Προς το περιεχόμενο

dlink n300 2750b σε wind


giorgosxristou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,πήρα από το public το dlink n300 2750b με firm Η/W ver :D1 F/W ver:ΕΥ_1.01 για καλύτερα από αυτό που δίνει η wind(προφανώς καταλάβατε ότι έχω σύνδεση wind),κάνω το wizard που έχει ο κατασκευαστής αλλα ενώ δείχνει ότι έχει χρονίσει στο dsl(ανάβει το σηματάκι με το βέλος)δεν έχω internet,ξέρει κανεις τι παίζει??έχω συνδεθεί 2 φορες μετά από 2 ώρες που το άφησα αλλα έκτοτε tpt....παίζει σημασία ότι είναι Η/W ver D1 και όχι B???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eβαλες username και password της wind στις ρυθμισεις του ρουτερ; Ετσι όπως τα λες είναι σαν να μην παιρνεις IP, λαθος identification προφανως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισυνάπτω και μερικές φωτό από τις ρυθμίσεις μήπως βγάλετε κάποιο συμπέρασμα....εγώ "σικονοτα" χερια ψηλά,συνδέθηκε κάποια στιγμή αλλα μουλάρωσε πάλι!!καμια ιδέα???ενώ τις wind με το που το συνδέσω πάνω tsak μπαμ όλα ok!

post-38255-0-68621800-1403031444_thumb.jpg

post-38255-0-23665800-1403031446_thumb.jpg

post-38255-0-69892700-1403031447_thumb.jpg

post-38255-0-03081400-1403031449_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε...

restore τα defaults --> firmware update ---> restore τα defaults (πάλι).

 

Εδώ θα βρεις το τελευταιο firmware:

http://www.dlink-forum.info/showthread.php?tid=2416

 

Αλλα επειδή χρειαζεται registration στο συγκεκριμενο forum,

το κατεβασα εγω που εχω λογαριασμο εκει, και στο ανεβασα εδω:

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=00200218622663049170

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loic έψαξα λίγο και έβαλα το συγκεκριμένο firm πριν δω την απάντηση σου,το μονο που δεν έκανα είναι restore το default μετά το update....θα το κάνω και θα ενημερώσω,ευχαριστώ πάντως για τον κόπο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορία....βρήκα διαφορες εκδόσεις firm από την ftp τις dlink,στην εικόνα φαίνεται να έχουν κάποιες διαφορες που έχω σημειώσει,έχει κάμε σημασία αυτό?ξέρετε τι σημαίνουν αυτές οι διαφορες που έχω σημειώσει??

post-38255-0-82159800-1403109216_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα WI είναι για συγκεκριμενη εταιρια, και πιο συγκεκριμενα για την WIND Ιταλιας.

Τα EU σε ενδιαφερουν, που είναι γενικα για την Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισυνάπτω και μερικές φωτό από τις ρυθμίσεις μήπως βγάλετε κάποιο συμπέρασμα....εγώ "σικονοτα" χερια ψηλά,συνδέθηκε κάποια στιγμή αλλα μουλάρωσε πάλι!!καμια ιδέα???ενώ τις wind με το που το συνδέσω πάνω tsak μπαμ όλα ok!

Καλησπέρα, έχω το ίδιο μόντεμ/ρούτερ εδώ και δέκα μέρες σε γραμμή HOL κι είναι εξαιρετικό!

-Στο τελευταίο screenshot που δίνεις πάτα το "UP" (κάτω από το action)

-Μπές στα παρακάτω φόρουμ, κάνε εγγραφή και κατέβασε το τελευταίο firmware 1.02 2014.05.09

http://www.dlink-forum.info/showthread.php?tid=2416

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όπως είπα και στον Newbie σε pm τα έκανα τα παραπάνω αλλα για τουλάχιστον 5 λεπτά δεν συνδεόταν,μετά έπρεπε να φύγω,όταν γύρισα ήταν συνδεμένο στο internet,σας παραθέτω άλλη μια φωτό από το menu του router ,θα το ξανα συνδεσω τώρα και θα δω posh ώρα κάνει .μου φαίνεται πολύ περίεργη η όλη φάση!

19xh5z.jpg

Επεξ/σία από giorgosxristou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...