Προς το περιεχόμενο

PS4 χειριστήριο / DualShock 4 controller στο PC


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω, επειδή θέλω ν' αγοράσω χειριστήριο για το pc, δέχεται το dualshock 4;

 

Το dualshock 3 λειτουργεί άψογα με το MotioninJoy . Συμβαίνει το ίδιο και με το χειριστήριο του ps4;

 

Σχετικά insomnia topics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το controller του Ps4 απο οτι ακουσα θα λειτουργει με το Pc αλλα αν θες να το αγορασεις αποκλειστικα για Pc καλυτερα προτιμησε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το controller του Ps4 απο οτι ακουσα θα λειτουργει με το Pc αλλα αν θες να το αγορασεις αποκλειστικα για Pc καλυτερα προτιμησε αλλο.

 

Γιατί; Ποιο προτείνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Cordless Rumblepad 2 της Logitech κι έπαθα τενοντίτιδα παίζοντας pro στο PC!
Πολύ βαρύ σε σχέση με τα Dualshock και η αίσθηση φυσικά χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχουν κάποια ενεργά open source projects που κάνουν παρόμοια δουλειά με αυτό που έκανε το motioninjoy ή ο scp driver (ουσιαστικά παιχνίδια που υποστηρίζουν xbox360 controller μόνο, να μπορούν να δουν το ds4 ως xbox 360 controller).

 

Πχ

http://ds4windows.com  (από fork του DS4Windows που βασίζεται στο DS4 Tool) 

http://dsdcs.com/portfolio/software-development/4-ds4windows(DSDCS, από άλλο fork του DS4Windows)

 

Κάποια μέλη εδώ έχουν πει ότι χρησιμοποίησαν το DS4windows σε usb σύνδεση με το χειριστήριο και δεν είχαν προβλήματα (κάποιοι ανέφεραν προβλήματα σε bluetooth σύνδεση, που ενδεχομένως να έχουν διορθωθεί ή να είχαν να κάνουν με περιορισμούς του συγκεκριμένου dongle/bluetooth receiver που είχαν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρισω του PS4 το συνδεσα με το καλωδιο και επαιξε αψογα..Ασυρματα αν θυμαμαι καλα δεν δουλεψε.....Δονηση δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια...Παντως ελαφρυ χειριστηριο σε σχεση με τα 2 Cordless Rumblepad 2 που εχω που οπως αναφερει και ο φιλος ειναι αρκετα βαρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξεχνα οτιδηποτε αλλο, παρε ενα BT dongle και τελειωσε.. Τα παντα δουλευουν πανευκολα, απλα εαν θες να το χρησιμοποιεις και στο ps4 θα πρεπει να ξανακανεις την διαδικασια καθε φορα.

 

Αλλιως ανοιγεις κλεινεις και τελος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας! θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω το τηλεχειριστήριο του ps4 στον υπολογιστή έτσι ώστε να μπορώ να παίζω διάφορα παιχνίδια!γίνεται? αν ναι πώς μπορώ να το κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...