsung NX300 + 18-55mm f/3.5-5.6 - 399€ [reloaded][ΤΕΛΟΣ ΞΑΝΑ]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι σοβαρό μαγαζί για να κάνει λάθη.

 

Συμφωνούμε. Δεν αναφέρθηκα στο μαγαζί αλλά στην τιμή. Ελπίζω να χρησιμεύσει το topic που άνοιξα σε κάποιον που ψάχνει αυτόν τον καιρό σε κάτι πιο advanced από μια κοινή compact.

 

Είναι και σε καφέ χρώμα για τους λάτρεις του vintage. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη σιγουρα δεν ειναι λαθος απλα ειναι πολυ πιθανο να μην μεινει εκει για πολυ (ειδικα αφοτου ....εφτασε στο φορουμ :)).

Δεν ειναι παντως 'ακριβως' 200 ευρω κατω, καθως εδω και καιρο καθε τοσο υπαρχουν 2-3 μαγαζια που την δινουν 499, οποτε θα ελεγα 'τουλαχιστον 100 ευρω κατω'.

Προσφατως ειχε παιξει αντιστοιχου μεγεθους (και ισως λιγο καλυτερη) προσφορα για αυτη απο το αγγλικο αμαζον (ηταν για λιγες ωρες και δεν την προλαβα) και αυτο με κρατησε απο το να την παρω στα 399 απο εδω (λεω μηπως ξαναμπει η ιδια ή καλυτερη σε τιποτα black friday deals σε κανα μηνα).

Απλα προς καθε ενδιαφερομενο, εχει ηδη κυκλοφορησει νεο μοντελο ΝΧ300Μ με μοναδικη διαφορα αν δεν κανω λαθος την οθονη 180 μοιρων αντι 90 της ΝΧ300.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη καμερα, κατι αναμεσα σε dslr και compact

Όσον αφορά το μέγεθος του σώματος, γιατί ο φακός δυστυχώς είναι κανόνι.

Η τιμή είναι πολύ καλή εννοείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λέτε αλλά ξεχνάτε οτι δεν είναι μονο η αγορά αλλά το πάντρεμα με το οικοσύστημα της κάθε εταιρίας

 

Και η Samsung είναι τραγική σε σχέση με canon η nikon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λέτε αλλά ξεχνάτε οτι δεν είναι μονο η αγορά αλλά το πάντρεμα με το οικοσύστημα της κάθε εταιρίας

 

Και η Samsung είναι τραγική σε σχέση με canon η nikon

 

Εγώ πιστεύω πως το 90% αυτών που θα πάρουν τέτοιο τύπο φωτογραφικής θα αρκεστούν στον kit φακό και δεν θα ασχοληθούν περαιτέρω. Οι υπόλοιποι που θα το σκεφτούν να προχωρήσουν θα την πουλήσουν για να πάρουν μια καθαρόαιμη dSLR όπου εκεί προφανώς υπερέχουν οι εταιρείες που αναφέρεις.

 

Στηρίζομαι σε αυτό γιατί όποιος ασχολείται με το άθλημα ξέρει πως το viewfinder στην φωτογραφική είναι το Α και το Ω. Κάτι που οι συγκεκριμένες MSCs δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το πράμα εστιάζει γρηγορότερα από πολλές entry-level DSLR, έχει Wifi/NFC, πολύ καλή ποιότητα εικόνας, και με έναν pancake φακό μπαίνει άνετα σε τσέπη. αλλά εξαρτάται πάντα τί ψάχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την nx1000 της samsung και αν εξαιρεσει κανεις την ελειψη veiwfinder ειναι αρκετα καλη μηχανη για τα χρηματα της. Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις αντιστοιχες entry level dslr και το θετικο με την samsung ειναι οτι εχει αρκετους οικονομικους primes φακους οποτε για καποιον που ψαχνει μια φωτογραφικη σε μεγεθος compact με δυνατοτητες dslr ειναι μια πολυ καλη λυση, ειδικα αν την συνδιασει με τον samsung 30mm f/2 οπου μειωνει σημαντικα το μεγεθος της. 

 

Η αληθεια ειναι οτι προσωπικα με βαζει σε σκεψεις αν αναβαθμισω η παραπανω προσφορα, αν βρω καποιον να παρει την nx1000 μου στα και μαζεψω τα μισα χρηματα ισως και να το τολμησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να παρεις αυτη η μια nex-5n η nex-5r

 

Εγω εχω την 5r κιτ 16-50 και το ασχημο ειναι οτι δεν εχω τα 400 ευρω να παρω τον 35 1.8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Price match από τον Γαλαίο και σε 3 διαφορετικά χρώματα:

 

http://galaiosphoto.gr/product_info.php?products_id=4278

http://galaiosphoto.gr/product_info.php?products_id=4280

http://galaiosphoto.gr/product_info.php?products_id=4279

 

Οι τιμές στας Ευρώπας παραμένουν σταθερές και πιο υψηλές από τις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να παρεις αυτη η μια nex-5n η nex-5r

 

Εγω εχω την 5r κιτ 16-50 και το ασχημο ειναι οτι δεν εχω τα 400 ευρω να παρω τον 35 1.8

 

Για αυτο τοτε που εψαχνα mirrorless ειχα αφησει τις nex, ναι μεν ειναι πολυ καλες μηχανες και εχουν καποιους εξαιρετικους φακους αλλα η τιμη τους ξεφευγει. Ενδεικτικα τον 30αρη φετος τον ειχα παρει καπου στα 160 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...