Προς το περιεχόμενο

Συχνές επανεκκινήσεις


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το απόγευμα σήμερα ο υπολογιστής της υπογραφής μου έχει τρελαθεί. Κάνει restart όλη την ωρά σε διάφορες στιγμές. Την πρώτη φορά ήμουν σε παιχνίδι αλλά τις επόμενες ήταν ακόμα και στο ίδιο το restart ακόμα και η πρώτη μου προσπάθεια για να γράψω αυτό το μήνυμα κατέληξε σε restart.

 

Του έχω κάνει over clock οπότε επανέφερα τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Το οποίο το είχα περίπου 2 μήνες χωρίς πρόβλημα.

 

Σκέφτομαι μήπως είναι κάποιο πρόβλημα με τις usb. Η καινούρια οθόνη έχει usb3 hub με το οποίο έχω συνδέσει το ασύρματο ποντίκι. Η μητρική έχει κάτι ρυθμίσεις τύπου xHCI μήπως παίζει κάποιο ρόλο?

 

Δοκίμασα να κάνω memtest αλλά πάλι reboot.

 

Έχω φρικάρει.

Επεξ/σία από pagratios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε εναλάξ τις μνήμες βγάζοντας την μιά και δουλεύοντας την άλλη έλεγξε και θερμοκρασίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα για καρτα γραφικων drivers κανε απεγκατασταση....δικιμασε να μπεις και σε safe mode  κανε καποιες εργασιες και εαν δεν εχεις προβλημα εκει σημαινει ειτε καποιος driver φταιει ειτε καποιο περιφεριακο  ..δες εαν ο υπολογιστης εχει μεγαλη θερμοκρασια...απο antivirus τι εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θερμοκρασίες είναι σε καλά επίπεδα. driver άλλαξα αλλά δεν δοκίμασα χωρίς. Πάντως όταν μου κλείνει και πετάει μήνυμά ότι έκλεισε απότομα και έχει επιλογές ακόμα και εκεί μου έχει κάνει επανεκκίνηση. antivirus Kaspersky. Το πρωί θα του ρίξω και ένα καθάρισμα γιατί είδα ότι έχει πολύ σκόνη μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καθάρισα και προς το παρών είναι καλύτερα. Είχε αρκετή σκόνη μέσα στις θύρες usb αλλά πρόσεξα ότι τα καλώδια πάνω στο τροφοδοτικό που είναι αποσπόμενα ήταν λίγο έξω και σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...