Προς το περιεχόμενο

"Φοβου τους Δαναους και δωρα φεροντες"


tigergreg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφιστω   την   προσοχη   στους   χρηστες   που   ασχολουνται   με   τις   αγγελιες   να   δειξουν   μεγαλη   προσοχη   σε   "ταχα   μεγαλες   ευκαιριες"   απο   χρηστες   που   δεν  εχουν   αξιολογησεις   η  εχουν   το  πολυ  δυο   και   εχουν   κανει   εγγραφη   τον   τελευταιο    χρονο.

Ειδικα   οταν   ζητανε   προκαταβολικα   καταθεση   η  μερικες   φορες   και   αντικαταβολη.

Ειναι   πολυ   πιθανον   να   ειναι   ενα   η  δυο   ατομα   με   πολλες   εγγραφες   που   σκοπος   τους   ξεκαθαρα   ειναι   η    εξαπατηση   και  μονον.

Στην   κριση   σας   ειναι   να   μην   τους   δωσετε   καμμια   ευκαιρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφιστω   την   προσοχη   στους   χρηστες   που   ασχολουνται   με   τις   αγγελιες   να   δειξουν   μεγαλη   προσοχη   σε   "ταχα   μεγαλες   ευκαιριες"   απο   χρηστες   που   δεν  εχουν   αξιολογησεις   η  εχουν   το  πολυ  δυο   και   εχουν   κανει   εγγραφη   τον   τελευταιο    χρονο.

Ειδικα   οταν   ζητανε   προκαταβολικα   καταθεση   η  μερικες   φορες   και   αντικαταβολη.

Ειναι   πολυ   πιθανον   να   ειναι   ενα   η  δυο   ατομα   με   πολλες   εγγραφες   που   σκοπος   τους   ξεκαθαρα   ειναι   η    εξαπατηση   και  μονον.

Στην   κριση   σας   ειναι   να   μην   τους   δωσετε   καμμια   ευκαιρια.

σωστος!!

πριν 5μηνες

εεγεινε ενα σκινηκο με μια ομαδα αγοριων ηλιακιας 24-25ετων μετα απο το συμβαν φυσικα στεναχωριθηκανε με την καταλυξει που ειχανε...μετα απο ολα αυτα διαβαστε παρακατω

πουλαγα κατι και ηρθανε σαν υποτιθεμενος αγωραστης,μου εστειλε το κιν του κανονικα(φυσικα ειχα σβησει οτι ειχα εγω προσοπικα)

και μου φανηκε περιεργω η προσοφρα που μου εκανε

περνω λπν 11880

και εκει που μου ειπε οτι διαμενει αγιο δημητριο κατεληξε να μενει πειραια..

+ ειχε ονομα εδω στο Insomnia  αποστολις...και το κανονικο του ητανε νικος!

οποτε γενικα να προσεχετε μαγκες αν δεν εχουνε αξιολογισεις τι πατε και που στελνετε τα λευτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφιστω   την   προσοχη   στους   χρηστες   που   ασχολουνται   με   τις   αγγελιες   να   δειξουν   μεγαλη   προσοχη   σε   "ταχα   μεγαλες   ευκαιριες"   απο   χρηστες   που   δεν  εχουν   αξιολογησεις   η  εχουν   το  πολυ  δυο   και   εχουν   κανει   εγγραφη   τον   τελευταιο    χρονο.

Ειδικα   οταν   ζητανε   προκαταβολικα   καταθεση   η  μερικες   φορες   και   αντικαταβολη.

Ειναι   πολυ   πιθανον   να   ειναι   ενα   η  δυο   ατομα   με   πολλες   εγγραφες   που   σκοπος   τους   ξεκαθαρα   ειναι   η    εξαπατηση   και  μονον.

Στην   κριση   σας   ειναι   να   μην   τους   δωσετε   καμμια   ευκαιρια.

Δεν ισχυει αυτο που λες σχετικα με ατομα που ειναι νεα στο φορουμ..Κιέγω ειμαι κανα 4μηνο χρηστης και εχω κανει αρκετες συνναλαγες.Δε μπορεις να αποκλεισεις ενα χρηστη απο το ποσο καιρο ειναι στο φορουμ.Δυστυχως ειναι δικοπο μαχαιρι.Αλλα και παλι οποιος και αν ειναι,αν δε θες να ρισκαρεις,πολυ απλα ΔΕ του κανεις καταθεση και αγοραζεις με αντικαταβολη!Απατεωνες παντα υπαρχουν..Εγω αγορασα απο ατομο που ηταν χρηστης 2 χρονια και ειχε 20 θετικες αξιολογησεις.Ε,αυτος ο 'αξιολογος' χρηστης μου την εφερε..Στον ανθρωπο που θα πεσεις ειναι,οχι στο χρονο που ειναι ενεργο μελος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει αυτο που λες σχετικα με ατομα που ειναι νεα στο φορουμ..Κιέγω ειμαι κανα 4μηνο χρηστης και εχω κανει αρκετες συνναλαγες.Δε μπορεις να αποκλεισεις ενα χρηστη απο το ποσο καιρο ειναι στο φορουμ.Δυστυχως ειναι δικοπο μαχαιρι.Αλλα και παλι οποιος και αν ειναι,αν δε θες να ρισκαρεις,πολυ απλα ΔΕ του κανεις καταθεση και αγοραζεις με αντικαταβολη!Απατεωνες παντα υπαρχουν..Εγω αγορασα απο ατομο που ηταν χρηστης 2 χρονια και ειχε 20 θετικες αξιολογησεις.Ε,αυτος ο 'αξιολογος' χρηστης μου την εφερε..Στον ανθρωπο που θα πεσεις ειναι,οχι στο χρονο που ειναι ενεργο μελος...

