Προς το περιεχόμενο

UPS της Cyberpower


Ηλίας 19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το θέμα ανήκει εδώ αλλά δεν βρίσκω κάτι πιο ειδικό.

 

Θέλω να αγοράσω ένα καλό UPS με καθαρά ημιτονοειδή τάση. Έχω καταλήξει από διάφορα που είδα σε ξένες σελίδες στο cyberpower CP1300EPFCLCD http://www.cyberpower-eu.com/products/ups_systems/pfc-sinewave/cp1300epfclcd.htm

 

Έχει κανένας το συγκεκριμένο UPS ή να προτείνει κάποιο άλλο; Με ενδιαφέρει πολύ και ο θόρυβος γιατί θα βρίσκεται σε υπνοδωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ημιτονοειδή τάση που λες δεν ξέρω τι ειναι αλλα μιας και ειπες για θόρυβο θα σου πρότεινα καποιο APC , το δικό μου μοντέλο pro550 ειναι εντελώς αθόρυβο και το εχω δίπλα στο κρεβάτι μου , και απο την πλευρά μου έψαχνα το ιδιο που ψάχνεις και εσυ οσο αφορά τον θόρυβο, τα APC ειναι πολυ καλα απλα ειναι λιγο ακριβά σε σχέση με αλλα της αγοράς, το δικο μου ειναι αυτο https://www.skroutz.gr/s/293934/APC-Power-Saving-Back-UPS-Pro-550.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το σχήμα του "κύματος" του ρέυματος. Τα περισσότερα UPS και το APC που δείχνεις βγάζουν τετραγωνικό που μοιάζει με ημιτονοειδές και κουράζει κάποια τροφοδοτικά, όπως όσα έχουν active PFC (το δηλώνει και η APC.) Ημιτονοειδές είναι το ρεύμα όπως έρχεται από την πρίζα.

 

Για τέτοιο UPS από APC θα πρέπει να τα σκάσεις πολύ πολύ χοντρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sine wave βγαζουν τα apc smart>οχι τα smart sc αλλα τα σκετα smart.η τιμη τσιμπαει.σιγουρα αξιζουν αλλα πας αρκετα λεφτα

το δικο σου spank ειναι Near sine wave.οχι οτι θα εχεις θεμα αλλα οκ.

λενε οτι τα active pfc τροφοδοτικα που πλεον ειναι ολα θελουν sine wave και οχι near sine wave.στην πραξη οι περισσοτεροι εχουν τα Near sine wave καιδενεχουν θεμα.μονο μια φορα σε ενα psu εχω δει οταν επαιρνε ρευμα απο το Ups να κανει διαφορετικο θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα για sine wave γιατι οχι.οπως και αν σε παιρνει για apc παλι γιατι οχι.και η guard(inform) εχει ωραια Ups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τελικά αυτό της cyberpower μετά από όσα διάβασα στο internet δεν βρήκα αρνητικά. Μόλις παραλάβω θα γράψω και εντυπώσεις. Διάβασα και κάποια ελληνικές εντυπώσεις όλες καλές.

 

Δυστυχώς όχι, αν είχα τη δυνατότητα να πάω σε APC δεν θα υπήρχε καν το θέμα 99%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τελικά αυτό της cyberpower μετά από όσα διάβασα στο internet δεν βρήκα αρνητικά. Μόλις παραλάβω θα γράψω και εντυπώσεις. Διάβασα και κάποια ελληνικές εντυπώσεις όλες καλές.

 

Δυστυχώς όχι, αν είχα τη δυνατότητα να πάω σε APC δεν θα υπήρχε καν το θέμα 99%.

πες μας εντυπωσεις και καντο λιγο testing σε διακοπες κτλ που θα προκαλεσεις εσυ.ισως εχει και τιποτα usb πανω για διαχειριση απο το pc σου.ποτε θα κλεινει αυτοματα και ορια στο avr κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται με λογισμικό και όλα. Προορίζεται για οικιακή χρήση ή μικρές επιχειρήσεις. Εννοείται βασικό, το συνδέουμε και κατεβάζουμε το γενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντα κλειστό όταν λείπω, δεν τα αφήνω ποτέ αναμένα αλλά το ρεύμα εδώ είναι πραγματικά άθλιο ιδίως στις βροχές, οι λάμπες τρεμοπαίζουν όπως σε κάτι θρίλερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...