Προς το περιεχόμενο

Αγορά router vdsl/adsl


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτόμουν να αγοράσω καινούριο γιατί είμαι σχεδόν 8 χρόνια με το speedtouch st585v6 από την tellas τότε και το καινούριο router που μου έστειλε η wind ένα ZTE είναι χειρότερο ακόμα. Με το speedtouch που χρησιμοποιώ δεν μπορεί να κάνει port forwarding.

 

Το νέο router θα ήθελα να είναι συμβατό με VDSL (θα μεταβώ όταν έρθει στην περιοχή μου) αλλά να υποστηρίζει και ADSL εκτός η backward compatibility είναι δεδομένη.

 

Έχοντας ακούσει πολύ καλά λόγια για τα vigor κοιτούσα το Vigor 2760n αν και είναι λίγο τσουχτερή η τιμή αλλά άμα αξίζει τα λεφτά του τότε χαλάλι. Τι άλλο θα προτείνατε το οποίο να μην έχει και προβλήματα με τα port fordwarding.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το συγκεκριμένο δεν το έχω δουλέψει. Μέχρι στιγμής είχα/έχω: 2700, 2710, 2820, 2860. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το 2820 που έχει προβληματικό snmp πάνω στο ADSL interface (η ουσιαστική παρενέργεια είναι ότι με snmp monitor παίρνεις λάθος μετρήσεις για τη χρήση της γραμμής).

 

γενικά είναι αλλά το συγκεκριμένο αξίζει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το delight?

 

Η χρήση είναι nas server, media server (streaming remotely). Με ενδιαφέρει να έχει ποιοτική ασύρματη σύνδεση χωρίς συχνές αποσυνδέσεις. Τέλος το port fordwaring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όταν λες NAS server εννοείς να συνδέεις τον εξωτερικό στην usb port? οι ταχύτητες θα είναι απογοητευτικές όπως σε όλα εξάλλου...

 

το Delight γιατί έχει το DrayOS αντί για linux based OS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θέλω να συνδέσω ένα raspberry Pi πάνω στο router και αυτο να κάνει τον nas server.

 

Το wifi είναι ποιοτικό?

 

Υπάρχει 2760n delight ή είναι το 2760 delight?

 

Αυτό http://www.msystems.gr/index.php?category=1814&product=18101 είναι έκδοση delight?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το N έχει wifi, το άλλο όχι...

 

ναι αφού το γράφει στον τίτλο και στα χαρακτηριστικά...

 

Σε κάποιο ποστ διάβασα ότι έχεις και εσύ αυτό? ή λάθος κατάλαβα. Αν το έχεις όμως ποιες είναι οι εντυπώσεις σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όταν το είχα πάρει δεν υπήρχε η Delight version...

 

δεν έχω κάποιο παράπονο, είμαι σχετικά ικανοποιημένος, αν και θα προτιμούσα να είχε και 5ghz wifi αλλά το ήξερα όταν το αγόραζα έτσι κι αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ούτε λόγος, αλλά δεν είναι για home use...

 

πέρα από την τιμή του, θέλει να πληρώνεις και licence, άσε που δεν εκμεταλεύεται κάποιος ούτε το 1/3 των δυνατοτήτων της συσκευής στο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...