Προς το περιεχόμενο

ZXHN H108N V2.5 Bridge Mode


γροσερισοπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν σου εχει εκει που ειναι το Pppoe/llc και μια επιλογη για rfc 1483 bridged(δεν το θυμαμαι απεξω το μενου).Παντως θα το πεταγα ετσι και αλλιως το zte.ουτε για Modem δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που λεει στο wan>type=route, βαλε bridge. Και μην ακους το πουλινο που λεει πετα το, μια χαρα ειναι για το σπιτι και με εξαιρετικο ασυρματο. Αυτος εχει tomson............. οτι χειροτερο δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που λεει στο wan>type=route, βαλε bridge. Και μην ακους το πουλινο που λεει πετα το, μια χαρα ειναι για το σπιτι και με εξαιρετικο ασυρματο. Αυτος εχει tomson............. οτι χειροτερο δλδ.

πες μου οτι θωρεις το zte καλυτερο απο το Thomson.αν το θεωρεις τοτε μπορεις και μονος σου περα απο αυτα που λεω εγω να δεις ποσα θεματα εχουν ανοιξει για προβληματα σε zte και ποσα σε Thomson.επισης μπορεις να δεις και το κοστος αγορας ενος zte και ενος thomson/technicolor.και για τα zte οτι ειναι χαλια δεν το πιστευω μαλλον μονο εγω αλλα και αρκετοι ακομα που το αλλαξαν και σωθηκαν.επισης δεν βαζουμε ποσα χαλασμενα zte vs χαλασμενα thomson.αποψεις ειναι βεβαια και αυτες,Μπορει καποιος να θεωρει τελειο ρουτερ και το crypto f320.εγω δεν εχω αντιρρηση.

τωρα επισης το εξαιρετικο ασυρματο δεν ξερω που το ειδες στα zte αφου το νουμερο ενα παραπονο στο 80 τις 100 των θεματων ειναι το ασυρματο του zte.γενικα για τα zte δεν μιλαω για καποιο specific μοντελο.σιγουρα καποια παιζουν καλυτερα απο καποια αλλα.

τωρα αν το ThomsoN ειναι το χειροτερο τοτε crypto,microcom,baudtec,philps και διαφορα αλλα που κατατασονται?

εχω ενα Technicolor 784 και ενα cisco srp527w αυτο που εχω και σε αγγελια κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και απο τα καλα αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο.Για απλη χρηση για το σπιτι ψιλο καλο ειναι.Εγω που το εχω δεν μου κανει αποσυνδεσεις και παιζω με 3snr.Εκει που κλαταρει ειναι οταν μεταφερω κατι στο τοπικο δικτυο και για καποιο λογω μπουκωνει και ας μην χρησιμοποιει το internet(δηλαδη ενω μεταφερω με καλες ταχυτητες γυρω στα 10mb/s κολλαει στο ιντερνετ σε αλλο pc).Στο ασυρματο μεχρι πεντε συσκευες κραταει καλα,παραπανω αρχιζει και κανει παραπονα.Απο εμβελεια δυο οροφους απο κατω πιανω ιντερνετ και ειμαι σε καναλι 2 στα 20mhz.

 

Το thomson που το βλεπω και στην δουλεια ειναι σαφως πολυ καλυτερο.Εκει που γελαω ειναι κατι καφετεριες ή ξενοδοχεια που βαζουν το zte και νομιζουν οτι με την μαλακιουλα θα μπουν 40+ ατομα.

 

Sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με το ethernet μια χαρά τα πάει καμια φορά απλώς θέλει reset μια στις τόσες γιατι κολάει με το internet.


καλά το ασύρματο απερίγραπτο όποτε κάνει κέφια πάει οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και απο τα καλα αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο.Για απλη χρηση για το σπιτι ψιλο καλο ειναι.Εγω που το εχω δεν μου κανει αποσυνδεσεις και παιζω με 3snr.Εκει που κλαταρει ειναι οταν μεταφερω κατι στο τοπικο δικτυο και για καποιο λογω μπουκωνει και ας μην χρησιμοποιει το internet(δηλαδη ενω μεταφερω με καλες ταχυτητες γυρω στα 10mb/s κολλαει στο ιντερνετ σε αλλο pc).Στο ασυρματο μεχρι πεντε συσκευες κραταει καλα,παραπανω αρχιζει και κανει παραπονα.Απο εμβελεια δυο οροφους απο κατω πιανω ιντερνετ και ειμαι σε καναλι 2 στα 20mhz.

 

Το thomson που το βλεπω και στην δουλεια ειναι σαφως πολυ καλυτερο.Εκει που γελαω ειναι κατι καφετεριες ή ξενοδοχεια που βαζουν το zte και νομιζουν οτι με την μαλακιουλα θα μπουν 40+ ατομα.

 

Sorry για το offtopic.

αυτο με τις καφετεριες που με 20 ευρω ρουτερ θελουν καλο ιντερνετ ειναι ασχολιαστο.δεν ειναι να απαντας σε αυτα τα θεματα.

λογικα στο δικο σου πιταρει απο μνημη και cpu λογικα για αυτο και συ κολλαει και στα υπολοιπα μετα.

ναι τα Thomsonakia/technicolorr/speedtouch τιμια για τα λεφτα τους

 

παιδια με το ethernet μια χαρά τα πάει καμια φορά απλώς θέλει reset μια στις τόσες γιατι κολάει με το internet.

