Προς το περιεχόμενο

[GAMING] Εκπτωσεις στον Κοτσοβολο, PSplus απο 35,8ε το χρονο!


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα Χριστουγεννα σε ολους! Εχει συζητηθει στο γνωστο θεμα του PS4 344ε οτι εχει εκπτωσεις ο Κοτσοβολος στο gaming απο 5 ως 20% και οτι μπορει να παρει κανεις Dualshock4 με 47ε και την camera στην ιδια τιμη! Καλες τιμες και οι 2 με βαση τις αρχικες (60αρια) ωστοσο αφενος δεν νομιζω οτι σε καναδυο μηνες θα ειναι τοσο σπανιες, αφετερου οποιος δεν ηταν στην προσφορα με τα 344 και ηθελε αυτα τα εξτρας τον συνεφερε ακομα πιο πολυ να παρει το πακετο με τα 509 ευρω που εχει δευτερο dualshock και camera και Killzone με 100 ευρω παραπανω....που ειναι οσο παιρνεις το dualshock και την camera με τις εκπτωσες του Κοτσου και παιρνεις και το killzone που αν δε το θες φευγει ενα 30αρι ευκολα...

 

Ομως ψαχνοντας τα accessories και τις εκπτωσεις που κανει, επεσα πανω σε κατι πιο ενδιαφερον πιστευω! Επειδη με ενδιεφερε το PSplus (που αλλωστε δεν υπαρχει σε κανενα bundle) ειδα οτι περιεργως ΔΕΝ εχει την ετησια συνδρομη καν στον καταλογο του. ΣΤην 3μηνη κανει 20% αλλα δεν αξιζει τοσο σαν αρχικη τιμη... ΟΜΩΣ οπως ειναι γνωστο μπορεις να παρεις prepaid χρονο της sony και να τον φορτωσεις στο PSN account σου και με αυτον να αγορασεις συνδρομη απο το ιδιο το store...κατι που σημαινει οτι αν παρεις τον Prepaid χρονο σε καλη τιμη, το ιδιο κερδισμενος εισαι!

Εχει λοιπον την καρτα των 50ε με 20% αρα παει στα 40ε και μπορεις με 40ε να αγορασεις 1 χρονο PSplus...

 

Ακομα καλυτερα ομως, παρατηρησα οτι την καρτα των 20ε την εχει 17.9ε και οχι 20 αρχικη τιμη!! Την βαζεις στο καλαθι και παιρνεις αλλο ενα 20% σε αυτην την τιμη και βγαινει στα 14.32! Δηλαδη 28,4% εκπτωση εν τελει! Συνεπως οποιος θελει μπορει αντι να παρει την καρτα των 50ε στα 40, μπορει να παρει 3 καρτες των 20ε στα 42.96ε και να αγορασει PS plus 1 χρονου αλλα να του μεινουν και 10ε για αγορες στο account, ή ακομα καλυτερα εγω αγορασα 5 καρτουλες των 20ε στα 71.6ε και θα παρω 100ε χρονο online με τον οποιο θα αγορασω 2 χρονια PSplus...ητοι δηλαδη 35,8ε το χρονο!

 

Νομιζω οτι ειναι πολυ καλη τιμη με βαση 2 δεδομενα :

1) Το PSplus ειναι απαραιτητο στο PS4 για να παιξεις online, αλλα ουτως η αλλως οπως εδειξε η πορεια του στο PS3 ειναι μια πολυ καλη υπηρεσια anyway με τοσα free παιχνιδια που δινει, συνεπως δεδομενη αγορα για ολους τους κατοχους PS4

2) Με αυτην την δεσμευση που εχουν κανει αμα εχεις ελληνικο account να μη μπορεις να χρησιμοποιησεις PSplus καρτες ή και prepaid cards αλλων χωρων (ουτε καν ηπειρων, αλλα χωρων!) ειναι δυσκολο να βρεθει καλη τιμη αφου ειναι κομμενα απο τα αποδυτηρια τα ebay/amazon/idealo κλπ. Αρα μια αγορα με σχεδον 30% εκπτωση απο Ελλαδα δε νομιζω να ξαναβρεθει ευκολα...

 

Το link της καρτας των 20ε ειναι αυτο, και ειναι διαθεσιμη και για αποστολη αλλα και για παραλαβη απο καταστημα! 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/accessories/ps3/089263-sony-playstation-live-card-20-euro

 

ΥΓ: Εννοειραι οτι και αν καποιος θελει να κανει αγορες απο το PSN ειναι ενας πολυθ καλος τροπος να παρει οσα online Λεφτα θελει με 28.4% εκπτωση! Απλα εστιασα στο PSN επειδη ειναι τοσο απαραιτητο...

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως κατι πρεπει να "σκασει" και απο την Sony οσον αφορα την συνδρομη...

