Προς το περιεχόμενο

Eξαπάτηση απο πώληση κινητού


trackbytrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγες μερες εβαλα μια αγγελια στο site για να πουλησω το κινητο μου (Iphone 5 64gb).Αφου βρεθηκε αγοραστης (αν θυμαμαι καλα ηταν Nikoalaos_1980) (εχει σβησει το προφιλ του δεν μπορω να τον βρω και εχει σβησει και ολες τις συνομιλιες μας στο στα μηνυματα του insomnia) ο οποιος διαμενει στο εξωτερικο στο Λονδινο, συμφωνησαμε να κανουμε την συναλλαγη και να με πληρωσει μεσω paypal για μεγαλυτερη ασφαλεια.


 


Μου εστειλε το ποσο  (ετσι μου ειπε) που συμφωνησαμε μεσω paypal.Και οντως την επομενη μερα μου ερχετεαι email απο την paypal που ελεγε οτι εχω να λαμβανω χρηματα για την αγοροπωλησια απο τον ταδε αγοραστη και οτι επρεπε να αποστειλω το δεμα με το κινητο και να τους στειλω με mail τον αριθμο αποστολης για να ολοκληρωθει η συναλλαγη οπως και εκανα.Απο το τοτε ομως ουτε φωνη ουτε ακροαση.Η  διευθηνση απο την αποια μου ηρθε το mail της paypal ειναι: [email protected] αλλα φοβαμαι οτι ειναι fake...σε επανελλημενα mail που εστειλα στην paypal για να με βοηθησουν δεν απαντανε ποτε.


 


Με τον αγοραστη,του οποιου εχω ολα τα στοιχεια,μιλουσαμε συνεχεια μεσω ενος hotmail λογαριασμου που εχει.Μαλιστα του εστειλα και ενα λογαριασμο τραπεζης για να μου βαλει τα χρηματα αφου δεν βγαζαμε ακρη με paypal μου ειπε οτι θα το κανει την ιδια μερα,πραγμα που δεν εκανε ποτε.


 


Τελικα το πακετο εφτασε στον προωρισμο του με UPS COURIER,το παρελαβε και απο τοτε σταματησε να απανταει σε οποιδηποτε mail....


 


Λεφτα δεν ειδα ποτε.


 


Παραθετω και ολα τα στοιχεια του σε περιπτωση που συμβει κατι σε καποιον να τον αποφυγει...


 


Nikolaos Cheimaras (Chimaras)


277 B Oxlow Lane,


Dagenham,


Essex,


RM10 7YU,


United Kingdom


Tel:004474424995694


Mail: [email protected] (με αυτο μιλουσαμε)


 


Πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι ωστε να παρω τα χρηματα μου?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποπτευθηκα κατι γιατι ο τυπος εγραφε σε απταιστα ελληνικα και τελεια greeklish.

Υστερα το mail που ελαβα απο την paypal ηταν τοσο τελειο και κατατοπιστικο που δεν με εβαλε σε σκεψεις....απλα για να γινει η πληρωμη επρεπε να βαλω tracking number οποτε επρεπε να στειλω το πακετο.

 

Αυτη η paypal ρε γμτ ποτε δεν απανταει σε mails :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεω εγω οτι υπαρχουν εδω -στις αγγελιες- επαγγελματιες απατεωνες εσεις παρεξηγηστε !

χερι με χερι μονο και αν ..

 

υγ .

λεει ο αλλος ''να κοιτας τις αξιολογησεις''

σωπα ρε μεγαλε , να σου φτιαξω εγω μεσα σε μια νυχτα 30 διαφορετικα ακαουντ να δεις  αξιολογησεις ?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλα, ελαβες ενα email απο domain που δεν ηταν paypal, και καλα το πιστεψες, στον λογαριασμο σου τα ειδες τα λεφτα πριν το στειλεις;

επισης, ειχες κοιταξει ποσο νεο/παλιο μελος ηταν στο φορουμ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εμφανιστουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου επρεπε να τους στειλω το tracking number..

