Προς το περιεχόμενο

Μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Ιούλη η διάθεση των Windows Phone 8.1;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζαμε ότι η νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft, Windows Phone 8.1 θα έφτανε στα κινητά με Windows Phone 8 μέσα στον Ιούλιο, ωστόσο χάρη στη Microsoft Ινδίας έχουμε καλύτερη εικόνα για το χρονικό παράθυρο.Μέσω ενός tweet, η Microsoft Ινδίας απάντησε σε σχετικές ερωτήσεις για το χρονικό διάστημα που μπορούν οι χρήστες κινητών με Windows Phone 8 να περιμένουν τη σχετική αναβάθμιση. Πιο συγκεκριμένα, έκανε γνωστό ότι το χρονικό διάστημα είναι οι δύο πρώτες εβδομάδες του Ιούλη. Αυτό ωστόσο που δεν γνωρίζουμε, είναι αν η Microsoft Ινδίας απάντησε στα ερωτήματα συγκεκριμένα για την αγορά της Ινδίας ή εννούσε τη διανομή σε παγκόσμια κλίμακα της τελευταίας έκδοσης των Windows Phone.

 

Οι χρήστες των Windows Phone στις Ηνωμένες Πολιτείες, έχουν ένα λόγο παραπάνω να τρίβουν τα χέρια τους για την αναβάθμιση, αφού μαζί με τα Windows Phone 8.1 έρχεται και η ψηφιακή βοηθός Cortana. Η Microsoft δεν έχει διευκρινήσει, πότε το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό θα καταφτάσει και σε άλλες αγορές.

 

Αυτή τη περίοδο, τα Windows Phone 8.1 είναι προεγκατεστημένα μόνο στα Nokia Lumia 630 και Nokia Lumia 635, ενώ σύντομα περιμένουμε και τη ναυαρχίδα της εταιρείας Nokia Lumia 930 να κάνει την εμφάνιση της στην αγορά. Το συγκεκριμένο smartphone αναμένεται να κυκλοφορήσει σύντομα και επιβεβαιώσαμε ότι το κόστος του θα είναι €599 στη χώρα μας.

 

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω (μάλλον) καλά νέα.

Ήρθα σε επικοινωνία την Παρασκευή με ένα κατάστημα Nokia Care καθώς ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικα με το DP και την εγγύηση. Και όλο αυτό γιατί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο να έρθει το 8.1 και ήθελα να σιγουρευτώ για το ότι δεν θα χάσω την εγγύηση μου. Ακολούθησε η παρακάτω συνομιλία:

 

-Γνωρίζετε αμα το DP8.1 ακυρώνει την εγγύηση του τηλεφώνου μου ( lumia 925);

-Οχι βέβαια, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, η εγγύηση ισχύει κανονικά

-Ευχαριστώ πολυ, θα το εγκαταστήσω τοτε...

-ΟΧΙ, γιατι να το κάνεις αυτο; περίμενε μέχρι να βγεί το κανονικό update για το κινητό σου, δεν υπάρχει λόγος να κατεβάσεις το DP.

-Ε, περιμένω τόσο καιρό, και θέλω να δοκιμάσω τα 8.1

-Δεν μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα; Την Τρίτη με Τετάρτη που μας έρχετε θα το έχεις στο κινητό σου, όπως ανακοίνωσαν.

-καλώς, Ευχαριστώ πολυ.

 

Δεν ξέρω άμα μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη πηγή... αλλά αν είναι... αύριο η μεθαύριο θα την έχουμε την αναβάθμηση  :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω (μάλλον) καλά νέα.

Ήρθα σε επικοινωνία την Παρασκευή με ένα κατάστημα Nokia Care καθώς ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικα με το DP και την εγγύηση. Και όλο αυτό γιατί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο να έρθει το 8.1 και ήθελα να σιγουρευτώ για το ότι δεν θα χάσω την εγγύηση μου. Ακολούθησε η παρακάτω συνομιλία:

 

-Γνωρίζετε αμα το DP8.1 ακυρώνει την εγγύηση του τηλεφώνου μου ( lumia 925);

-Οχι βέβαια, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, η εγγύηση ισχύει κανονικά

-Ευχαριστώ πολυ, θα το εγκαταστήσω τοτε...

-ΟΧΙ, γιατι να το κάνεις αυτο; περίμενε μέχρι να βγεί το κανονικό update για το κινητό σου, δεν υπάρχει λόγος να κατεβάσεις το DP.

-Ε, περιμένω τόσο καιρό, και θέλω να δοκιμάσω τα 8.1

-Δεν μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα; Την Τρίτη με Τετάρτη που μας έρχετε θα το έχεις στο κινητό σου, όπως ανακοίνωσαν.

-καλώς, Ευχαριστώ πολυ.

