Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Η παλιά lg μου 23 flatron τα τίναξε και τώρα ψάχνω για νέα οθόνη.

Από απαιτήσεις δεν παίζω games άντε κανα counter και warcraft., βλέπω πολλές ταινίες και σειρές.

Θέλω να είναι ξεκούραστη γιατί ασχολούμαι με προγραμματισμό και κάθομαι πολλές ώρες.

Μέγεθος αν γίνεται από 23 και άνω.

Μπάτζετ από 180-200Ε ιδανικά 180Ε.

Κάρτα γραφικών έχω GT440.

Η κάρτα θα μπορούσε να πάρει Full HD οθόνη;

Έχω διαβάσει για την LG 24MP59G και την lg 24MB56HQ να προτιμήσω κάποια από αυτές η υπάρχει και καλύτερη επιλογή;

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα και απο μενα παιδια!!μολις εφτιαξα new  gaming pc και ψαχνω για οθονουλα

 

gaming αρκετες ωρες games τυπου lol diablo  pubg tomb raider gta

budget 500-600

ιντσες 23-27

καρτα γραφικων evga 1080ti ftw3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και απο μενα παιδια!!μολις εφτιαξα new  gaming pc και ψαχνω για οθονουλα

 

gaming αρκετες ωρες games τυπου lol diablo  pubg tomb raider gta

budget 500-600

ιντσες 23-27

καρτα γραφικων evga 1080ti ftw3

Φιλε μου, αφου μιλας για gaming θα σου προτεινα να σκεφτεις και κατι σε ultra wide. Αν δεν εχεις προβλημα με την αναλυση (2560*1080), θα σου προτεινα να τσεκαρεις την  LG 34uc79g-b. Εχει IPS Monitor, 144 hz. Την εχω εδω και ενα μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Βεβαια αν θες G-sync δεν σου κανει, αν και με 1080 ti δεν νομιζω οτι θα χεις προβλημα. Προσωπικα, δεν το μετανιωσα καθολου που την αγορασα, εχει φοβερα χρωματα και τα 144 hz καθως και το UW εχουν μεταμορφωσει τα παιχνιδια. Επαναλαμβανω, αν δεν σε ενοχλει η αναλυση, τουλαχιστον τσεκαρε την

 

http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UC79G-B-ultrawide-monitor

http://www.skroutz.gr/s/10455522/LG-34UC79G-B.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παίδες,ενδιαφέρομαι γιά μία από τις 2 οθόνες : LG 23MP68VQ-P ή HP 24es.

Στα υπ'όψιν δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια-γιατί είδα κάποιες αναφορές σε παλαιότερες σελίδες- αλλά με ενδιαφέρει πολύ η πιστότητα των χρωμάτων.(επεξεργασία φωτογραφίας)

Από ότι έχω δεί θα είχα καταλλήξει σε Ηp αλλά κολλάω στην εγγύηση καμμένων-κολλημένων pixel που ενώ η lg δίνει 0 η Hp δινει 3 ή 5 ανάλογα.Θα ήταν τρελό σπάσιμο αν με το που την πάρω η μετά από λίγο καιρό παρουσιαστεί ένα τέτοιο θέμα και δεν το καλύπτει η εγγύηση(όπως η 1η Eizo που είχα πάρει μιά περιουσία τότε) γιατί η αγορά θα γίνει διαδυκτιακά.

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...(όπως η 1η Eizo που είχα πάρει μιά περιουσία τότε)... 

 

Η ελληνική αντιπροσωπεία της Eizo, είχε ανέκαθεν εγγύηση για 0 pixel. Μόνο αν την πήρες από ανεξάρτητο εισαγωγέα, ίσως για να γλιτώσεις χρήματα, δε θα σε κάλυπτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θέλω τα "φοτασας" για monitor είχα ένα 2k 144Hz και το έδωσα γενικά πούλησα όλο το pc να ετοιμάζω καινούριο αλλα τελικά δεν μου βγαίνουνε τα κουκιά να πάρο την κάρτα που θέλω και το monitor τώρα και λέω να παο σε κάτι φτηνό και του χρόνου βλέπουμε.για καρτούλα που λέω να βάλω για προσωρινά είναι μια 480 και κοιτώ αυτά τα monitor αλλα πια από τα δυο λέτε και αν τα monitor αυτά μπορείς να κανεις oc από 75hz που είναι να τα ανεβάσω αν γίνετε τι λέτε η τι προτείνεται ? a έχω ένα x370 με 1700 και 16ram κάρτα 480 που θα πάρο τώρα

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=11885419%2C8910747

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ρε μαγκες..Ειμαι σχεδον παντελος ασχετος με μονιτορ..Πηγα σκρουτζ κ πατησα ετσι απο περιεργεια Gsync μονιτορς κ με το καλησπερα η πιο φτηνη ειναι 400-500 ευρο..  Κανω κατι λαθος η οντος τοσο πανε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ψαχνω για monitor-τηλεοραση κυριως για χρηση ps4,κατα προτιμηση 40inches,λεφτα γυρω στα 300-400,τι θα πρεπει να προσεξω? Εχω βρει μια turbox 4k αξιζει η θα εχω θεμα με lag?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ, ανεξαρτητος ποσου πιο ειναι το καλυτερο μονιτορ 1440p gsync??? :P

Δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη αλλά η asus είναι μια καλή οθόνη.

 

https://www.skroutz.gr/s/7770825/Asus-PG279Q.html

 

Βέβαια δεν τις πολυσυμπαθώ τις asus γιατί και περισσότερα προβλήματα βγάζουν και η asus δεν έχει το support της Dell. Αργεί αρκετά να σου αντικαταστήσουν την οθόνη σε σχέση με την Dell.

 

Πιο φθηνή η Dell.

https://www.skroutz.gr/s/7969888/Dell-S2716DG.html

 

Όπως βλέπεις το g-sync κοστίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...