Περσι τετοια εποχη ειχε προσφορα στα 37,5€ την ετησια (το public ειχε κι ενα -10% για να βγει 33,75€ αλλά τοτε σαν καλο μπακαλικο που ηταν τα "εφαγε" τα -10% και τις εστειλε στις "κανονικες" τιμες), ενω πριν λιγες μερες το γερμανικο αμαζον την ειχε 33 ευρω (αλλά ελεγε για γερμανικα accounts)... Επισης πριν 1-2 βδομαδες επαιζε ακομα καλυτερη προσφορα απο το αμερικανικο αμαζον αλλα κι εκει δε ξερω παλι αν υπηρχαν "θεματα" με 'ξενα' accounts.

Γενικα παντως αν καποιος ειναι μονιμος "πελατης" του psplus ειναι καλη περιπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να εχουν, αμα εχεις φορτωσει τα λεφτα στο PSN account δε σε νοιαζει...οποτε θες αγοραζεις, και αν κατσει πχ και καμια προσφορα της sony με εκπτωση μεσα απο το PSN θα σου βγει ακομα φτηνοτερα. Με 71.6ε φορτωνεις με 100ε το λογασιασμο σου, αποκει και περα οτι προσφορα τυχον παιξει στο online σε βγαζει ακομα πιο κερδισμενο!

 

giorginho, δυστυχως παιζει εμπαργκο με ξενες καρτες και ελληνικο account γι'αυτο πιστευω αξιζει αυτη η προσφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρουμε αν έχουν ημερομηνία λήξης οι κάρτες;

Εγω την ειχα παρει περυσι τα χριστουγεννα στη προσφορα του public και την ενεργοποιησα τελος φεβρουαριου

το ιδιο θα κανω και φετος :)

Χτυπησα 3 των 20 στα 42,96

Ευχαριστω τον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορι γιατι παρεξηγησα κατι (το διαβασα λιγο προχειρα, αχ αυτη η προχειροτητα, οποτε εφαρμοζεται σε κακο βγαζει, αλλά ετσι οπως ειδα και τον τιτλο εβγαλα γρηγορα συμπερασματα)!!

Νομιζα οτι οι μειωσεις αφορουν την καρτα συνδρομης (πχ ετησια) στο psPlus, ενω απο οτι βλεπω τελικα ειναι "καθαρα χρηματικη" η εκπτωση... αρα και για παιχνιδια και για συνδρομης και για dlc και οτιδηποτε... οποτε μιλαμε για πραγματι καλη προσφορα... εχω κι ενα μικρο υπολοιπο 2-3 ευρω που δεν φτανουν σχεδον για τιποτα στο "πορτοφολι" οποτε μπορει να μου κατσει αρκετα "κουτι" αυτη η περιπτωση... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 κάρτες των 20€ συν PS4 κάμερα στα 90,88 και με τρεις άτοκες δόσεις ! (με κάρτα) και χωρίς μεταφορικά !

"Φυσιολογικό" κόστος 3χ20=60 + 59,90 = 120€ !

Επίσης για να σας βάλω και το κερασάκι στην τούρτα, όσοι έχετε ακόμη χρόνο στην plus συνδρομή ΜΗΝ βιάζεστε να την ανανεώσετε γιατί "έρχεται" (προσωπική άποψη) προσφορά Psplus στα 34,99 ή το ποιό πιθανό με τα 49,99 να δώσει η θεία +3 μήνες δώρο !

ΔΛΔ 35,8/15 = 2,39€ το μήνα ! (not bad at all)

Μπράβο στον TS και μπράβο και στον Κωτσόβολο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά TS! Τσίμπησα και ένα DS4 που δύσκολα θα πέσει σε αυτή τη τιμή άμεσα.

Έχω ακόμη και ότι έμεινε από το τρίμηνο PS+ που είχα πάρε πρόσφατα που είχε λήξει η συνδρομή. Ας ελπίσουμε να βγει σύντομα καλή προσφορά PS+!

Ίσως θα έπρεπε να πάρω και τη κάμερα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το extra -20% το παιρνεις με εισαγωγη κωδικου απο κουπονι ετσι? Κοιταζω στα emails μου και δε βλεπω να εχει ερθει καποιο που να μου δινει κωδικο (ενω μου ερχονται συχνα πυκνα για αλλα προιοντα του κωτσοβολου). Το παιρνεις με αλλο τροπο? Μπορει να μου πει κανεις ακριβη τιτλο του newsletter με το συγκεκριμενο κουπονι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το extra -20% το παιρνεις με εισαγωγη κωδικου απο κουπονι ετσι? Κοιταζω στα emails μου και δε βλεπω να εχει ερθει καποιο που να μου δινει κωδικο (ενω μου ερχονται συχνα πυκνα για αλλα προιοντα του κωτσοβολου). Το παιρνεις με αλλο τροπο? Μπορει να μου πει κανεις ακριβη τιτλο του newsletter με το συγκεκριμενο κουπονι?

 

Δε θέλει κουπόνι.Το βάζεις στο καλάθι και ενσωματώνεται η έκπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...