Προς το περιεχόμενο

To Google Play προσφέρει πλέον δυνατότητα πληρωμής μέσω Paypal


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπορεί εδώ και πολλά χρόνια, όσοι δεν επιθυμούσαν να δώσουν τα στοιχεία της πιστωτικής ή χρεωστικής τους κάρτας στη Google, να μην μπορούσαν να αγοράσουν κάποια εφαρμογή από το Google Play, όμως αυτό το πρόβλημα φαίνεται πως σιγά σιγά βαδίζει προς το τέλος του καθώς η Google ανακοίνωσε πρόσφατα πως πλέον θα αποδέχεται πληρωμές και από τη δημοφιλέστατη παλτφόρμα συναλλαγών, Paypal.H δυνατότητα αυτή θα δοθεί αρχικά στους κατοίκους 12 χωρών μεταξύ των οποίων δεν περιλαμβάνεται προς το παρόν η Ελλάδα ( Αυστρία, Βέλγιο, Γαλλία, Γερμανία, Ηνωμένο Βασίλειο, ΗΠΑ, Ιρλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Καναδάς, Ολλανδία, Φινλανδία) και θα πρέπει να διευκρινήσουμε πως αφορά μόνο τις αγορές ψηφιακού περιεχομένου. Κάτι τέτοιο σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς κάποιας συσκευής ή αξεσουάρ με πληρωμή μέσω του Paypal.

 

Mπορείτε να δείτε αναλυτικά όλους τους τρόπους πληρωμης που δέχεται αυτή τη στιγμή το Google Play ακολουθώντας αυτό το σύνδεσμο.

 

Link.png Site: Liliputing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει εδώ και καιρό στα Windows Phone και η Ελλαδά είναι στις χώρες που έχουν αυτή τη δυνατότητα + μπορεί κάποιος να πληρώσει χρεώνοντας τον πάροχο (Vodafone).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια! Όλοι αυτοί που δεν επιθυμούν να δώσουν τα στοιχεία της πιστωτικής ή χρεωστικής τους κάρτας στη Google αλλά ταυτόχρονα δεν έχουν κανένα πρόβλημα να τα δώσουν στην PayPal θα βρουν γιατρειά!

 

Makes perfect sense.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην ειχε το Ελλαδισταν..Ουτε prepaid cards δεν πωλουνται εδω...σε κανα χρονο το ξανασυζηταμε!

Έχεις ακούσει κάποια paysafe? Έχει στην Ελλάδα 3+ χρόνια...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε το Google Play  ούτε κανένα άλλο mobile market μ΄ ενδιαφέρει . Μ΄ενδιαφέρει το PayPal,  που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια,διότι είναι το μόνο ασφαλές μέσο πληρωμής παγκοσμίως. Μ΄ενδιαφέρει οι συναλλαγές μου να είναι ασφαλείς και αξιόπιστες. Το εμπιστεύομαι απόλυτα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βάζουν και paysafe να μην χρειάζεται καθόλου η πιστωτική?

Θεωρητικά γιατί και το PayPal αλλά και η Paysafe card κρατάνε προμήθεια και η Paysafe κρατάει αρκετά περισσότερη από το PayPal...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ακούσει κάποια paysafe? Έχει στην Ελλάδα 3+ χρόνια...

Μην απαντατε σε αχρηστους που δεν κουνανε το δαχτυλακι τους ή δεν ανοιγουν το στομα τους να ρωτησουν πριν μιλησουν. Μονο κακο κανουν στους εαυτους τους και στην κοινωνια. Ο σταρχιδισμος μάς εχει εγκαταλειψει προ πολλου και λιγοι ειναι οι ακολουθοι του.

 

Συγνωμη για το offtopic αλλα εχω αγανακτησει με τα σχολια εδω μεσα τοσο καιρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια! Όλοι αυτοί που δεν επιθυμούν να δώσουν τα στοιχεία της πιστωτικής ή χρεωστικής τους κάρτας στη Google αλλά ταυτόχρονα δεν έχουν κανένα πρόβλημα να τα δώσουν στην PayPal θα βρουν γιατρειά!

 

Makes perfect sense.

Κι όμως, "Makes perfect sense." γιατί εγώ θέλω να τα δώσω σε 'έναν' και από αυτόν να πληρώνω παντού. Όχι να τα μοιράζω δεξιά και αριστερά όπου μου τα ζητάνε!

 

Ρε εισαι βλακας ? Μπαινει paysafe στο google play? Που να σφηξουν και οι ζεστες!

Ρέστα! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εισαι βλακας ? Μπαινει paysafe στο google play? Που να σφίξουν και οι ζεστες!

γιατι μπαινουν prepaid cards στο google wallet;

μονο για πιστωτικές και χρεωστικές ξερω

εσυ ειπες οτι δεν εχουμε prepaid καρτες, και εκεινος σοφα σου απαντησε πως εχουμε.

μάλλον εχουν σφίξει για τα καλα οι ζεστες εκει που εισαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν prepaid card (MasterCard) που μπορείς να κάνεις μια χαρά την δουλειά σου... (Είμαι ήδη κάτοχος μιας και είμαι αρκετά ικανοποιημένος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...