Προς το περιεχόμενο

laptop lenovo ideatab a10 149ε you.gr


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν καποιος εχει εμπειρια η ξερει κατι ας μας διαφωτισει εμας που κοιταμε για ταμπλετ 10 ιντσων

 

αξιζει να το δουμε για αγορα??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος εχει εμπειρια η ξερει κατι ας μας διαφωτισει εμας που κοιταμε για ταμπλετ 10 ιντσων

 

αξιζει να το δουμε για αγορα??? 

Αν ψαχνεις για tablet να αγορασεις tablet. Αυτο ειναι netbook με android και touch στην ουσια. Προσωπικα δε θα επαιρνα κατι τετοιο για κανενα λογο αλλα γουστα ειναι αυτα. 

 

ps. Μη διανοηθει κανεις οτι θα ξαπλωνει στον καναπε του και θα το κραταει με το ενα χερι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι και για καναπε και για κρεββατι και για λεωφορειο και για οπουδηποτε, το πληκτρολογιο/σταντ γυριζει βολικα, δεν χρειαζεται καν να το κρατας.

Εχει ξαναμπει σε προσφορα, δειτε και τα παλαιοτερα σχόλια.

Ο τετραπυρηνος επεξεργαστης ειναι καλος, για τα λεφτα του παντα, αν σκεφτει κανεις οτι τοσο κανουν στην Ελληνικη αγορα, κατι noname τετραπυρηνα 10αρια χωρις πληκτρολογιο.

Εχει και 2 θυρες usb. Δεν εχει υποδοχη καρτας για 3G.

Το μόνο του προβλημα/θεμα, ειναι η οθονη, χωρις να ειναι τραγικη, υπολλειπεται μακραν των IPS, retina κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις "χωρις πληκτρολογιο"? Αν δε κανω τραγικο λαθος εδω μιλαμε οτι το πληκτρολογιο δεν ειναι αποσπωμενο. Πας και μου συγκρινεις tablet με netbook ας πουμε?

Μιλαμε για 1Kg καθαρο βαρος οταν αντιστοιχα tablet εχουν το μισο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tablet ρωτησαν παραπανω, με tablet το συνεκρινα, και ναι, για μενα ειναι android ταμπλετ, γουστα ειναι αυτα.

Ο δικος μου καναπες αντεχει μισο κιλο παραπανω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε ο φίλος πιο πανω αν κατααλογιζα κάτι θα ηταν η οθόνη

Εδώ και ενα χρονο η μητέρα μου 66 χρονων χρησιμοποιεί κινητό ανδροιντ για βαιμπερ σκαιπ αφού σε λίγο καιρό το έμαθε και μάλιστα σε οθόνη μικρή της πήρα ενα ταμπλέτες 9,7 ίντσες με θήκη ξεχωριστό πληκτρολόγιο.στη προσφορά των 139 ευρώ της εκανα ανανέωση στο ενλογο νετμπουκ.μέ τη χρηση που κανει το θεωρεί οτι πιο τέλειο υπάρχει και το βλεπω και εγώ αφού για ένα δέκαρι ταμπλέτ αν θες να γραφεις η θες εξωτερικο πληκτρολόγιο ή το κρατας και κουράζει για ταινίες επίσης έχει ευκολία αφού το πληκτρολόγιο είναι βαση και τα δίπλα ηχεία έρχονται προς τα πανω και ακούγεται καλυτερα ο ήχος η μπαταρία του μεγαλης διάρκειας με το που το άνοιξαν έκανε απντειτ και η υβριδική χρηση πληκτρολογίου αφης ειδήκων κουμπιών και το άψογο ταστσπαντ με έχουν κανει αυτή τη στιγμη που γράφω με το νεξους μου να ζηλευωω τη μάνα μου

 

 

Τέλος η χρηση σκαιπ και γενικά κλήσεων με κάμερα έχει ευκολία και μάλιστα ξεκουραστα ως προς το στήσιμο και τη καλη λήψη

