Προς το περιεχόμενο

Αγορά UPS


alexkoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσωπικα εγω αγοραζω μονο apc τα οποια τα θεωρω τα καλυτερα αλλα και αρκετα ακριβα.αν καποιος εχει τα λεφτα παει στην σειρα smart αν θελει κατι πιο φτηνο παει πχ

http://www.insomnia.gr/topic/513137-αποσυναρμολόγηση-laptop/page-2#entry52891360

 

απο εκει και περα το ποσα va ups θα χρειαστει εξαρτατε τα ποσα watt τραβαει το pc σου.πχ τα 900va ειναι  540 watt.

σε κατι πιο φτηνο θα πηγαινα σε Inform.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα αν βαλουμε καμια οθονη κτλ και βαλουμε οτι το τροφοδοτικο σου δεν τρωει 350 ε τοτε θες 550+ περιπου σε va για να μην το δουλευεις στα ορια.καλο θα ηταν να πας σε κανα 750 αν μελλοντικα σκεφτεσαι καλυτερο Pc.πχ το smart 750 αν εισαι οκ με την τιμη

αλλιως αυτο που ειπε ο spank

http://www.skroutz.gr/s/293934/APC-Power-Saving-Back-UPS-Pro-550.html

το οποιο οπως και τα περισσοτερα της apc εχει και μια πριζα surge που εκει δεν σου δινει απο την  μπαταρια μεν αλλα το φιλτραρει το ρευμα.ειναιγια συσκυες που δεν θες πχ να παιρνουν απο μπαταρια.Laser printers<γενικοτερα printers,ηχεια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο δικο μου εχω βάλει τα πάντα επάνω εκτος απο τον πύργο που δυστηχώς δεν γίνεται λογο μεγάλου τροφοδοτικού. Στο ups εχω οθόνη , 1 router , 1 switch , 1 εκτυπωτή και 4 5 συσκευές ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο δικο μου εχω βάλει τα πάντα επάνω εκτος απο τον πύργο που δυστηχώς δεν γίνεται λογο μεγάλου τροφοδοτικού. Στο ups εχω οθόνη , 1 router , 1 switch , 1 εκτυπωτή και 4 5 συσκευές ακομα

ελπιζω να εχεις βαλει τον πυργο πανω στην surge Τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να εχεις βαλει τον πυργο πανω στην surge Τουλαχιστον.

 

χμμμ το πύργο τον εχω σε μπρίζα ασφαλείας μονο του , να τον βάλω στο surge του ups ποια η διαφορά ? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ το πύργο τον εχω σε μπρίζα ασφαλείας μονο του , να τον βάλω στο surge του ups ποια η διαφορά ? :huh:

οτι μπει πανω στο surge του Ups δεν προσμετραει στα va του ups αλλα εχει κανονικα surge protection σαν να ειχες ενα πιο καλο πολυπριζο ασφαλειας.για αυτο μπαινει η surge Πανω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα ωραία οποτε καλύτερα να το βγάλω απο την μπρίζα ασφαλείας που εχω τον πύργο και τον βάλω στο ups

 

thanks

μπορεις να βαλεις το ups πανω στο πολυπριζο ασφαλειας πριν απο ολα.εγω αυτο ειχα κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για ups είμαι αλλά sine wave.

 

Τα apc ρε παιδί μου πολύ ακριβά, ένα trust που είχα 5 χρόνια μια χαρά δούλεψε αλλά τα έφτισε η μπαταρία και απλώς πήγα και πήρα ένα άλλο φθηνιάρικο. Ένα eaton θυμάμαι μου έπαιρνε τα αυτιά ο ανεμιστήρας που δεν σταμάταγε και τώρα κοιτάζω για cyberpower που έξω πουλάει αρκετά και έχει εμφανιστέι και στο ελλαδιστάν τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για ups είμαι αλλά sine wave.

 

Τα apc ρε παιδί μου πολύ ακριβά, ένα trust που είχα 5 χρόνια μια χαρά δούλεψε αλλά τα έφτισε η μπαταρία και απλώς πήγα και πήρα ένα άλλο φθηνιάρικο. Ένα eaton θυμάμαι μου έπαιρνε τα αυτιά ο ανεμιστήρας που δεν σταμάταγε και τώρα κοιτάζω για cyberpower που έξω πουλάει αρκετά και έχει εμφανιστέι και στο ελλαδιστάν τελευταία.

sine wave βγαζουν τα apc τα smart .ta smart sc δενειναι sinewave για αυτο ειναι λιγο πιο φτηνα.τα eaton πρωην Mge nova ναι απο καποιο μοντελο και πανω ηχαν fan που δουλευε συνεχεια.κοιτα και σε guard inform.υπηρχαν και τα ellipse Της mge αλλα δεν θυμαμαι αν υπαρχει η σειρα αυτη ακομα σαν eaton.ellipse.στο site βλεπω οτι υπαρχουν αλλα δεν ξερω αν ειναι οπως ηταν τα παλια mge ellipse Που ηταν πολυ καλα.τα Nova χαλασαν τα περισσοτερα.καιγοντουσαν σιγα σιγα.το πλαστικο απο πανω το εβλεπες να κιτρινιζει λογω θερμοκρασιας.αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα nova, είχα το powerware 9112 9120 κάτι τέτοιο. Τα guard δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ. Βγάζουν πολλά μοντέλα ιδίως οικονομικά. Τώρα προσωπικά τα eaton δεν μου γεμίζουν το μάτι στα οικιακά μοντέλα, τα βγάζουν για να τα βγάζουν μου φαίνεται. Κοιτάζω προς cyberpower μεριά περισσότερο παρά στην APC για το γνωστό λόγο της οικονομίας. Διπλή τιμή που κατά τη γνώμη μου είναι κάτι παραπάνω από υπερβολική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα nova, είχα το powerware 9112 9120 κάτι τέτοιο. Τα guard δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ. Βγάζουν πολλά μοντέλα ιδίως οικονομικά. Τώρα προσωπικά τα eaton δεν μου γεμίζουν το μάτι στα οικιακά μοντέλα, τα βγάζουν για να τα βγάζουν μου φαίνεται. Κοιτάζω προς cyberpower μεριά περισσότερο παρά στην APC για το γνωστό λόγο της οικονομίας.

eaton τα φτηνα τα ξεχνας.τα Inform γενικα ειναι καλα.το βασικο ειναι να βρεις αυτο που θες και σιγουρεψου οτι ειναι sinewave.παντως με την apc δεν θα το μετανιωσεις.οτι Ups ειχα και ειχα πει σε φιλο να παρει μονο μπαταριες χρειαστηκαν.τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...