 

Απο εδω και περα εννοειται μονο καταθεση η αντικαταβολη το πολυ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποπτευθηκα κατι γιατι ο τυπος εγραφε σε απταιστα ελληνικα και τελεια greeklish.

Υστερα το mail που ελαβα απο την paypal ηταν τοσο τελειο και κατατοπιστικο που δεν με εβαλε σε σκεψεις....απλα για να γινει η πληρωμη επρεπε να βαλω tracking number οποτε επρεπε να στειλω το πακετο.

 

Αυτη η paypal ρε γμτ ποτε δεν απανταει σε mails :(

 

 

συγνώμη, σε τι Mail να σου απαντήσει η Paypal αν δεν εισαι πελάτης τους και δε φαίνεται η συναλλαγη στο λογαριασμό σου;;

 

και αεγω απλούστατα ετοιμάζω ενα αντιστοιχο με αυτό που σου εστειλε ο απατεωνίσκος, φτιάχνω και ενα μειλ σε οτι ναναι provider.com και στο στέλνω, θα μου στείλεις πακετο... Επ ουδενί δε σου φταίει η Paypal αλλα ξεκαθαρα εσυ εξαπατήθηκες...

Δυστυχώς κυκλοφορούν ακόμα αναμεσα μας και μετα παρεξηγιούνται κάποιοι άλλοι σωστοί που δε στέλνω ούτε αντικαταβολη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα ρε φιλε... και εγω την πατησα προσφατα σε διαδυκτιακη συναλλαγη αλλα η δικη μου ζημια ηταν 48€. Κριμα το κινητακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεω εγω οτι υπαρχουν εδω -στις αγγελιες- επαγγελματιες απατεωνες εσεις παρεξηγηστε !

χερι με χερι μονο και αν ..

 

υγ .

λεει ο αλλος ''να κοιτας τις αξιολογησεις''

σωπα ρε μεγαλε , να σου φτιαξω εγω μεσα σε μια νυχτα 30 διαφορετικα ακαουντ να δεις  αξιολογησεις ?

Αυτό! Χέρι με χέρι, με δοκιμή και το σταυρό σου μη σου μείνει στα χέρια σε μια ώρα, σε μια μέρα ή σε ένα μήνα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελατης paypal ειμαι εδω και χρονια και ποτε δεν ειχα προβλημα...αλλα τωρα που χρειαστηκε απλα να ρωτησω κατι δεν απαντανε ποτε...αρχισα να απογοητευωμαι και με την paypal.. εξυπηρετηση μηδεν.. αφηστε παιδια ειναι να μην σου τυχη...αυτο ειναι που λεμε η τελεια στημενη απατη...βεβαια απο τα στοιχεια που εχω αυτουνου δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι...γιατι η ups μου λεει οτι το παρεδωσε στην διευθυνση αυτη και μαλιστα υπεραψε με το ονομα που μου εστειλε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελατης paypal ειμαι εδω και χρονια και ποτε δεν ειχα προβλημα...αλλα τωρα που χρειαστηκε απλα να ρωτησω κατι δεν απαντανε ποτε...αρχισα να απογοητευωμαι και με την paypal.. εξυπηρετηση μηδεν.. αφηστε παιδια ειναι να μην σου τυχη...αυτο ειναι που λεμε η τελεια στημενη απατη...βεβαια απο τα στοιχεια που εχω αυτουνου δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι...γιατι η ups μου λεει οτι το παρεδωσε στην διευθυνση αυτη και μαλιστα υπεραψε με το ονομα που μου εστειλε...

Φίλε μου η paypal λογικό να μη σου απαντάει! Δεν έχει καμιά σχέση με την υπόθεση! Και αν σου απαντήσει κάποια στιγμή κάτι εντελώς τυπικό θα είναι, δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάπου. Αν έχεις τα στοιχεία του, όνομα, διεύθυνση κλπ μαζί τα mail κλπ που έχετε ανταλλάξει ίσως μόνο δικαστικά μπορείς να κάνεις κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...