Προς το περιεχόμενο

The Returned (TV Series 2015-)


patrickdrd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα και το δευτερο, καλουτσικο φαινεται, ειμαστε για θεματακι

 

θα συμωνησω, αρκετα καλο κ δεν ειχα ξαναδει σειρα με τετοια θεματολογια,

εδω ειναι το link της σειρας για οποιον θελει να ψαχτει:

http://www.imdb.com/title/tt3230780/?ref_=nv_sr_1

 

ειναι διασκευη παντως του γαλλικου Les revenants:

http://www.imdb.com/title/tt2521668/?ref_=nv_sr_1

 

τι διασκευη δλδ ακριβως το ιδιο, ακομα κ τα ονοματα ιδια ειναι κ για να μην περιμενω ποτε θα ξαναπαιξει, ξεκινησα ηδη το γαλλικο, μιας κ αυτοι που το εχουν δει μιλησαν για καλυτερη ατμοσφαιρα,

 

ενω εβαλα στο προγραμμα κ το Resurrection που ειναι ιδιας θεματολογιας:

http://www.imdb.com/title/tt2647586/?ref_=fn_al_tt_1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το πρωτο επ που ειδα αλλα αναρωτιεμαι οταν τελιωσει η σειρα θα περιμενουν ποτε θα βγαλουν οι γαλλοι το δευτερο κυκλο να το ολοκληρωσουν για να το ξαναεπαναφερουν σαν ριμεικ η θα ναι δικια τους εμπνευση των αμερικανων δηλ ο β κυκλος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δε ξερω πως ειναι η γαλλικη που γυριστικε πρωτα παντως η αμερικανικη έχει κατι ακυρα σημεια στο σεναριο της, παρολα αυτα εχεις μια απορια τι θα γινει μετα.

Βεβαια είναι μόλις στο 4ο επεισόδιο και ελπιζω να υπάρξει βελτιωση..   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πλακα μας κανουνε πανε καλα; ποια σειρα τελιωνει σε 1 κυκλο και μετα απο  χρονια βαζει το δευτερο.δηλ τον β κυκλο του returned  θα το δουμε το 2018; Ε ΟΧΙ

α και μια απορια για το 4.μπορει καποιος σε σποιλερ φυσικα να μου εξηγησει τι ηταν αυτο το ακυρο με την αδερφη της λινας;;τι συνεβη δε το πιασα  το χα δει και στο γαλλικο και ουτε και κει το καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γαλλικο ξεκινα μετα απο 2 χρονια ειδα,το σεπτεμβρη...λολ..αι να δουμε!καλη σειρα παντως..

 

μπορει να ειδαν οτι επειδη το εκαναν και οι αμερικανοι εχει ψωμι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πλησιαζει η ωρα να το ξαναπιασω, τελειωσα το renevants & το resurrection, το 2ο πιο καλο, αλλα κ με διαφορες απο το renevants & the returned, μια χαρακτηριστικη π.χ.

 

 

ειναι οτι στο resurrection το πτωμα μενει εκει που ειναι, κατι σαν κλωνοποιηση, ενω στα αλλα 2 εξαφανιζεται

 

 

 

εχουν ομως κ ομοιοτητες φυσικα, οπως ειναι π.χ.

 

το νερο, αλλά κ η εγκυμοσυνη

 

 

anyway, εβαλα να δω το 3ο του the returned κ ειναι τοσο απιστευτα ιδιο με το renevants που το ειδα με FF,

καθε σκηνη ειναι ιδια, απο το επομενο λογικα ειναι οι αλλαγες, αλλα μπορει να τσιμπησω το 5 για λογους... catch up

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το resurrection το είχα ξεκινήσει και γω αλλά το παράτησα,και εκεί οτιναναι γίνεται :P αξιζει λες να το συνεχίσω?

 

αντε να δουμε και σημερα στο 5ο επ. τι θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω τι θα γινει κ ας μην το χω δει, να σου πω; :P 

 

οσο για το resurrection αναλογα τα γουστα κ τον χρονο που εχεις, εμενα μ αρεσει το "μεταφυσικο" ας πουμε στοιχειο,

οποτε μ αρεσε σαν σειρα, δεν ειναι βεβαια κατι "σουπερ-ντουπερ-ουαου", αλλα την ειδα ευχαριστα κ ανετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω τι θα γινει κ ας μην το χω δει, να σου πω; :P

 

οσο για το resurrection αναλογα τα γουστα κ τον χρονο που εχεις, εμενα μ αρεσει το "μεταφυσικο" ας πουμε στοιχειο,

οποτε μ αρεσε σαν σειρα, δεν ειναι βεβαια κατι "σουπερ-ντουπερ-ουαου", αλλα την ειδα ευχαριστα κ ανετα

 

όχι θέλω να έχω αγωνία :P

η αλήθεια είναι το resurrection δεν χωράει αυτή τη στιγμή στο πρόγραμμα μου, ισως το συνεχισω το καλοκαιρι

με τοσες πολλες σειρες πρεπει να εισαι λιγο επιλεκτικος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάσεις ανώτερο το Les Revenants, συμμαζεμένη παραγωγή, καλή ηθοποιία, καλή εμβάθυνση στους χαρακτήρες και εκπληκτική μουσική, Mogwai γαρ. Δοκίμασα το Returned δυο επεισόδια από περιέργεια κι έμεινα μόνο εκεί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ιδιο ειναι μεχρι το 5ο επ, εγω θα ελεγα θα το συνεχισεις απ το 6 κ μετα, οκ, μπορει να μην ειναι ιδια η ατμοσφαιρα, αλλα who cares; εγω θελω να δω πως θα το πανε σαν στορυ γιατι οκ, καλη η ατμοσφαιρα στο renevants, αλλα σαν εξελιξη δεν ξετρελαθηκα κιολας, λιγο οτι ναναι εγινε το τελος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...