Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ήξερα οτι τον tracking number τον αγοράζεις νόμιζα στον δίνουν δωρεάν τουλάχιστον έτσι κάνουν εμένα και θα σου έρθουν μην αγώνεσαι και μου ασπρίσεις στα καλά καθούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναισθητο τελειως ειμαι σε τετοια θεματα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ξαναγορασει retail απο το amazon και ενα αγχος το εχω μιας και προκειται για αλλον το πακετο. Με τα δικα του λεφτα το αγορασε οποτε εγω πρεπει να βεβαιωθω οτι θα το παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καμία στραβή να τύχει χτύπα ξύλο συνήθως το ξαναστέλνουν το αντικείμενο χωρίς καμία επιβάρυνση για να φανταστείς  πως λέμε εξυπηρέτηση Ελληνικών καταστημάτων καμία σχέση :P  και όποτε έχεις χρόνο ξαναπήγαινε στα στοιχεία της παραγγελίας να δείς αν έχει εμφανίσει αριθμό παρακολούθησης παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει tracking information. 

Σε περιπτωση που δεν το παραλαβω, αυτοι ενημερωνονται; Γινεται καπως να χαθει τελειως στην διαδρομη, να μην το παραλαβω και το αμαζον να το αρνειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι ξέρω ενημερώνονται ή στο τέλος τέλος τους ενημερώνεις εσύ μετά απο κάποιο διάστημα όπως είχα κάνει εγώ και αφού κάνουν τον έλεγχο τους συνήθως στο ξαναστέλνουν όπως είχαν κάνει και σε μια δικιά μου περίπτωση.Το να μην παραλάβεις και ο Μπέζος να το αρνείται δεν μου έχει τύχει να το ακούσω ποτέ και μου μοιάζει πολύ απίθανο σενάριο.Ποιό πιθανό μου ακούγεται οτι μας ψεκάζουν ή ότι κυκλοφορούν ανάμεσα μας ή σενάρια για την μέση-κοίλη γή παρά να σου αρνηθούν απώλεια παραγγελίας.Εχουν και μια φήμη να διατηρήσουν οπότε είνα καλύτερο για αυτούς να βγούν ζημιωμένοι παρά να δυσαρεστήσουν τους αγοραστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει tracking information. 

Σε περιπτωση που δεν το παραλαβω, αυτοι ενημερωνονται; Γινεται καπως να χαθει τελειως στην διαδρομη, να μην το παραλαβω και το αμαζον να το αρνειται;

Για να μην εχει tracking information λογικα στο εχουν στειλει με το ταχυδρομειο.

Και εγω που εχω tracking number δεν πληρωσα τιποτα παραπανω. Απλα ετυχε μαλλον να μου το στειλουν με courier. Ειναι η 1η φορα βασικα που μου τυχαινει να το στειλουν με courier και να εχω tracking number.

 

Κατα τα αλλα μην ανησυχεις ΚΑΘΟΛΟΥ πως θα σου παιξει φουστια το amazon. Αν γινει καμια μ@λ@κι@ και χαθει το δεμα ή θα σου το ξαναστειλουν ή θα σου κανουν refund.

Απλα μερικες φορες αργουν. Μου εχει τυχει και μηνα να περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχει tracking information. 

Σε περιπτωση που δεν το παραλαβω, αυτοι ενημερωνονται; Γινεται καπως να χαθει τελειως στην διαδρομη, να μην το παραλαβω και το αμαζον να το αρνειται;

 

Συμφωνα με το ποστ του συμφορουμιτη στην προηγουμενη σελιδα, με το smart post η αμαζον θα γνωριζει αν παραλαβεις. Επισης θα γνωριζει αν δεν παραλαβεις. Εκτος αν κανενα απο τα αλανια οπως τα αποκαλεσε ο nemo παραλαβει αντι για σενα (δυσκολο θεωρητικα αλλα με τα ΕΛΤΑ ολα ειναι ευκολα), οποτε το χασες το παιχνιδι. Παλιοτερα που ειχα πολλες αγορες απο αμαζον, εγραφα συνεχως οτι πακετο μπορει να αργησει μεχρι και 10 μερες περα απο την εκτιμωμενη ημερομηνια. Ποτε δεν μου ειχε χαθει πακετο, πολλες φορες ειχε αργησει παρολα αυτα. (για να ηρεμησεις λιγο)

 

Ας κλειδωσουμε το θεμα λοιπον μιας και η κουβεντα εχει ξεφυγει και κυριως, προσφορα δεν υπαρχει πλεον ενεργη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • Moderators

Το παρον τοπικ θα ξεκλειδωσει την Δευτερα 24-11-2014 οποτε και ξεκινουν τα BF/CM.

 

Ανεβηκε πανω για να φαινεται και να μην ανοιγουν αλλα τοπικ γεματα με αποριες τι είναι τα BF και ποτε.

 

 

Οποιος δεν γνωριζει τι είναι τα BF μπορει να κανει μια αναγνωση των #1και #3 αλλα και οσο θελει στο τοπικ ώστε να μπει στο νοημα. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριες και κυριοι και αγαπητα μου παιδια εχει ερθει ξανα το πληρωμα του χρονου και το amazon fr,και it απο την μια και μετα ξεκινουν τις προσφορες τους δειλα ,ενω ακολουθει το amazon de απο τις 9.30 αυριο

συνδεσμοι απο κατω

Italy amazon

France amazon

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...