 

Δεν ξέρω άμα μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη πηγή... αλλά αν είναι... αύριο η μεθαύριο θα την έχουμε την αναβάθμηση  :D

Δεν με ενδιαφερουν καθολου τα windows phones and stuff αλλα η συγκεκριμενη συνομιλια ειχε φαση :D Αν ρωταγες ευθεως ποτε βγαινει η αναβαθμιση δεν θα σου ελεγαν :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billbig2, on 30 Jun 2014 - 4:33 PM, said:

Εγώ θα κρατήσω μικρό καλάθι για να είμαι σίγουρος. Αν και μακάρι να έρθει όντως νωρίς.

 

ΘΑ πήξω να τσεκάρω για updates πάντως από αύριο :P.

Καλά και εγώ... την Cortana θέλω και τα άλλα δεν με νοιάζουν και τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ... την Cortana θέλω και τα άλλα δεν με νοιάζουν και τόσο

 

Προσωπικά δεν πολυκόπηκα με την Cortana (έχω Developer Preview). Δεν είναι και τυπος app που χρησιμοποιω γενικα αλλα μετά το πρώτο 2βδόμαδο έπαψα να το χρησιμοποιώ και το γύρισα πάλι σε Ελληνικά κ.λπ.

 

'Εχει τη φάση της γενικά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το σιγούρεψα! κοιτάξτε εδώ:

http://www.windowsphone.com/en-us/

 

λέει πάνω πάνω

Meet cortana, your very own personal assistant

 

και από κάτω αυτο:

Coming soon with Windows Phone 8.1. Availability determined by carrier.

 

Wiiiiiii :D πάει η εξεταστική. Βιβλίο δεν θα ανοίξω πάλι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω (μάλλον) καλά νέα.

Ήρθα σε επικοινωνία την Παρασκευή με ένα κατάστημα Nokia Care καθώς ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικα με το DP και την εγγύηση. Και όλο αυτό γιατί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο να έρθει το 8.1 και ήθελα να σιγουρευτώ για το ότι δεν θα χάσω την εγγύηση μου. Ακολούθησε η παρακάτω συνομιλία:

 

-Γνωρίζετε αμα το DP8.1 ακυρώνει την εγγύηση του τηλεφώνου μου ( lumia 925);

-Οχι βέβαια, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, η εγγύηση ισχύει κανονικά

-Ευχαριστώ πολυ, θα το εγκαταστήσω τοτε...

-ΟΧΙ, γιατι να το κάνεις αυτο; περίμενε μέχρι να βγεί το κανονικό update για το κινητό σου, δεν υπάρχει λόγος να κατεβάσεις το DP.

-Ε, περιμένω τόσο καιρό, και θέλω να δοκιμάσω τα 8.1

-Δεν μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα; Την Τρίτη με Τετάρτη που μας έρχετε θα το έχεις στο κινητό σου, όπως ανακοίνωσαν.

-καλώς, Ευχαριστώ πολυ.

 

Δεν ξέρω άμα μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη πηγή... αλλά αν είναι... αύριο η μεθαύριο θα την έχουμε την αναβάθμηση  :D

Για το lumia 925 ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KwstasXt, on 30 Jun 2014 - 4:54 PM, said:

Για το lumia 925 ομως;

κοίτα, σύμφωνα με τις αποκαλήψεις του @evleaks στο twitter, το update θα βγεί πρώτα για 925 και μετα για 1020 και στη συνέχεια ακολουθούν και τα υπόλοιπα! Όμως μην ξεχνάς ότι το πότε θα βγει το update έχει να κάνει με την εταιρία κινητής τηλεφωνίας (Cosmote, Vodafon ktl). Σύμφωνα πάντως με τα τελεταία δεδομένα, μέσα στον Ιούλιο θα το έχουν όλοι το update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ardes, on 30 Jun 2014 - 5:58 PM, said:

Nokia care Αλεξάνδρας: Γιατί έβαλες τα DP; Τώρα ακυρώθηκε η εγγύηση.

Καλό;

Για κοίτα το εδώ: http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-check/

 

ισχύει αυτο που σου είπαν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοίτα το εδώ: http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-check/

 

ισχύει αυτο που σου είπαν;

Στο δικό μου 920 πάντως, με Developers Preview, η σελίδα που παραθέτεις αναφέρει οτι η εγγύηση ισχύει κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spyridop, on 30 Jun 2014 - 7:42 PM, said:

Στο δικό μου 920 πάντως, με Developers Preview, η σελίδα που παραθέτεις αναφέρει οτι η εγγύηση ισχύει κανονικά...

Και έτσι πρέπει! το έλεγα και σε άλλο post αυτό.

το DP δεν ακυρώνει την εγγύηση! Θα πώ και το ίδιο παράδειγμα: άμα σε κάποιον με DP του χαλάσει το πλήκτρο της έντασης και δεν λειτουργεί σωστα, φταιει γι αυτο το DP? ΟΧΙ. Η εταιρία λοιπόν πρέπει να στο καλύψη. Αν όμως το DP σου κάνει το κινητό άχρηστο (λογισμικά πάντα) ε τότε ναι, ΙΣΩΣ και το τονίζω, ΙΣΩΣ η κατασκευαστική εταιρία του κινητού να μην δεχθεί να σου καλύψη την βλάβη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...