Προς το περιεχόμενο

Επιλογή led


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι να βάλω led στο pc και θέλω τη βοήθεια σας. Το θεμα του κουτιού γενικά είναι μαύρο κόκκινο στο εσωτερικό με καλώδια sleeved των ίδιων χρωμάτων. Έχω δει ένα έτοιμο kit της nzxt αλλά οι απορίες μου είναι οι εξής:1.να επιλέξω τη σειρά με τα 12 ή με τα 24 led; 2. προτείνετε κόκκινα ή λευκά led; Να προσθέσω ότι το κουτί μου είναι το corsair air 540 σε μαύρο.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω παρε μια RGB ταινεια να παιξεις με ολα τα χρωμματα στα θετικα οτι μπορεις να αυξομιωσεις την φωτεινοτητα απο χαμηλο σε δυνατο οπως και να το απενεργοποιες οποτε θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dinosfan τα θετικά που αναφέρεις αυξομείωση φωτεινότητας και άνοιγμα κλείσιμο υπάρχουν και στις απλές λεντοταινίες aka μονόχρωμες. Δε τα έχει η λεντοταινία τα χαρακτηριστικά αυτά αλλά ο κοντρόλλερ.

 

@giannaros_mes αν μιλάς γι' αυτά τα NZXT http://eworld.com.gr/products/index/162/0/FlexLight---LED-Stripsτότε να μη πας σε αυτά αλλά σε κανονική λεντοταινία. Δε φωτίζουν σωστά και ομοιόμορφα μιας και έχουν μεγάλες αποστάσεις τα LEDs Μεταξύ τους + το γεγονός ότι θα σου πιάσουν και μία θέση PCI όπου ουσιαστικά χαλάει το οπτικό αποτέλεσμα μιας και θα πρέπει να πας καλώδιο Molex εκεί.

Δες σε τέτοιο στυλ λεντοταινίες

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=led+stip+5050&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xled+strip+5050&_nkw=led+strip+5050&_sacat=0

όπου θα μπορείς να κόψεις ανα 3 LED Και να βάλεις όσο ακριβώς χρειάζεσαι. Βέβαια θέλει και λίγη δουλειά απο τη μεριά σου.

 

Μπορείς να διαλέξεις RGB ¨οπως ειπώθηκε πιο πάνω για το γεγονός ότι και να αλλάξεις theme στο εσωτερικό του υπολογιστή σου δε θα έχεις θέμα με το χρώμα καθώς αλλάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι παρήγγειλα από το eworld λίγο πριν απαντήσετε τη σειρά της nzxt με τα sleeved καλώδια. Μίλησα και με το παιδί εκεί όπου μου είπε ότι αυτή του ενός μέτρου είναι ικανοποιητική. Δυστυχώς για να αρχίσω τα κόψε ράψε δεν υπάρχει ιδιαίτερος χρόνος για αυτό είπα να πάω σε έτοιμη λύση. Έχω την εντύπωση πάντως πως δεν έχω και τα κατάλληλα εργαλεία για να κάνω τη δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το κουτι μου αγορασα αυτο με τα 2μερτα κ ερχεται ισα ισα.....παρα τις 3 σκαλες στον διακοπτη εχει χαμηλο φωτισμο...εγω προσωπικα ξενερωσα.

http://eworld.com.gr/products/details/1405/NZXT-CB-LED20-BU-24-Blue-LED-Sleeved-Kit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το κουτι μου αγορασα αυτο με τα 2μερτα κ ερχεται ισα ισα.....παρα τις 3 σκαλες στον διακοπτη εχει χαμηλο φωτισμο...εγω προσωπικα ξενερωσα.

http://eworld.com.gr/products/details/1405/NZXT-CB-LED20-BU-24-Blue-LED-Sleeved-Kit

κάτι έλεγε η αγάπη για τα nzxt παραπάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ελεγε η αγαπη εγω το ειχα αγορασει πριν κανα μηνα περιπου......οποτε καταληγουμε πως  "η αγαπη αργησε  ενα μηνα" :P

καλες γιορτες σε ολους μας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ελεγε η αγαπη εγω το ειχα αγορασει πριν κανα μηνα περιπου......οποτε καταληγουμε πως  "η αγαπη αργησε  ενα μηνα" :P

καλες γιορτες σε ολους μας :)

χαχα :D

καλές γιορτές, χρόνια πολλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά! Η Αγάπη λοιπόν άργησε 1 μήνα και κάποιες ώρες! Παρέλαβα και εγώ τα nzxt και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό! Μάλλον θα κινηθώ τελικά σε μία από τις παραπάνω επιλογές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά! Η Αγάπη λοιπόν άργησε 1 μήνα και κάποιες ώρες! Παρέλαβα και εγώ τα nzxt και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό! Μάλλον θα κινηθώ τελικά σε μία από τις παραπάνω επιλογές!

παιξαμε και χασαμε....τουλαχιστον παιξαμε!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 εκατοστά είναι αρκετά; Το nzxt είναι 1 μέτρο και δεν κάνει δουλειά...Σκεφτόμουν να παω rgb ταινία αν και με προβληματιζει λίγο η εγκατάσταση της. Θέλει από ότι είδα κάτι ψιλοπατέντες για να τη συνδέσω με το τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 εκατοστά είναι αρκετά; Το nzxt είναι 1 μέτρο και δεν κάνει δουλειά...Σκεφτόμουν να παω rgb ταινία αν και με προβληματιζει λίγο η εγκατάσταση της. Θέλει από ότι είδα κάτι ψιλοπατέντες για να τη συνδέσω με το τροφοδοτικό.

εγω σκεφτηκα να ξηλωσω την μουφα λεντοταινια να κρατησω τον διακοπτη απ αυτο που αγορασαμε κ να κολλησω πανω σ αυτο μια σαν κ αυτη που προτεινε η αγαπη....αλλα καλου κακου θα ρωτησω καποιον που ασχολειται με ρευματα μην κανω καμια λαλακια κ τα γειωσω ολα...πιστευω ειναι καλη η ιδεα μου...λεω εγω τωρα  B)

post-245315-0-68673700-1419948879_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...