Προς το περιεχόμενο

[Επιλογή Τablet] Teclast X98 Air II VS Onda V989


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Teclast X98 Air II Intel Bay Trail-T Z3736F vs_icon.png Onda V989 Allwinner A80T

Ειμαι μεταξυ των δυο, μπορειτε να με βοηθησετε να επιλεξω ενα? Αν το πρωτο ειχε την δυνατοτητα του Dual Boot δεν θα το συζυτησουσα καν και θα πηγαινα σε αυτο.. αλλα απ' οτι καταλαβα, πρεπει να εχεις ειτε Android ειτε Windows, οχι και τα δυο.

 

Το δευτερο ειναι τερας απλα, και οτι πιο vfm specwise αυτη την περιοδο. 

 

Τι λετε? + - ? Ειναι κανεις κατοχος καποιου εκ των δυο να μου πει γνωμες? 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εχουν περασει μερικα Κινεζικα απο τα χερια μου,πιστευω οτι το Onda ειναι οτι πιο ποιοτικο μπορεις να παρεις απο Κινα.Ενα παλικαρι στο myphone Που το συζητουσαμε,υποστηριζε οτι η Teclast ειναι αρκετα ποιοτικη,ισως η πιο ποιοτικη μαζι με την Onda.Εγω παντως για παλιοτερα μοντελα της ειχα διαβασει οχι και τοσο καλα πραγματα.Αναμεσα σε αυτα τα δυο,το 989 ειναι η καλυταρη επιλογη λογω του πολυ ισχυρου SoC.Το Teclast X98 Air 3G ειναι λιγο καλυτερη επιλογη απο το 989 λογω 3G και GPS(αν σε ενδιαφερουν).Για το dual boot εχει διαδικασια μεγαλη με αυξημενο κινδυνο brick.Επισης στα windows δεν δουλευουν καποια features.

 

Τεσπα,για μενα καλυτερα παρε το 3G,αλλιως αν εισαι αναμεσα στα δυο που εχεις στον τιτλο,το 989 με χιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και εχουν περασει μερικα Κινεζικα απο τα χερια μου,πιστευω οτι το Onda ειναι οτι πιο ποιοτικο μπορεις να παρεις απο Κινα.Ενα παλικαρι στο myphone Που το συζητουσαμε,υποστηριζε οτι η Teclast ειναι αρκετα ποιοτικη,ισως η πιο ποιοτικη μαζι με την Onda.Εγω παντως για παλιοτερα μοντελα της ειχα διαβασει οχι και τοσο καλα πραγματα.Αναμεσα σε αυτα τα δυο,το 989 ειναι η καλυταρη επιλογη λογω του πολυ ισχυρου SoC.Το Teclast X98 Air 3G ειναι λιγο καλυτερη επιλογη απο το 989 λογω 3G και GPS(αν σε ενδιαφερουν).Για το dual boot εχει διαδικασια μεγαλη με αυξημενο κινδυνο brick.Επισης στα windows δεν δουλευουν καποια features.

 

Τεσπα,για μενα καλυτερα παρε το 3G,αλλιως αν εισαι αναμεσα στα δυο που εχεις στον τιτλο,το 989 με χιλια.

Δεν μου βγαινει κανενα νοημα φιλε μου απ' αυτα που εγραψες!  :-/ χαχααχ. Κανε μια απλοποιηση αν ειναι εφικτο! 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου βγαινει κανενα νοημα φιλε μου απ' αυτα που εγραψες!  :-/ χαχααχ. Κανε μια απλοποιηση αν ειναι εφικτο! 

 

Απλα σου λεω οτι η καλυτερη αγορα αυτη τη στιγμη ειναι το Teclast X98 Air 3G.Δεν ξερω πως κατεληξες στο Air II,αν ομως εισαι αποκλειστικα αναμεσα σε Air II και Onda V989,τοτε το Onda ειναι καλυτερη αγορα.Ελπιζω τωρα να βοηθησα λιγο παραπανω.

