Προς το περιεχόμενο

Αντεχει το τροφοδοτικο 7770 , 7790


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω το παρακατω συστημα

turbo x midi tower
Intel core i3 2xxx i3 2120 3.3 ghz
4 gb ddr3 1333 mhz
500 gb sata III 7200
ATI HD 5450 1GB
DVD RW
Τροφοδοτικο  450 watt (πλαισιο μαρκα )
οθονη μονιτορ tv lg 22

 

και θελω σημερα να παραγγειλω (μεχρι της 2.00 ωρα ) την ATI Radeon HD7790 OC 1GB DDR5

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33816&cat=5&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=3&step=4

 

.θα αντεξει το τροφοδοτικο η θα κανω καποια ζημια στην καρτα , υπολογιστη.

 

Επισης μια αλλοι λυση ειναι Sapphire 7770 GHZ EDITION 1GB http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-7770-GHZ-EDITION-1GB-11201-17-20G.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20131031-ssales-nov 

στα 100 ευρω δηλάδη 16 ευρω λιγοτερα απο την 7790.

 

Επισης εκτος απο την ερωτηση μου αν το τροφοδοτικο θα συκωσει μια απο της δυο καρτες ειναι και αν υπαρχει καποια σημαντηκη διαφορα μεταξυ τους.

 

Θα ηθελα μια γρηγορη απαντηση γιατι η παραγγελια πρεπει να γινει το αργοτερο της 2:00μμ για να την παραλαβω αυριο στην Λαρισα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα με αυτο το τροφοδοτικό no name και απο το πλαίσιο δεν πας πουθενά , παρε ενα τροφοδοτικό πρώτα και μετα καρτούλα αυτη ειναι η άποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε μη ρισκάρεις

εγώ είχα noname 800αρι μάλιστα

και το καψα και έτρεχα και πήγε και η καρδιά μου στη κούλουρη μην τα πήρε όλα ο διάολος...

 

πάρε τροφοδοτικό, η 5450 που φοράς είναι πολύ ελαφριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. παιρνεις τροφοδοτικο οποσδηποτε με ενα 450αρη corsair , thermaltake κτλ    εισαι κομπλε 

β . πας υποχρεωτικα στην 7790 . αν πας στην 7770 για 16 ευρο θα εχεις κανει κανει εγκλημα !

 

 

υγ . την σηκωνει για πλακα το 450 αρι , δε καιει τιποτα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες για της απαντησεις σας.

Δεν προλαβα λογου δουλειας την παραγγελια απο θεσ/κη και ετσι ειμαι για αυριο απο το πλαισιο αναμεσα σε αυτες της δυο

 

SAPPHIRE 7770 GHZ EDITION 1GB 99,90 ευρω

SAPPHIRE VGA PCI-X 7790 1GB GDDR5 124 ευρω

 

Και η δυο ειναι σε προσφορα ,και βλεπωντας στον τσιγκουνη ειναι απο της καλυτερες τιμες ,και χωρις μεταφορικα, αντικαταβολη.

Μαλλον θα παω για την 7790 με ολο το ρισκο για το τροφοδοτικο αφου δεν βγαινει κανενα 50 ευρω εξτρα για αυτην την εβδομαδα.

 

Παιδες αξιζει να δωσω αυτα τα 24 ευρω παραπανω ,η διαφορες μεταξυ των δυο καρτων ειναι τετοια που δεν δικαιολογείται η τιμη.

  Δεν με χαλαει καθολου η 7770 αφου κιολας ακουστηκε οτι θα την συκωσει το τροφοδοτικο απλως εχει αρκετα χρονια στην αγορα σε σχεση με την 7790.

 

 Και τελος ποιες θα ειναι η ενδειξεις οτι το τροφοδοτικο δεν συκωνει την καρτα πχ 7790 ,και αν υπαρχει περιπτωσει να βγαλω με την πρωτη off τον υπολογιστη , η την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα ειναι τετοια που οντως δε δικαιολογειται , ειναι μικρη η διαφορα θα επρεπε να ειναι μεγαλυτερη !

η μια καρτα ειναι ολοκαινουργια υλοποιηση με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα , καινε σχεδον το ιδιο , δε θα εχεις κανενα θεμα με το τροφοδοτικο , δε μπορω να σου πω κατι αλλο , ελπιζω να σε συμβουλεψουν σωστα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/3079333/Asus-Radeon-HD7790-1GB-DirectCU-II-OC.html

 

και ναι.., την σηκωνει ανετα το τροφοδοτικο.

 

απλα βαλε ενα καλο να μην εχεις θεματα μελλοντικα...!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...