 

 

καλά το ασύρματο απερίγραπτο όποτε κάνει κέφια πάει οκ.

αυτο το ασυρματο του Rulezzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τις καφετεριες που με 20 ευρω ρουτερ θελουν καλο ιντερνετ ειναι ασχολιαστο.δεν ειναι να απαντας σε αυτα τα θεματα.

λογικα στο δικο σου πιταρει απο μνημη και cpu λογικα για αυτο και συ κολλαει και στα υπολοιπα μετα.

ναι τα Thomsonakia/technicolorr/speedtouch τιμια για τα λεφτα τους

 

αυτο το ασυρματο του Rulezzz

τι εννωεις πζηλέ μου; ποιου rulezzz? δεν πάει καλα σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννωεις πζηλέ μου; ποιου rulezzz? δεν πάει καλα σου λέω.

το Rulezzzz ειναι κοροιδευτικα μεταφορικα πως να το πω.Δεν μου ρχεται η αλλη λεξη.

εννοω αυτο που λες και που εγραψα πιο πανω.οτι ειδικα το wireless ειναι νουμερο ενα προβλημα των zte και τα μισα θεματα ειναι για το wifi (παραπανω απο τα μισα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστεψτε με εχω δει δεκαδες τετοια και του οτε και της hol και αντε μια φορα να εχω τυχη να κανω ρεσετ σε ενα. Συνηθως τα βλεπω να δουλευεουν απροσκοπτα.

 

Τωρα οσων αφορα την ερωτηση σου πουλινε εκτος απο τη σειρα 7 που ψιλοτρωγεται....... ψιλο λεμε μονο........... ολα τα αλλα technicolor τα θεωρω τραγικα σκουπιδια και ναι χειροτερα απο τα zte.

 

Προβλημα με το wifi δεν εχω συναντησει επειδη τα ρυθμιζω σωστα, οχι auto καναλια, μονο g/n, 40Mhz και μπορω να το χαρακτηρισω τουλαχιστον εξαιρετικο το ασυρματο του. Αν ενεργοποιησεις και το sgi πιανει 300mbps για πλακα. Και αν στου οτε αλλαξεις και το region και το βαλεις USA ή canada βγαζει μετρημενα με rfομετρο 25mv στη κεραια και πιανει 5 γραμμες σε αλλο οροφο...... δοκιμασμενα ολα αυτα που σας λεω επειδη στην Ελλαδα παιζουμε με καπου 8-10mv στη κεραια.

 

Αυτο με το region ειναι ενα γνωστο κολπο που πιανει παντα διοτι στην Αμερικη ισχυουν αλλες προδιαγραφες. Χανεις το καναλι 12-13 βεβαια αλλα δε σε νοιαζει.

 

Μπορεις να το δοκιμασεις και στο 784 που εχεις εσυ πουλινε αυτο απο το cli, για το region μιλαω, αλλαζει αλλα δεν εχω καποιο εδω για να σου πω πως, θα δεις μεγαλη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπορεις να το δοκιμασεις και στο 784 που εχεις εσυ πουλινε αυτο απο το cli, για το region μιλαω, αλλαζει αλλα δεν εχω καποιο εδω για να σου πω πως, θα δεις μεγαλη διαφορα.

{poulinos}=>wireless radio country=US

saveall

αυτο βρηκα μονο.νομιζω οτι θεωρητικα us επιτρεπεται αν θυμαμαι καλα 500 ή 300 mw αντι για 100 που ειναι τα δικα μας.

με inssider παντως η διαφορα μου βγηκε στην αρχη -2 dbm τωρα δεν βλεπω κατι διαφορετικο μετα απο λιγη ωρα.technicolor 784 οχι thomson 784 αυτο που εχω.εσωτερικη κεραια αντιθετα με το thomson 784.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://postimg.org/image/gupgubu21/

σε airlive Πχ του αλλαζες τo region και σου δινε επιλογη για παραπανω απο 100mw.Μεχρι 200 ή 300 πηγαινε.
και αυτα αποο cli
┌────────────┤ wireless ├────────────────────────────────┐
│                               └──────────┘                                │
│..             [acs]          [debug]        [macacl]       [mssid]        │
│[qos]          [radius]       [stations]     [wps]                         │
│radio          reset                                                       │           

 

στο radio αυτα
│[state]  =
│[channel]  =
│[band]  =
│[interop]  =
│[frameburst]  =
│[country]  =
│[channelwidth]  =
│[sgi]  =
│[cdd]  =
│[stbc]  =
│[ldpc]  =
│[frameaggregation]  =
│[radio_id]  =

πειραξα το country.εχεει απειρες χωρες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το country μονο δε θυμαμαι αν γινοταν η αλλαγη. Ηθελε και το region καπου στην αρχη στο .ini. Ειδες καμια διαφορα ετσι εσυ? Εγω θυμαμαι ειχα δει αρκετη (καμια 10ρια db).

 

Για αλλαξε και αυτο που σου ειπα και αν δε σου κανει κοπο ποσταρε copy paste το σημειο απο το ini σου και πες μου γενικως τι αλλαγη καταλαβες? Τα καναλια στα εβγαλε μεχρι 11? ή 13 ταχει ακομη? Αν ταχει 13 δεν εχει αλλαξει.

Επεξ/σία από rfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...