Προς το περιεχόμενο

r9 280x vs GTX 770 vs HD 7970


tralalo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είδα κάτι βίντεο με τις παραπάνω κάρτες γραφικών (r9 280x toxic, gigabyte geforce gtx 770, gigabyte randeon HD 7970) κι θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Αν εγώ διαθέτω τα λεφτά για οποιαδήποτε από τις 3 κάρτες, πια είναι η καλύτερη επιλογή; Σε θέματα ψύξης, θορύβου κι FPS;

 

Επίσης, πόσα slots έχει μία mobo κι συγκεκριμένα αυτή; Κι πόσο καταλαμβάνουν η καθεμία από τις παραπάνω κάρτες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την 7970 την ξεχνας γιατι ειναι παλια καρτα. Απο τις αλλες 2 σε θεμα καθαρα επιδοσεων η Toxic ειναι λιγο δυνατοτερη γενικα απο την 770 σε stock παντα, αλλα εχει μονο 2 χρονια εγγυηση ενω η Gigabyte εχει 3 χρονια.  

 

Για την μητρικη που αναφερεις ,μπορεις να βαλεις μεχρι και 2 καρτες γραφικων ειτε Amd ειτε Nvidia πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την 7970 την ξεχνας γιατι ειναι παλια καρτα. Απο τις αλλες 2 σε θεμα καθαρα επιδοσεων η Toxic ειναι λιγο δυνατοτερη γενικα απο την 770 σε stock παντα, αλλα εχει μονο 2 χρονια εγγυηση ενω η Gigabyte εχει 3 χρονια.  

 

Για την μητρικη που αναφερεις ,μπορεις να βαλεις μεχρι και 2 καρτες γραφικων ειτε Amd ειτε Nvidia πανω.

Μα πως ήμουν σίγουρος πως θα είσαι ο πρώτος που θα απαντήσεις; :Ρ Σε θέμα ψύξης κι θορύβου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να σας πω που τις εχω και τις 3 καρτες προσωπικα...η toxic δεν ειναι wattρουφηχτρα....ειμαι με τροφοδοτικο 700 watt crossfire με την 7970 vapor....εχουν ελαχιστες διαφορες αυτες οι 3 καρτες....

 

εχω αυτες...

 

7970 vapor-X Ghz edition...---stock 1050 6000--->1185 6160 OC

770 palit 4 gb------stock 1050 7010--->overclock δεν εχω κανει

r9 280x tocic ----stock 1150 6400--->1200 6550 OC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...