Ισχυει   και  παρα   ισχυει   φιλε   μου   και   ξερω   πολυ   καλα   γιατι   το   εγραψα.

Ηδη   εχουν   διαγραφει  δυο  η  τρεις   που   πιθανον   ναταν   ο  ιδιος.

Το   δολωμα   γνωστο  η  πολυ   χαμηλη  τιμη  και  καταθεση  προκαταβολικα. 

Αλλωστε   εσυ   εισαι   αγοραστης   οποτε   αυτοματα   εξαιρεισαι.

Για   τους   αγοραστες   εγραψα  το  κειμενο  για   να   προσεχουν.

Υπαρχουν  αρκετες   δικλειδες   ωστε   να   γινεται   συναλλαγη   με   ασφαλεια   οσο   δυνατον  καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι και αγοραστης και πωλητης..Η γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εμπιστευεσαι καποιον η κατι σου 'βρωμαει'..ζητας αντικαταβολη με ελεγχο...Μη ξεχναμε και τους πωλητες που εστειλαν αντικειμενα και οι αγοραστες δε πηγαν ποτε να παραλαβουν...Δεν αναφερομαι προσωπικα σε σενα η σε μενα,γενικα μιλαω..Αν ειναι να στη κανει,θα στη κανει,απο εκει και περα παιρνεις τα μετρα σου και ψιλορισκαρεις..Το μονο πραγμα που με κραταει στο συγκεκριμενο site,ειναι οι αξιολογησεις.Ετσι μπορεις να καταλαβεις σε μεγαλο βαθμο τι ανθρωπος ειναι ο αλλος..

Ξερεις τι απατεωνιες παιζονται σε car.gr και aggeliopolis?Εκει κανεις οτι θελεις..γι'αυτο τα ψιλοαποφευγω πλεον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Επανερχομαι   και  παλι   για  να   υπενθυμισω  το  θεμα   καθοτι    εχει   ερθει   πολυ   μεγαλη   νεα   φουρνια    μηδενικων

 

πωλητων   που    ζητανε   πληρωμη   προκαταβολικα   με   δολωμα   τις   πολυ    χαμηλες   τιμες.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ   ΛΟΙΠΟΝ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει   και  παρα   ισχυει   φιλε   μου   και   ξερω   πολυ   καλα   γιατι   το   εγραψα.

Ηδη   εχουν   διαγραφει  δυο  η  τρεις   που   πιθανον   ναταν   ο  ιδιος.

Το   δολωμα   γνωστο  η  πολυ   χαμηλη  τιμη  και  καταθεση  προκαταβολικα. 

Αλλωστε   εσυ   εισαι   αγοραστης   οποτε   αυτοματα   εξαιρεισαι.

Για   τους   αγοραστες   εγραψα  το  κειμενο  για   να   προσεχουν.

Υπαρχουν  αρκετες   δικλειδες   ωστε   να   γινεται   συναλλαγη   με   ασφαλεια   οσο   δυνατον  καλυτερη.

ΕΔΩ φίλε μου θα διαφωνήσω εγώ είμαι 2-3 χρόνια μέλος και στα τέλη του Μάη έκανα την πρώτη πώληση και ακολούθησαν οι επόμενες πωλήσεις χωρίς πρόβλημα οπότε είναι κάπως σαν προσβολή αυτό που είπες και προηγούμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ φίλε μου θα διαφωνήσω εγώ είμαι 2-3 χρόνια μέλος και στα τέλη του Μάη έκανα την πρώτη πώληση και ακολούθησαν οι επόμενες πωλήσεις χωρίς πρόβλημα οπότε είναι κάπως σαν προσβολή αυτό που είπες και προηγούμενα

 

Δεν   ειναι  καμμια   προσβολη   παρα   μονον   γι    αυτους   που    εχουν   σκοπο   να   κανουν   απατη.

 

Δεν  αφορα   εσενα   προφανως.

 

Εσυ   εισαι  δυο   χρονια   εδω   και   εχεις   πανω  απο   δεκα   αξιολογησεις.

 

Μιλαω   για   συγκεκριμενων   προδιαγραφων   χρηστες.

 

1.Εχουν   γραφτει   τις   τελευταιες   60  μερες   το  πολυ.

 

2.Ζητανε   καταθεση   η   πειπαλ   η   πεισειφ  κλπ

 

3.Δεν   εχουν   αξιολογησεις.