 

Βασικα υπεθεσα οτι γνωριζεις καποια πραγματα.Γραφεις:Αν το πρωτο ειχε την δυνατοτητα του Dual Boot (Το Teclast X98 Air II) δεν θα το συζυτησουσα καν και θα πηγαινα σε αυτο.

 

Και σκεφτομαι εγω,αφου το Air 3G εχει αυτη τη δυνατοτητα,γιατι δεν το εχει στις διαθεσιμες επιλογες ο ts?Μετα σκεφτηκα,για να μην το χει βαλει καθολου,μαλλον ειναι αναμεσα στα δυο συγκεκριμενα,το X98 Air II και το Onda V989 και καπου εκει χαθηκα μεσα στις σκεψεις μου και τα μπερδεψα λιγο.Τεσπα,σταματαω εδω γιατι μαλλον θα σε μπερδεψω χειροτερα.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το Onda v975m απο τον Απριλιο.Πραγματικα δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο ικανοποιημενος.Εγω αν θα αγοραζα αυτη τη στιγμη θα ημουν αναμεσα στο Cube Talk 9x και στο Onda v989.Απλα τα παιδια στο myphone,στο topic του Teclast x98 Air 3G λενε οτι το Teclast ειναι πολυ καλο,προσωπικα απο την Teclast δεν θα περιμενα και πολλα λογω οσων εχω διαβασει,κακη ποιοτητα κατασκευης.Πολλοι υποστηριζουν οτι τα Air ειναι η νεα εποχη για την Teclast,μπορει και να ειναι.Εγινε με την Cube με την σειρα Talk,πριν η Cube ηταν για κλωτσιες σε ποιοτητα κατασκευης,τωρα ειναι πολυ καλα.Τεσπα,το καλυτερο ειναι να διαβασετε reviews για το καθε ταμπλετ,δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι ειδα στο myphone,τα πιο πολλα παιδια το πειραν απο Aliexpress και συγκεκριμενα απο εδω:http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Teclast-X98-Air-X98-Air-3G-Intel-Quad-Core-2-16GHz-android-4-4/1994183585.html

 

Αν δεν εχεις παρει ποτε απο Aliexpress (οπως ουτε και εγω),λενε οτι ειναι πολυ αξιοπιστα αρκει να επιλεξεις πωλητη με μεγαλη αξιολογηση(οπως αυτος στο λινκ).

 

Κοιτα,απο το λιγο που το εψαξα,το Teclast X98 Air II ειναι μαλλον το ιδιο ταμπλετ με το 3G,ιδιο επεξεργαστη,ιδια χαρακτηριστικα και μαλλον παιρνει και αυτο κανονικα windows.Ψαξτο λιγο μονος σου και αν ειναι ακριβως τα ιδια ταμπλετ και αν δεν σε ενδιαφερει το GPS και το 3G,παρε το Air II.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απ'οτι ειδα στο myphone,τα πιο πολλα παιδια το πειραν απο Aliexpress και συγκεκριμενα απο εδω:http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Teclast-X98-Air-X98-Air-3G-Intel-Quad-Core-2-16GHz-android-4-4/1994183585.html

 

Αν δεν εχεις παρει ποτε απο Aliexpress (οπως ουτε και εγω),λενε οτι ειναι πολυ αξιοπιστα αρκει να επιλεξεις πωλητη με μεγαλη αξιολογηση(οπως αυτος στο λινκ).

 

Κοιτα,απο το λιγο που το εψαξα,το Teclast X98 Air II ειναι μαλλον το ιδιο ταμπλετ με το 3G,ιδιο επεξεργαστη,ιδια χαρακτηριστικα και μαλλον παιρνει και αυτο κανονικα windows.Ψαξτο λιγο μονος σου και αν ειναι ακριβως τα ιδια ταμπλετ και αν δεν σε ενδιαφερει το GPS και το 3G,παρε το Air II.

Πρεπει να φτιαχτει απο την αρχη με dual boot,αλλιως χλωμο να περαστουν μετα τα windows,λογο μη υπαρξης του bios!

Γι'αυτο καλο να παει καποιος σε ετοιμη υλοποιηση του dual boot,μιας και υπαρχουν οι επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...