Προς το περιεχόμενο

Iphone 4s απατη


ts13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα θεμα που με απασχολει απο το πρωι...

Σημερα το πρωι αγορασα ενα Iphone 4s απο εναν τυπο σε ενα site αγγελιων για κινητα τηλεφωνα...και το τηλεφωνο που μου εδωσε ηταν 8 gb αλλα οχι 16 gb οπως εγραφε η αγγελια.....και τωρα δεν ξερω τι να κανω...του εχω στειλει μηνυμα και δεν εχει απαντησει μεχρι στιγμης....μπορει να μου δωσει κανεις καμια συμβουλη για το τι πρεπει να κανω απο εδω και περα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη σου απαντήσει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι μήνυση κατ'αγνώστου με αμφίβολα αποτελέσματα και μεγάλο (συγκριτικά κόστος). Επισης να κοιτάξεις μήπως το κινητό εχει δηλωθεί κλεμμένο, έχει κλειδωθεί ή να σε ψάξει ο νόμιμος «κάτοχος». Τέλος να παρακαλάς να μην εχει κάποιο αλλο σοβαρό πρόβλημα.

 

Η συμβουλή που ζητάς για το τι θα κάνεις απο εδώ και πέρα ειναι να ξεψαχνίζεις και χιλιο-ελέγχεις τις αγορές απο αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να του στείλει μήνυμα, γιατί τηλέφωνο απίθανο να σηκώσει. Επισης να το κάνει σύντομα γιατί αν ο τύπος ειναι επαγγελματίας απατεώνας δεν αποκλείεται να αλλάξει νουμερο σε dt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό και ποια είναι η διαδικασία, αλλά από τον αριθμό μπορείς να βρεις στοιχεία. Και να κινηθείς αναλόγως.

 

Υποθέτω χρειάζεσαι κάποια εισαγγελική εντολή αλλά στην περίπτωσή σου πιστεύω να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλοι....,τελικα το σηκωσε το τηλεφωνο και μου ειπε οτι εγινε καποιο λαθος και οτι την παρασκευη θα μου φερει 16αρι...ευχαριστω για τις απαντησεις σας !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, απλά αν έμπλεξες με απατεώνα πάλι καλά που λειτουργεί. Εκτός κι αν τον κατηγορούμε άδικα τον άνθρωπο και σου φέρει το σωστό όπως σου είπε. Από περιέργεια, πόσο το πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγορασα 250......εχω και ονομα και κινητο και τα παντα....αλλα περιμενω πρωτα να μου απαντησει ετσι ωστε αναλογα να μπορεσω να αποφασισω τι θα κανω.....λετε με καμια απειλη οτι θα του κανω μηνυση και τετοια να πιστει και να μου δωσει πισω τα λευτα μου ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...