Προς το περιεχόμενο

Προσφορά ή Γκάφα ;


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στο κατάλληλο thread.Αν όχι παρακαλείται κάποιος admin να το μεταφέρει.)

Έχω ψωνίσει πολλά από το κατάστημα και συγκεκριμένα το τελευταίο τρίμηνο μόνο, CPU i5 4670k , Case Phanteks Enthoo Pro , πολυμηχάνημα Canon MX475 ,ψύκτρες κλπ. Δεν έχω ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ κανένα παράπονο.Μάλιστα εκτός του ότι τα βρήκα σε πολύ καλές τιμές ,άμεση παράδοση (την επόμενη μέρα) με βολεύει και στο ότι δεν πληρώνω κόστος αντικαταβολής και μεταφορικών (το case και το πολυμηχάνημα είναι πολύ ογκώδη και βαριά και οι κούριερ ζητούσαν μια μικρή περιουσία)γιατί η παράδοση γίνεται απο το κατάστημα Λιβαδειάς δωρεάν (μένω Αταλάντη).
Έτσι λοιπόν σκεφτόμουν μόλις μαζέψω χρήματα, να αλλάξω το τροφοδοτικό μου,με κόστος από 140 ως 180 ευρώ max.Ψάχνoντας λοιπόν για ένα καλό και ποιοτικό PSU την Πέμπτη 2/10/14 και ώρα 7:00 το απόγευμα έπεσα πάνω σε αυτό:Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomiyikes.gifΈτριβα τα μάτια μου να δώ αν είναι αλήθεια.Το πρώτο πράγμα που έκανα φυσικά ήταν να πάρω τηλέφωνο να το παραγγείλω ΑΜΕΣΩΣ, όπως και έγινε ,μετά από διαβεβαίωση του υπαλλήλου για την τιμή(46,38 ευρώ) και τον χρόνο παράδοσης (4-7 εργάσιμες).Την επόμενη μέρα το πρωί ξανακοίταξα στο site και ως δια μαγείας η τιμή είχε αλλάξει και είχε μπεί η κανονική.Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomiE-SHOP.GR: Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω καμμία ενημέρωση απο το κατάστημα για την αλλαγή αυτή και υποτίθεται η παραγγελία μου τρέχει κανονικά.Τι με συμβουλεύετε να κάνω σε περίπτωση που μου κάνουν “τζιριτζάντζουλες”από το κατάστημα;

 

edit:Ρε θα μας τρελάνουν αυτοί.Σήμερα ξανά άλλαξε η τιμη και έγινε πάλι 46,38 ευρώ http://www.e-shop.gr/trofodotika-pc-psu-l?table=PER&category=%D4%D1%CF%D6%CF%C4%CF%D4%C9%CA%CF&filter-285=1
ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΔΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99.9% γκάφα. Αν παραλάβεις στα 50, άρχοντας. Αν σου κάνουν τζιριτζάντζουλες, ακυρώνεις, απλά τα πράγματα :D

Γιατί όμως η διπλή αλλαγή τιμής από λάθος σε σωστό και τώρα πάλι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως η διπλή αλλαγή τιμής από λάθος σε σωστό και τώρα πάλι λάθος;

Δε το ξέρω, πάντως άλλαξε ξανά, τώρα παίζει στα 48.73  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω εγώ:

 

 

Αγαπητέ/ή κύριε/ία,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω μηχανογραφικού λάθους στο σύστημα μας, υπήρχε λανθασμένη τιμή στο προϊόν (PER.663593) ENERMAX EPM750AWT PLATIMAX PC POWER SUPPLY 750W, η οποία δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική φύση του προϊόντος και ως εκ τούτου είναι αδύνατον να το παρέχουμε στην τιμή αυτή. Βάση των παραπάνω θα θέλαμε να σας προτείνουμε ως εναλλακτικές λύσεις τα έξης προϊόντα: Το προϊόν (PER.811694) COOLERMASTER G750M GM SERIES 750W MODULAR PSU - 80+ BRONZE (RS750-AMAAB1-EU) το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 90,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 76,90 και το προϊόν (PER.813305) COOLERMASTER RS750-AMAAG1-EU V750SM 750W το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 129,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 99.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας με e-mail ή στα τηλέφωνα 211 5000 500 - 210 81 78 700 με το τμήμα πωλήσεων, για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε θερμά, για την κατανόηση!
Με εκτίμηση,
H ομάδα του e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και έτσι φέρθηκαν πιο επαγγελματικά από άλλες φορές που ελληνικά site βάζουν άλλα αντί άλλων τιμές (κυρίως για να τα βγάζει ψηλά στο σκρουτζ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσδιορισε το 'πιο επαγγελματικα'. Τι το επαγγελματικό είχε η αντιμετώπιση τους?

Προς ενημέρωση, το δεύτερο τροφοδοτικό της αντιπροσφορας το πουλάνε ούτως ή άλλως στα 102.5 . Άρα μιλάμε για 3.5 ευρώ έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταξ, ξέραμε ότι είναι λάθος.

 

Αλλά αν δεν έκανα την παραγγελία και έστω και λίγοι παραλάμβαναν, θα κοπάναγα το κεφάλι μου στον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...