Προς το περιεχόμενο

media markt LG-25UM65P 199.99 μεχρι την κυριακη


wannaplay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επομενη τιμη σκρουτζ στα 240

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/LG-25UM65P,99452,397554,1501691.html?langId=-18

 

http://www.skroutz.gr/s/4799604/LG-25UM65.html

 

(αξιζει σαν monitor η να περιμενω να πεσουνε οι τιμες στις 4k; καλημέρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πιστωτικο 199 ευρώ ακριβώς(!) σε αυτο το κατάστημα και δεν ήξερα τι να πάρω.

Επειδή παίζω παιχνίδια με απασχολεί αν θα χρειαστώ αναβάθμιση να παίξω πχ Metro, TR, PES

με το σύστημα της υπογραφής σε μια τέτοια οθόνη και ανάλυση.

Επίσης 14ms απόκριση που έχει δεν είναι απαγορευτική για παιχνίδια;

 

υγ τώρα παίζω σε 1680x1050 σε ενα 22αρι μόνιτορ όλα μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@^^ Aν δεν ξερεις και το ρωτας (λαθος που ανοιξες θεμα τοτε, υπαρχει ενα ακριβως για τετοιες περιπτωσεις που "μοιαζουν" με προσφορες), τοτε για μενα ξεκαθαρα ΟΧΙ.

Ειμαστε παρα πολυ πισω, εξω παιζει εδω και ΜΗΝΕΣ κατω απο τα 150, την πηρε γνωστος μου προσφατα στη Γερμανια στα 139

http://www.ebay.de/itm/LG-Flatron-25UM65-P-63-5-cm-25-034-CINEMA-IPS-Monitor-21-9-UltraWide-/291215858482?clk_rvr_id=698963734735&nma=true&si=AlH4FkaFJN7tx3VMUfrfN44vNlY%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Μεχρι και το γερμανικο αμαζον (που στελνει Ελλαδα) την εχει βαλει στα 149 2-3 φορες... τα 200+ πλησιαζουν τιμες που παιζει η 29αρα σε προσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απολύτη τιμη για Ελλαδα ειναι προσφορα .... το γερμανικο αμαζον εχει 23.25€ μεταφορικα για Ελλαδα και το ποσο την πηρε καποιος στην Γερμανια δεν απασχολει καποιον που μενει στην Ελλαδα. Το αν ειναι vfm σαν οθονη ειναι αλλο καπελο για το οποιο δεν εχω τον χρονο να ψαξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απολύτη τιμη για Ελλαδα ειναι προσφορα .... το γερμανικο αμαζον εχει 23.25€ μεταφορικα για Ελλαδα και το ποσο την πηρε καποιος στην Γερμανια δεν απασχολει καποιον που μενει στην Ελλαδα. Το αν ειναι vfm σαν οθονη ειναι αλλο καπελο για το οποιο δεν εχω τον χρονο να ψαξω.

Σωστα μιλάς αλλά είναι μια καλη ένδειξη η τιμή που παιζει εξω. Αρα καπως υπερβαλλεις τελικά. Η εμπειρία αλλων είναι πολύ σημαντική για τη διαμόρφωση άποψης και την επιτυχία του φορουμ γενικά. Αλλωστε τα μαγαζιά δεν είναι κανένας για να τα 'λυπηθουμε'.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σωστα μιλάς αλλά είναι μια καλη ένδειξη η τιμή που παιζει εξω. Αρα καπως υπερβαλλεις τελικά. Η εμπειρία αλλων είναι πολύ σημαντική για τη διαμόρφωση άποψης και την επιτυχία του φορουμ γενικά. Αλλωστε τα μαγαζιά δεν είναι κανένας για να τα 'λυπηθουμε'.

Η αποψη μου ειναι εντελως εμπορικη και καθολου συναισθηματικη. Πες μου εσυ που μενεις Ελλαδα και θελεις αυτη την οθονη ΣΗΜΕΡΑ ποια ειναι η επομενη τελικη τιμη που μπορεις να την βρεις. Εκει μετα θα βαλουμε τα μαθηματικα μας και θα αποφασισουν αυτα αν ειναι προσφορα η΄ οχι ....

