Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για το Λύκειο...


AekDikefalos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Isomnia.gr. 

Αυτό είναι το πρώτο μου post στην σελίδα οπότε συγχωρέστε με αν το έβαλα στη λάθος κατηγορία....

Μία ερώτηση για την Α' Λυκείου. Αν έχω 17 μέσο όρο Α΄ τετραμήνου και 11 στη Φυσική θα περάσω?

Λάβετε υπόψη πως έχει αλλάξει το σύστημα μετά τις εκλογές...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε. Είμαι μαθητής β λυκείου άρα πέρασα και το περισινό σύστημα  που ήταν πολύ ηλίθιο και απαιτητικό. Φέτος  μετά τις εκλογές όντως το άλλαξαν και το έκαναν πολύ εύκολο. Συγκεκριμένα διάβασε εδώ.

15_03_11_egkikl.doc

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε. Είμαι μαθητής β λυκείου άρα πέρασα και το περισινό σύστημα  που ήταν πολύ ηλίθιο και απαιτητικό. Φέτος  μετά τις εκλογές όντως το άλλαξαν και το έκαναν πολύ εύκολο. Συγκεκριμένα διάβασε εδώ.

attachicon.gif15_03_11_egkikl.doc

Δηλαδή θα περάσω σχετικά εύκολα με αυτό το μέσο όρο και το νέο σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα περάσω σχετικά εύκολα με αυτό το μέσο όρο και το νέο σύστημα?

Ναι πολύ εύκολα. άμα θες ρώτα και διευθυντή να στα πει και αυτός. Εκτός εάν είναι κανένας ηλίθιος θα πας υποδιευθυντές η και καθηγητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως! Ρώτησα τους καθηγητές μου και μου είπαν πως πρέπει να κάνω προσπάθεια για να μείνω :D

Ευχαριστώ φίλε μου!

Επεξ/σία από AekDikefalos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως! Ρώτησα τους καθηγητές μου και μου είπαν πως πρέπει να κάνω προσπάθεια για να μείνω :D

Ευχαριστώ φίλε μου!

και εγώ ρώτησα εχθές σε μια καθηγήτρια που την εμπιστεύομαι που την είχαμε 3 ωρες και κάναμε συζήτηση μέσα στην τάξη είπε πως είναι πολύ δύσκολο να μείνει από την στιγμή που μετράει και το project στους μέσους όρους.Όποτε χαλαρά:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι κατορθωμα να καταφερει καποιος να μεινει στο λυκειο..Το πιο πιθανο ειναι να μεινει απο απουσιες και οχι εξαιτιας καποιου μαθηματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα μας κανεις;;;;;;;;;;;;

μεσο ορο 17 εχεις,.. χαλαρωσε λιγο...

Ναι ας χαλαρώσει λίγο :P

 

Eιναι κατορθωμα να καταφερει καποιος να μεινει στο λυκειο..Το πιο πιθανο ειναι να μεινει απο απουσιες και οχι εξαιτιας καποιου μαθηματος.

Ναι όντως αλλά εάν είχαμε το περισινό σύστημα τότε θα άλλαζαν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος πώς υπολογίζεται ο γενικός μέσος όρος με τον οποίο κρίνεται αν θα περάσει ένας μαθητής?

Για δες αυτο

 

http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/epaggelmatika/epal/1943-ypologismos-genikos-mesos-oros-epal.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικά.Δεν χρειάστηκε τις δυο προηγούμενες χρονιές να κανω κατι εγω βέβαια, γιατι μας τον έβγαζε απο μόνο του το σχολείο.Το ιδιο και φέτος.Το καλύτερο που θα μπορούσες να κανεις, ειναι να ρωτήσεις κάποιον καθηγητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...