Προς το περιεχόμενο

5s & προβλημα στη φορτιση, DOA?


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα σημερα το τηλεφωνο. Το προβλημα ειναι οτι ενω το βαζω στη φορτιση και αρχιζει και φορτιζει κανονικα, οταν το κλεισω δε δειχνει καποιο σημαδι φορτισης. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Δε θα πρεπε και κλειστο που ειναι να βγαζει καποια ενδειξη της μπαταριας οταν παταω το home button?

 

Ρωταω τωρα που ειναι νωρις ακομα, αν ειναι σφαλμα της συσκευης να το παω πισω αυριο

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αο το public . Το θεμα μου ειναι ορωτα απ ολα αν οντως αυτο που συμβαινει ειναι αφυσικο & αν ναι τι πρεπει να κανω :(

το public doa δινει αλλα μην τρεξεις να το αλλαξεις..κανε πρωτα hard reset να δεις αν στρωσει..

δεν εχω καταλαβει ακριβως το προβλημα που λες παντως..εννοεις πως το συνδεεις,φορτιζει-σου δειχνει μια μπαταρια οτι φορτιζει,και αμα πατησεις μετα απο λιγο το home button δεν δειχνει να φορτιζει ? ουτε πανω δεξια στην μπαταρια ? στο λεω γιατι οταν το φορτιζεισ βγαζει απλα ενα κεραυνο διπλα στη  μπαταρια πανω δεξια μονο...αν οταν το συνδεεις κανει ηχο και σου βγαζει μπαταρια στην οθονη τοτε φορτιζει κανονικα..στειλε screenshot να τσεκαρουμε σιγουρα για πιθανο προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι το τηελφωνο κανονικα αναμμενο. Του βαζω το φορτιστη, αρχιζει και φορτιζει κανονικα. Αν τοτε το κλεισω(δεν εννοω να το κλειδωσω, να το κλεισω κανονικα απο το power button λεω), οση ωρα ειναι κλειστο δε δειχνει καποιο σημαδι φορτισης, ακομα και αν πατησω το κουμπι.

Και το τελευταιο το αναφερω γιατι στο ipad οταν εκανα το ιδιο πραγμα και το εκλεινα για να φορτισει κλειστο, παταγα το home & μου βγαζε μια μπαταρια που εδειχνε να γεμιζει.

 

Εκανα την ιδια ερωτηση και στα φορουμ της apple και καποιος μου εγραψε οτι ειναι θεμα του ios 7 (το οποιο δεν εχω περασει ακομα στο ipad) οταν ειναι κλειστο και στη φορτιση, δε δειχνει απολυτως τιποτα.

 

Γι αυτο ειπα κι εγω να ρωτησω , μηπως ειναι οντως θεμα του 7 , μη τρεχω πισω και με κοροϊδευουν κιολας αν ειναι νορμαλ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι το τηελφωνο κανονικα αναμμενο. Του βαζω το φορτιστη, αρχιζει και φορτιζει κανονικα. Αν τοτε το κλεισω(δεν εννοω να το κλειδωσω, να το κλεισω κανονικα απο το power button λεω), οση ωρα ειναι κλειστο δε δειχνει καποιο σημαδι φορτισης, ακομα και αν πατησω το κουμπι.

Και το τελευταιο το αναφερω γιατι στο ipad οταν εκανα το ιδιο πραγμα και το εκλεινα για να φορτισει κλειστο, παταγα το home & μου βγαζε μια μπαταρια που εδειχνε να γεμιζει.

 

Εκανα την ιδια ερωτηση και στα φορουμ της apple και καποιος μου εγραψε οτι ειναι θεμα του ios 7 (το οποιο δεν εχω περασει ακομα στο ipad) οταν ειναι κλειστο και στη φορτιση, δε δειχνει απολυτως τιποτα.

 

Γι αυτο ειπα κι εγω να ρωτησω , μηπως ειναι οντως θεμα του 7 , μη τρεχω πισω και με κοροϊδευουν κιολας αν ειναι νορμαλ αυτο.

Αυτη τη μπαταρια στην εμφανιζει μονο αν εχει αδειασει εντελως και το βαλεις να το φορτισει..ειδαλλως αν το κλεισεις γιατι να αναψει ? λογικο να καθησει σβηστο..εντολη να σβησει του εδωσες.. το οτι δεν δειχνει το εικονιδιο της μπαταριας οπως στο δειχνει στο ipad παιζουν και αλλα πραγματα ρολο..οπως το λειτουργικο φανταζομαι..στο 5s εχεις ios7..στο ipad θα εχεις κατι παλαιοτερο φανταζομαι..

γι αυτο καθαρα..μην σε ανησυχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να το φανταστω οτι στο ios 7 το εβγαλαν.. παλι καλα που ρωτησα πριν το παω σαν τον βλακα.. :X :P

χαχα αφου ρωτησες εχει καλως ! αν χρειαστεις κατι αλλο εδω ειμαστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...