Προς το περιεχόμενο

ΚΟΡΟΙΔΙΑ το GalaxyStore.gr !!!!!


jimdt7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν που λέτε, πριν από μεροικές βδομάδες μου στέλνει το skroutz email που έλεγε ότι η τιμή του HTC One έπεσε 14% δηλαδή από 478 στα 408. Μιας και ήθελα πολύ το κινητό αυτό δεν έχασα ευκαιρία και το αγόρασα από το galaxystore.gr. Βγήκε περίπου 417 με τα μεταφορικά. Μέσα στην χαρά λοιπόν εγώ περιμένοντας την επώμενη μέρα το κινητό, δέχομαι ένα τηλεφώνημα από την Galaxy και μου λένε με αγενή τρόπο ότι είχε γίνει λάθος στην τιμή και ότι πρέπει να πληρώσω 480 αντί για 417. Μου αναλύουν λοιπόν μια θεωρία, όπου κάποιος έβαλε λάθος την τιμή στα συστήματα τα τους και γιαυτό δεν μπορούν να μου το στείλουν στην τιμή που το παράγγειλα. Γνώμη μου είναι ότι παρόλο που κάνανε λάθος, δεν είναι πρέπον εκ μέρους τους πρώτον να μου μιλάνε με αγενή τρόπο σαν να έφταιγα εγώ που το παράγειλα και δεύτερον να μην μου στείλουν το κινητό το οποίο είχα ήδη παραγγείλει, έστω με μία έκπτωση ή κάποιο αξεσουάρ δώρο ως ένδειξη καλής θέλησης. Προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναγοράσω από αυτό το κατάστημα για κανέναν λόγο...Επίσης να αναφέρω ότι ούτε κάν μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στα email μου...!!!

e3ao.png
xgil.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πλέον στη λίστα των καταστημάτων του skroutz. Βγήκανε ή τους βγάλανε.

 

Ο γενικός κανονας για κάποια μικρά καταστήματα είναι να βάζουν 1-2 τεμάχια σε τιμές χώμα, μόνο και μόνο για να φαίνονται ψηλά στις αναζητήσεις (διαφήμιση), αλλά οταν τα παραγγείλεις σου λένε "ουπς λάθος" ή "ο προμηθευτής αλλαξε τιμη", κλπ γιατί κάποιοι ψαρώνουν και τελικά πληρώνουν παραπάνω. 

 

Εννοείται οτι στο στατιστικό δείγμα υπάρχουν και περιπτώσεις λάθος εισαγωγής τιμής αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα του πελάτη, αλλά προβλημα του μαγαζιου και μόνο. Αν ένα μαγαζί αδυνατεί να διπλο-τσεκάρει τις τιμές του πριν τις αμολήσει στο internet δεν φταίει ο πελάτης, οπότε αν αρνηθεί την πώληση ΠΡΕΠΕΙ να δεχτεί τα αρνητικά πυρά και κριτική. 

 

Σε κάθε περιπτωση απο τις παραπάνω, η αρνητική και ξεκάθαρη αναφορά στο skroutz (αν το μαγαζί υπάρχει ακομα) ειναι επιβεβλημένη για αποφυγή ταλαιπωρίας απο μελλοντικους πελάτες. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά 2 φορές που ψώνησα από το συγκεκριμένο με εξυπηρετήσανε άψογα, πήρα ένα Note 2 δικό μου αρχικά και ένα Optimus G της γυναίκας μου, τα παρήγγειλα πρωί και το απόγευμα τα είχα σπίτι μου στην επαρχία, και τα 2 άψογα συσκευασμένα και σφραγισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά 2 φορές που ψώνησα από το συγκεκριμένο με εξυπηρετήσανε άψογα, πήρα ένα Note 2 δικό μου αρχικά και ένα Optimus G της γυναίκας μου, τα παρήγγειλα πρωί και το απόγευμα τα είχα σπίτι μου στην επαρχία, και τα 2 άψογα συσκευασμένα και σφραγισμένα.

Από Αθήνα επαρχία την ίδια μέρα??? Στα έφερε ο ίδιος με ... ελικόπτερο??? :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Αθήνα επαρχία την ίδια μέρα??? Στα έφερε ο ίδιος με ... ελικόπτερο??? :-D

Και μενα μου φανηκε παραξενο ποσο μαλλον οταν η courrier ηταν η acs που παντα αντιμετωπιζα προβλημα με τη συγκεκριμενη εταιρια. Ημουν στη δουλεια και τους πηρα τηλεφωνο να δω ποτε θα παραλαβω και μου λενε εδω ειναι εφτασαν πριν απο λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Προσωπικά 2 φορές που ψώνησα από το συγκεκριμένο με εξυπηρετήσανε άψογα, πήρα ένα Note 2 δικό μου αρχικά και ένα Optimus G της γυναίκας μου, τα παρήγγειλα πρωί και το απόγευμα τα είχα σπίτι μου στην επαρχία, και τα 2 άψογα συσκευασμένα και σφραγισμένα.

Από Αθήνα επαρχία την ίδια μέρα??? Στα έφερε ο ίδιος με ... ελικόπτερο??? :-D
Αναλογα που εισαι μαλλον.Εμενα σε νησι το γρηγοροτερο ειναι 1 εργασιμη.Παντως καποια καταστηματα στο σκρουτζ ειναι οτι να ναι οντως.Εγω πριν λιγες μερες πηρα κατι μεμβρανες και μου στειλανε μηνυμα οτι εφυγαν αφου περασαν 10 μερες και δε παρελαβα τιποτα τους περνω τηλεφωνο και μου λενε"Δεν τις εχουμε κυριε,περιμενουμε παραγγελια" Η κοροιδια παει συννεφο απο καποια καταστηματα.Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...