 

Υγ. Μια κατα την γνωμη μου καλη ιδεα για το φορουμ θα ηταν να γινει ενα γκαλοπ για το ποσοι ψωνιζουν απο το εξωτερικο και ποσοι οχι. 

 

Υγ2. Στην τελικη δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν. Ισα ισα που οι οποιες διαφωνιες προαγουν την συζητηση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kαλα ρε Θεμο, κι εσυ οταν ποσταρεις προϊοντα αμαζον δεν θα τα παρεις ποτέ "ΣΗΜΕΡΑ"... και δεν εβαλα καμια υπερβολικη προσφορα, εδωσα ακριβως την γενικη εικονα των "προσφορων" στο ιδιο προϊον εξω, αν ηθελα θα σου ελεγα πχ οτι πριν 20 μερες σε γνωστη γερμανικη αλυσιδα με καμποσα μαγαζακια στην Ελλαδα (ναι, για τα mediamarkt λεω που ειναι και του θεματος μας!), επαιξε και στα 111 (!) ευρω... και στο κατω-κατω παντα υπαρχουν και οι υπηρεσιες post-forwarding κλπ, αμα θες τροπος υπαρχει, ακομα κι ετσι και κανα 30ευρω καπελο να εσκαγες στα 139 της εξω τιμης παλι θα αξιζε... τι να λεμε τωρα δε σου ειπα ειχε μια φορα -5-10% σε μια και μοναδικη περιπτωση εξω. Ισα-ισα να το ελεγε αυτο που εγραψες ο Γερμανος θα ειχε καποια λογικη ("τι με νοιαζει ποσο "φθηνα" αγοραζει ο φτωχος ο Ελληνας"), να το λεμε εμεις για αυτους ομως;;; Αν τωρα εσυ θες να το παιξεις "Γερμανος" στην "Ελλαδα" και δε σε απασχολει δεν υπαρχει προβλημα, εκτος φυσικα απο το οτι ειμαστε εδω για να "ψαχνομαστε" και λιγο παραπανω, κι ας μην αρεσει αυτο σε μερικους (δεν ξερω γιατι)... αποψεις "μα καλα, θα τα ψαχνουμε ολα 5 ωρες??" (οχι απαραιτητα με την εννοια που το ανεφερε ο paoknama83 παραπανω) μου θυμιζουν εμπορακο του δρόμου που παει να πιασει κορόιδα με μια φαινομενικα καλη προσφορα. Η "πελατεια" αυτουνου του εμπορακου δε θα μπει ποτε στο ινσομνια. Αν καποιος που μπαινει και δεχεται τις παραπανω πληροφοριες εξακολουθει και το θελει στα 200 με γεια του με χαρα του να το παρει, δε θα του το απαγορευσει κανείς. Δε δεχομαι ομως να λαμβανω απο μερικους οτι "μας κανει και χάρη" (γενικα μιλαω οχι για τα εδω σχόλια) το mediamarkt που το ξεστοκαρει εδω σε σχεδον διπλασια (!) τιμη απο οτι στη χωρα της μαμας του...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η αποψη μου ειναι εντελως εμπορικη και καθολου συναισθηματικη. Πες μου εσυ που μενεις Ελλαδα και θελεις αυτη την οθονη ΣΗΜΕΡΑ ποια ειναι η επομενη τελικη τιμη που μπορεις να την βρεις. Εκει μετα θα βαλουμε τα μαθηματικα μας και θα αποφασισουν αυτα αν ειναι προσφορα η΄ οχι ....

 

Υγ. Μια κατα την γνωμη μου καλη ιδεα για το φορουμ θα ηταν να γινει ενα γκαλοπ για το ποσοι ψωνιζουν απο το εξωτερικο και ποσοι οχι. 

 

Υγ2. Στην τελικη δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν. Ισα ισα που οι οποιες διαφωνιες προαγουν την συζητηση.