 

4.Πουλανε   σ  εξευτιλιστικη   τιμη   ταχα   καποιο   εξαρτημα  η  συσκευη   για  να   δελεασουν  τους   αφελεις.

 

ΠΧ  χρηστης   που  γραφτηκε   προχθες   πουλαει   εξαρτημα   30   ευρω   οταν  ως  επι  το  πλειστον   πουλιεται   50-60   ευρω  και

 

ζηταει   προκαταβολικα   καταθεση.

 

Σχεδον   τους   βλεπω   με   την  πρωτη   πλεον  καθοτι   ασχολουμαι   απο   τον  καιρο   του   emarket, 123sold,  κλπ   δηλαδη

 

πριν  το   2003.  Η  τακτικη   ειναι  ακριβως   η  ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν   ειναι  καμμια   προσβολη   παρα   μονον   γι    αυτους   που    εχουν   σκοπο   να   κανουν   απατη.

 

Δεν  αφορα   εσενα   προφανως.

 

Εσυ   εισαι  δυο   χρονια   εδω   και   εχεις   πανω  απο   δεκα   αξιολογησεις.

 

Μιλαω   για   συγκεκριμενων   προδιαγραφων   χρηστες.

 

1.Εχουν   γραφτει   τις   τελευταιες   60  μερες   το  πολυ.

 

2.Ζητανε   καταθεση   η   πειπαλ   η   πεισειφ  κλπ

 

3.Δεν   εχουν   αξιολογησεις.

 

4.Πουλανε   σ  εξευτιλιστικη   τιμη   ταχα   καποιο   εξαρτημα  η  συσκευη   για  να   δελεασουν  τους   αφελεις.

 

ΠΧ  χρηστης   που  γραφτηκε   προχθες   πουλαει   εξαρτημα   30   ευρω   οταν  ως  επι  το  πλειστον   πουλιεται   50-60   ευρω  και

 

ζηταει   προκαταβολικα   καταθεση.

 

Σχεδον   τους   βλεπω   με   την  πρωτη   πλεον  καθοτι   ασχολουμαι   απο   τον  καιρο   του   emarket, 123sold,  κλπ   δηλαδη

 

πριν  το   2003.  Η  τακτικη   ειναι  ακριβως   η  ιδια.

Ok. Όταν και εγώ ξεκίνησα είχα επί 2-3 μήνες 1 ή 2 αξιολογήσεις και μετά πήρα το κολάι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Με   μια   καινουργια   ερευνα   που  εκανα   ειδα   οτι   υπαρχουν  2-3   μηδενικοι   χρηστες   εδω   μεσα   που  πουλανε   αηφονια

 

ζητωντας   προκαταβολικα   καταθεση!!!!

 

Και   με   το   ιδιο   κινητο   σε   αλλα   δυο   φορουμ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια οσο και να το φωναζετε ειναι το μεγαλυτερο φορουμ και κανουν δεκαδες καθε μερα εγγραφη που αποκλειεται να μην υπαρχουν καθημερινα τετοια κρουσματα.Δυστυχως δεν μπορουμε σε εναν εναν να τον πιανουμε απο το χερακι και να του το εξηγουμε γινεται το ελα να δεις στις Αγγελιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν   τους   παιρνουμε   απ  το  χερακι....

 

Απλα   εφιστουμε   την   προσοχη   τους   συνεχεια   και  οσο  γινετε.

 

Οχι   ομως   να   φτασουμε   στο  αλλο  ακρο   και  να   το  κανουμε   γαργαρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν   τους   παιρνουμε   απ  το  χερακι....

 

Απλα   εφιστουμε   την   προσοχη   τους   συνεχεια   και  οσο  γινετε.

 

Οχι   ομως   να   φτασουμε   στο  αλλο  ακρο   και  να   το  κανουμε   γαργαρα.....

Το θέμα είναι ότι όπως υπάρχουν αυτοί που γράφονται μόνο για πουλήσουν ή να "πουλήσουν" έτσι υπάρχουν κι αυτοί που γράφονται μόνο για να αγοράσουν! Άρα δεν θα δουν τα σχετικά θέμα και τις προειδοποιήσεις που γράφονται στο υπόλοιπο forum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι όπως υπάρχουν αυτοί που γράφονται μόνο για πουλήσουν ή να "πουλήσουν" έτσι υπάρχουν κι αυτοί που γράφονται μόνο για να αγοράσουν! Άρα δεν θα δουν τα σχετικά θέμα και τις προειδοποιήσεις που γράφονται στο υπόλοιπο forum!

 

Κακο   της   κεφαλης  τους....

 

Αλλωστε   δεν  γινετε   να   τους   ενημερωσουμε   ολους...

 

Οσους   περισσοτερους   μπορουμε   μπας   και  δυσκολεψουμε   τον  γελοιο   απατεωνα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακο   της   κεφαλης  τους....

 

Αλλωστε   δεν  γινετε   να   τους   εντοπισουμε   ολους...

 

Οσους   περισσοτερους   μπορουμε   μπας   και  δυσκολεψουμε   τον  γελοιο   απατεωνα....

Εννοείται και μπράβο σου, απλά μια παρατήρηση έκανα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...