Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ :)

 

Αυτά δεν έχουν όμως ανεξάρτητη κάρτα σωστά;;

Όχι αλλά η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών Intel HD 520 είναι στην πράξη ίδιων πάνω κάτω επιδόσεων με τις ανεξάρτητες (αυτόνομης μνήμης) nVidia GeForce 820M / 920M...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω θα ελεγα να το ξανα σκεφτείς για αγορα απο computeruniverse...  Εχουν ακουστεί πολλα, απο μεγαλες καθυστερησεις μέχρι ακομα και απο παραλαβή άδειων πακέτων και η εταιρία σφυριζει αδιαφορα, κανε απλα μια αναζητηση στο φορουμ και θα βρεις πολλα.... Καλυτερα απο Ελλάδα να εισαι ισυχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ελεγα να το ξανα σκεφτείς για αγορα απο computeruniverse...  Εχουν ακουστεί πολλα, απο μεγαλες καθυστερησεις μέχρι ακομα και απο παραλαβή άδειων πακέτων και η εταιρία σφυριζει αδιαφορα, κανε απλα μια αναζητηση στο φορουμ και θα βρεις πολλα.... Καλυτερα απο Ελλάδα να εισαι ισυχος

Από Computeruniverse έχω (όπως άλλωστε και πολλοί συμφορουμίτες) αγοράσει αρκετές φορές χωρίς να αντιμετωπίσω ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα αν εξαιρέσεις την αργή επικοινωνία, τώρα ιστοριούλες με άδεια πακέτα κλπ ας τις αφήσουμε καλύτερα γιατί βρωμάνε από απόσταση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα

 

Ψαχνω λαπτοπ στα 300-350 μαξ.Ειναι για ατομο το οποιο δεν εχει πολλες απαιτησεις.Θελουμε λιγο ιντερνετ,faceboo,youtube, και κυριως να παιζει ταινιες fhd μεσω hdmi σε τηλεοραση.

 

Εχω βρει αυτοhttp://www.skroutz.gr/s/8360701/Lenovo-G50-80-i3-5020U-4GB-1TB-No-OS.html το οποιο εχει και 1tb δισκο και σχετικα καλο επεξεργαστη.

 

Γενικα δεν ξερω τι λενε τα lenovo οποτε κοιταγα και αυτο  με λιγο χειροτερο επεξεργαστη και τον μισο δισκο.

 

Γενικα πως τα βλεπετε κανουν για την χρηση που θελουμε;Εχετε να προτεινεται καποιο αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα

 

Ψαχνω λαπτοπ στα 300-350 μαξ.Ειναι για ατομο το οποιο δεν εχει πολλες απαιτησεις.Θελουμε λιγο ιντερνετ,faceboo,youtube, και κυριως να παιζει ταινιες fhd μεσω hdmi σε τηλεοραση.

 

Εχω βρει αυτοhttp://www.skroutz.gr/s/8360701/Lenovo-G50-80-i3-5020U-4GB-1TB-No-OS.html το οποιο εχει και 1tb δισκο και σχετικα καλο επεξεργαστη.

 

Γενικα δεν ξερω τι λενε τα lenovo οποτε κοιταγα και αυτο  με λιγο χειροτερο επεξεργαστη και τον μισο δισκο.

 

Γενικα πως τα βλεπετε κανουν για την χρηση που θελουμε;Εχετε να προτεινεται καποιο αλλο;

 

Καλύτερο το lenovo απο κάθε αποψη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα

 

Ψαχνω λαπτοπ στα 300-350 μαξ.Ειναι για ατομο το οποιο δεν εχει πολλες απαιτησεις.Θελουμε λιγο ιντερνετ,faceboo,youtube, και κυριως να παιζει ταινιες fhd μεσω hdmi σε τηλεοραση.

 

Εχω βρει αυτοhttp://www.skroutz.gr/s/8360701/Lenovo-G50-80-i3-5020U-4GB-1TB-No-OS.html το οποιο εχει και 1tb δισκο και σχετικα καλο επεξεργαστη.

 

Γενικα δεν ξερω τι λενε τα lenovo οποτε κοιταγα και αυτο  με λιγο χειροτερο επεξεργαστη και τον μισο δισκο.

 

Γενικα πως τα βλεπετε κανουν για την χρηση που θελουμε;Εχετε να προτεινεται καποιο αλλο;

Σαφώς πας στο Lenovo!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK...

Σκετο ΟΚ;Δηλαδη οριακα θα την παλευει ετσι; :-D

 

Μαλλον τελικα για αυτο παω.Εαν εχει κανεις να προτεινει κανενα αλλο που πιστευει οτι θα ειναι καλυτερο,ευχαριστως να το ακουσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετο ΟΚ;Δηλαδη οριακα θα την παλευει ετσι; :-D

 

Μαλλον τελικα για αυτο παω.Εαν εχει κανεις να προτεινει κανενα αλλο που πιστευει οτι θα ειναι καλυτερο,ευχαριστως να το ακουσω.

 

Πρεπει να ανέβεις κανενα 50αρικο για καλύτερο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετο ΟΚ;Δηλαδη οριακα θα την παλευει ετσι; :-D

 

Μαλλον τελικα για αυτο παω.Εαν εχει κανεις να προτεινει κανενα αλλο που πιστευει οτι θα ειναι καλυτερο,ευχαριστως να το ακουσω.

Για την δουλειά που το θέλεις και τα λευτά που διαθέττεις είναι ΟΚ, αν αυξήσεις το budget σου για κάτι καλύτερο πας εδώ:

 

http://www.mgmanager.gr/notebooks/54775-lenovo-ideapad-310-15isk-i5-6200u1564gb500gbfreedos-black-2y.html

 

 

,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πηρα για τον αδερφο μου το dell του γερμανου με τον 6260u και δεν ξερω μου φαινεται καπως αργο... Στο ανοιγμα αρχείων. Τωρα αυτο ειναι επειδη εχει αργο δισκο? Ενα παλιο core 2 duo με 7200 στροφές φαίνεται πιο γρήγορο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πηρα για τον αδερφο μου το dell του γερμανου με τον 6260u και δεν ξερω μου φαινεται καπως αργο... Στο ανοιγμα αρχείων. Τωρα αυτο ειναι επειδη εχει αργο δισκο? Ενα παλιο core 2 duo με 7200 στροφές φαίνεται πιο γρήγορο....

 

Εννοειται οτι ειναι λογο δισκου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πηρα για τον αδερφο μου το dell του γερμανου με τον 6260u και δεν ξερω μου φαινεται καπως αργο... Στο ανοιγμα αρχείων. Τωρα αυτο ειναι επειδη εχει αργο δισκο? Ενα παλιο core 2 duo με 7200 στροφές φαίνεται πιο γρήγορο....

Δυστυχώς έχει έναν 5600rpm δίσκο και δεν τραβάει.

Βάλε ssd με την πρώτη ευκαιρία.

Τον παλιό βάλτον ως 2ο σκληρό στην θέση του dvd ή πάρε μια εξωτερική θήκη για να τον κάνεις φορητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...