Δεν νομίζω να θέλεις κανείς ΑΥΤΗ την οθόνη ΣΗΜΕΡΑ. Ανάλογα τις ανάγκες, οι περισσότεροι θέλουν κάποια οθόνη αυτό τον καιρό. Άμα θέλεις συγκεκριμένο προιον συγκεκριμένη μέρα, το έχεις πάρει ήδη και δεν κοιτάζεις μήπως εκεεινη την ημερα βρηκε καποιος καποια προσφορά σε ΑΥΤΟ το προιον..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπως ειπα και στην αρχικη μου τοποθετηση θεωρω οτι σαν απολυτη τιμη ειναι προσφορα(αν δεν ηταν θα επρεπε να εχει κλειδωθει).

 

Οπως επισης ειπα στην αρχικη μου τοποθετηση δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την διαθεση (μιας και δε χρειαζομαι οθονη ΣΗΜΕΡΑ) να ψαξω και να αναλυσω αν στο price range των 200€ ειναι vfm αγορα. 

 

Επισης το μονο που το "¨παιζω" ειναι καταναλωτης που μενει στην Ελλαδα, ουτε Γερμανος το παιζω ουτε Ελληναρας (για την ακριβεια το 80% των αγορων μου τα τελευταια τουλαχιστον 10 χρονια γινεται απο εξωτερικο για πολλους και διαφορους λογους).

 

Ακομη οταν αναφερω την λεξη ΣΗΜΕΡΑ δεν ακριβολογω γιατι φυσικα οταν παραγγειλω κατι απο το αμαζον θα φτασει σε μενα σε 7-10 μερες, η ασφαλεια ομως που μου προσφερει η εν λογω συναλλαγη το κανει να ειναι ΣΗΜΕΡΑ μιας και ανα πασα στιγμη το μετανιωσω ακυρωνω την συναλλαγη ειτε πριν προλαβει να σταλει ειτε στελνοντας την πισω ανεξοδα.

 

Τελος το ποσο πουλαει ο Γερμανος στην Γερμανια και το ποσο πουλαει εδω εχει να κανει αποκλειστικα με την προσφορα/ζητηση σε καθε χωρα και την συνειδηση των καταναλωτων της. Αν δεν αγορασει κανενας Ελληνας iphone στην ακριβοτερη τιμη της Ευρωπης σαφως και η τιμη αυτη θα διορθωθει απο την μαμα εταιρια για να πιασει τον τζιρο/μεριδιο αγορας που θελει.

 

Τωρα αν τιθεται θεμα να κανουμε "εμπαργκο" σε συγκεκριμενες επιχειρησεις ειτε εντος ειτε εκτος Ελλαδας να με συγχωρεσετε αλλα δε θα συμμετεχω γιατι η αγοραστικη μου δυναμη ειναι περιορισμενη και αν οποιοδηποτε καταστημα μου προσφερει τον συνδυασμο τιμης-support σε προιον που εχω αναγκη να αγορασω θα το αγορασω.

 

Υγ. Δε δουλευω στα ΜΜ. Για την ακριβεια το θεωρω απο τα χειροτερα μαγαζια, με υψηλες τιμες σε ΟΛΑ, που λειτουργει σαν σουπερμαρκετ και απευθυνεται στον καταναλωτη προβατο.

 

Υγ2. Εριζουμε για λαθος πραγματα. Το καλυτερο θα ηταν καποιος που εχει γνωση απο την αγορα monitor η΄ την ικανοτητα και την διαθεση να ψαξει να προτεινει στα 2 παιδια που ρωτησαν παραπανω μια εναλλακτικη οθονη που ειναι καλυτερο vfm απο αυτην.

 

Υγ3. Δεν εχω παρει ποτε κατι με υπηρεσια post forw. Θα ηθελα παρα πολυ καποιος γνωστης και αν αυτο ειναι νομιμο να κανει καποιον οδηγο ωστε να ανοιξουμε το ευρος των επιλογων μας για αγορες ακομη περισσοτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...