 

 

Αν αυτά που περιγράφω δεν είναι ζητουμενο χρήσης δεν αξίζει θα είναι άχρηστο κουραστικό

 

Επίσης έχει στιβαρη κατασκευη δυο γιουεσμπι κανονικό μέγεθος μια μικρή για φόρτιση hdmi ακουστικών και ενα χαρακτηριστικο που ίσως ενδιαφέρει κάποιους ασύρματη οθονη στη τσαντουλα της έχω βάλει ενα hdmi tv dongle οπου το συνδέσει σε τηλεοραση και με την ασύρματη οθόνη το παιζει γκατζετακιας όπως να δείχνει στη συμπεθέρα συνταγές στη μεγάλη τηλεοραση,,,χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tablet ρωτησαν παραπανω, με tablet το συνεκρινα, και ναι, για μενα ειναι android ταμπλετ, γουστα ειναι αυτα.

Ο δικος μου καναπες αντεχει μισο κιλο παραπανω :P

Καλα για σενα μπορει να ειναι και αεροπλανο. Για την lenovo και τον υπολοιπο κοσμο ειναι notebook και ουδεμια σχεση εχει με tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για σενα μπορει να ειναι και αεροπλανο. Για την lenovo και τον υπολοιπο κοσμο ειναι notebook και ουδεμια σχεση εχει με tablet.

Ωωω γαμωτο, το βρηκες και το κρατουσα μυστικο, ναι για μενα ειναι και αεροπλανο!

 

Τωρα για τον υπολοιπο κοσμο, αν ρωτησεις τους χρηστες, 99/100 θα σου πουν οτι το χρησιμοποιουν για android tablet.

Εχεις ιδεα ποσοι χρηστες tablet, αγοραζουν ξεχωρη θηκη με πληκτρολογιο?

Π.χ. http://www.ebay.com/sch/?_nkw=case%20tablet%20keyboard&clk_rvr_id=674141364520

Κυκλοφορουν εδω και χρονια για ολα τα μοντελα.

Λες με μια θηκη τετοια, να μεταμορφωνονται ξαφνικα τα tablet σε netbook? :P

Ειμαι περιεργος τι θα ελεγες για ενα χρηστη tablet που εχει μια τετοια θηκη.

Τι εχει τελικα, tablet ή netbook?

Τεσπα, εχεις και περιεργο υφος, αφου σου ειναι δυσκολο να το καταλαβεις, αστο το θεμα στους χρηστες.

 

Μπορεις καλλιστα να στειλεις pm στα παιδια που το αγορασαν εδω (θα τους βρεις και απο τα προηγουμενα θεματα) και να τους ρωτησεις, το πηρες για android tablet? ή το χρησιμοποιεις σαν android tablet?, λιγες δοκιμες θα σε πεισουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειναι δυσκολο να καταλαβω? 3 Tablet και 2 netbook εχω στην κατοχη μου και μου ειναι δυσκολο να καταλαβω? Ο χρηστης tablet ρε αρχοντα που παιρνει θηκη και πληκτρολογιο ανα πασα στιγμη τα βγαζει και το χρησιμοποιει σαν tablet. Αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ TABLET ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.... ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ .... 
Τεσπα δε τρεχει τπτ κουβεντα να γινεται απλα οταν σε καποιον που ψαχνει tablet του προτεινεις εσυ αυτο επειδη ξαπλωνεις στον καναπε και το ακουμπας στην κοιλια σου τζαμπα θα τον παρεις στο λαιμο σου. Οπως ειπες και εσυ ασε το θεμα στους χρηστες .... 
Καλες διακοπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με κάποιο τρόπο μπορούμε,να του περάσουμε windows?είδα στο YouTube πως σε δέκα λεπτά ένας εγκατέστησε windows 8 σε ένα android tablet.πολύωραίο θα ήταν με τα 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...