Προς το περιεχόμενο

TOSHIBA HDTS225EZSTA Q SERIES 256GB SSD SATA3 MLC 139.00 € crazy sundays


Thanos1972

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TOSHIBA HDTS225EZSTA Q SERIES 256GB SSD SATA3 MLC καλος δισκος ειναι απο ενα review που διαβασα σε καλη τιμη.αλλα ας μας διαφωτισουν οι καλυτεροι.

προσωπικα εριξα μια παραγγελια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^χμμμ οκ,δεν ξερω εαν το coolbytes εχει δωρεαν μεταφορικα και αντικαταβολη για Ξανθη που ειμαι εγω.

και απο οτι βλεπω δεν τον εχει και ετοιμοπαραδοτο.

τεσπα,οκ ενα 15αρι πανω κατω δηλαδη η διαφορα τιμης.(εαν πεις αντικαταβολη και μεταφορικα).

δηλαδη λιγο πανω απο 10%

ξερω εγω?εκτος και εαν δεν εχει μεταφορικα και αντικαταβολη και το coolbytes.

επισης εχει και κατι καλες μνημουλες με cl10 κατω απο 70.αξιζει να του ριξετε μια ματια του crazy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα που ειναι στα 11,80 ευρω διαφορα?

https://coolbytes.gr/solid-state-drives/11754-toshiba-q-series-256gb.html

 

Από την μία 11.80 ευρω δεν είναι και τίποτα σπουδαίο(χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν τυχόν μεταφορικά και αντικαταβολές που δεν ξέρω αν εχει ή δεν έχει το ένα ή το άλλο κατάστημα και εμένα δεν με αφορα αλλά ίσως αφορά άλλους).

 

Από την άλλη επειδή ψάχνω (αν και πιό μικρής χωρητικότητας) και βλέπω μία σχετική λειψυδρία στις προσφορές για SSDs(εκτός και αν μου έχει διαφύγει κάτι) νομίζω ότι εν την απουσία πραγματικών προσφορών και αυτή η περίπτωση για κάποιον που ψάχνει SSD στα 256 γίγα ίσως είναι περίπτωση από αυτές που λες "ότι από το ολότελα.........". Οπότε μάλλον καλώς δημοσιεύεται(νομίζω τουλάχιστον).

 

Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχουν άλλα μοντέλα εξίσου καλά ή και καλύτερα σε αυτήν ή παραπλήσιες τιμές στην εγχώρια αγορά ή από εξωτερικό. Δεν είμαι ειδικός στο θέμα. Το σχόλιο μου είναι και πιο γενικό και αφορά καθαρά την τιμή του συγκεκριμένου μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εκανες και τον κοπο μεγαλε πριν "ακυρωσεις" μια προσφορα να δεις ποτε αλλαξε το coolbytes την τιμη του θα μας γλυτωνες απο κανα 2 ποστ απο τα 3227 που εχεις .... Πολυ καλη τιμη , πολυ καλα reviews για τον δισκο, σ αυτα τα λεφτα παίζει στο amazon ο crucial M500 του οποιου είμαι κάτοχος αλλά τα reviews τον δείχνουν κατώτερο.
Μπράβο στον Ts.

Camel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εσυ ομως αν μας ελεγες ποτε την αλλαξε θα γλυτωνες αλλους απο το να κοιταξουν και δουν κατι διαφορετικο απο αυτο που υπονοησες, σαν να εκανε λαθος ο herthan - κατι ομως που δεν προκυπτει απο το ιστορικο τιμων:

 

Η τιμη αλλαξε οχι σημερα, αλλα πριν 5 ημερες. Και αυτο ειναι αναμενομενο, γιατι η toshiba εχει βγαλει εδω και λιγο καιρο τον αντικαταστατη του μοντελου του θεματος, που ειναι η βελτιωμενη σειρα, Q pro, η οποια εχει χαμηλοτερη "αρχικη" τιμη απο την τιμη της απλης σειρας "Q" που αρχιζει να ξεστοκαρει αργα ή γρηγορα.

 

Επι της ουσιας του τοπικ:

Η τιμη δεν ειναι κακη, δεν ειναι ομως και να τρεξεις. Πηρα πριν ενα μηνα το 128αρι μοντελο (ειναι η μονη σειρα που 128-256-512GB δεν εχουν διαφορα στις επιδοσεις!!! - δειτε και το review/link του TS) και εκει ηταν πολυ καλο το VFM. Το καλυτερο που εχει υπαρξει εδω και 1-1.5 χρονο! Τον 128αρη τον πληρωσα 75 ευρω. Τα 139 για τον 256αρη δεν ειναι τοσο VFM αφου εχει τις ιδιες επιδοσεις με το μικρο μοντελο που σημαινει οτι αλλοι στην ιδια τιμη 256αρηδες τον χτυπανε στα ισια, ενω ο 128αρης εχει ελαχιστους αντιπαλους, ακριβους, σαν τον 840pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κανέναν να ποστάρει την προσφορά πριν 5 μέρες και επίσης εκτός του ότι η τιμή είναι χαμηλότερη απο το coolbytes(7-10 μερες παράδοση) από πότε κάτι δεν είναι προσφορά όταν το έχουν 2 καταστήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι να το ποσταρει αφου δεν το θεωρει προσφορα; Δεν καταλαβαινω τι θες να του "πεις"...

Αυτο που ειπε, ειναι οτι ενα 7% διαφορας δεν αποτελει προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ας κλειδωσει.

Αυτό ακριβώς .... (τα 139 απο τα 164.52 δε νομίζω πως είναι 7% αλλά μάλλον δεν έχει και πολύ νόημα να το αναλύσουμε ... θα καταλήξουμε στο τέλος να μη ποστάρει κανείς τπτ εδώ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν χρειαζεται να κλειδωσει, εχουν μεινει και αλλες φορες θεματα με 5% διαφορα. Δεν ειναι κακη η τιμη για καποιον που θελει ΤΩΡΑ ssd 256αρη.
 

Αυτό ακριβώς ....

 
Τρολαρεις προφανως! Λες ευχαριστω στον TS και μετα λες να κλειδωσει. Μπραβο.
 

...(τα 139 απο τα 164.52 δε νομίζω πως είναι 7% αλλά μάλλον δεν έχει και πολύ νόημα να το αναλύσουμε ...)

Edit για το edit σου. Ποιο 164; 150 ειναι η δευτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο την στιγμη που ο admin του section λεει οτι δεν ειναι προσφορα ποιος ειμαι εγω για να διαφωνησω....

Που τα διαβαζεις αυτα που επικαλεισαι; 2η φορα που λες παραπλανητικα πραγματα στο ιδιο τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα εκανες και τον κοπο μεγαλε πριν "ακυρωσεις" μια προσφορα να δεις ποτε αλλαξε το coolbytes την τιμη του θα μας γλυτωνες απο κανα 2 ποστ απο τα 3227 που εχεις .... Πολυ καλη τιμη , πολυ καλα reviews για τον δισκο, σ αυτα τα λεφτα παίζει στο amazon ο crucial M500 του οποιου είμαι κάτοχος αλλά τα reviews τον δείχνουν κατώτερο.

Μπράβο στον Ts.

Camel

Και στα 865 post που εχεις μεχρι τωρα τετοιες μπουρδες λες?

Δεν αξιζει να σχολιασω καν οτιδηποτε εχεις γραψει.

 

Την γνωμη μου την εχω πει πιο πανω.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...