Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για MOBA παιχνίδια


whiteman7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

LoL ή SMITE ?

 

Οφειλω να ομολογησω οτι το SMITE μετά από 2 εβδομαδες ενασχολησης μαζι του είναι μακραν καλυτερο από το LoL... Εχει κανείς ασχοληθεί μαζί του να μου πει την άποψη του?

 

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφειλω να ομολογησω οτι το SMITE μετά από 2 εβδομαδες ενασχολησης μαζι του είναι μακραν καλυτερο από το LoL... Εχει κανείς ασχοληθεί μαζί του να μου πει την άποψη του?

 

thnx

Αρα για ποιο λογο ειπαμε ανοιξες το θεμα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που ρωτάς τι moba να παίξεις, θα θεωρήσω ότι είσαι νέος στο είδος. Θεωρώ το heroes of the storm, ως το ευκολότερο για κάποιον νέο παίχτη, από την άποψη ότι έχει απλουστευμενα mechanics.

 

Επίσης, είναι νεότερο όλων, οπότε λογικά θα έχεις να κάνεις και με περισσότερους νέους παίχτες που λογικά θα βρίσκονται στο επίπεδο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που επαιζα και στο beta του hots και μετα δεν μου πολυ αρεσε απο την αποψη οτι ειναι πολυ πολυ περισσοτερο ομαδικο παιχνιδι απο το λολ με τοσα Objectives που χεις και δυστηχως ειναι πολυ δυσκολο να συννενοηθεις με τον καθενα...ενω και στο λολ εχει τετοιου ειδους objectives για αρχη κοιτας την γραμμη σου!νικας?ψαχνεις και τ objectives μετα απο teamfight,χανεις?προσπαθεις να κλεψεις τπτ μπας και!επισης δεν εχεις και το farm η το ατομικο xp οποτε ακομα και αν σκισεις καποιον στο lane σου δεν μπορεις να ξεχωρισεις οποτε αν η ομαδα σου ειναι χαλια δεν μπας πουθενα...

 

Το smite Πολυ ενδιαφερον και ομορφο!το συστηνω!αλλα νμζ οτι το λολ ειναι απο τα πιο ευκολα παιχνιδια οσων αφορα τους μηχανισμους/αντικειμενα κτλπ αλλα δεν θα το προτεινα σε νεους παιχτες με τοσα μπινελικια που παιζουν γτ μπορει να σε ξενερωσουν απειρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που επαιζα και στο beta του hots και μετα δεν μου πολυ αρεσε απο την αποψη οτι ειναι πολυ πολυ περισσοτερο ομαδικο παιχνιδι απο το λολ με τοσα Objectives που χεις και δυστηχως ειναι πολυ δυσκολο να συννενοηθεις με τον καθενα...ενω και στο λολ εχει τετοιου ειδους objectives για αρχη κοιτας την γραμμη σου!νικας?ψαχνεις και τ objectives μετα απο teamfight,χανεις?προσπαθεις να κλεψεις τπτ μπας και!επισης δεν εχεις και το farm η το ατομικο xp οποτε ακομα και αν σκισεις καποιον στο lane σου δεν μπορεις να ξεχωρισεις οποτε αν η ομαδα σου ειναι χαλια δεν μπας πουθενα...

 

Το smite Πολυ ενδιαφερον και ομορφο!το συστηνω!αλλα νμζ οτι το λολ ειναι απο τα πιο ευκολα παιχνιδια οσων αφορα τους μηχανισμους/αντικειμενα κτλπ αλλα δεν θα το προτεινα σε νεους παιχτες με τοσα μπινελικια που παιζουν γτ μπορει να σε ξενερωσουν απειρα!

Γιατι στο χοτς αν σκησεις τον άλλο στο lane, δε θα πάρει η ομάδα σου 2 lvl κεφάλι στο δεκάλεπτο...

 

Παίξε το παιχνίδι, μάθε το, και μετά μιλάμε περί player impact. Αλλά όχι... Με το support στο lol που τρέχεις σκυλάκι από πίσω, έχεις μεγαλύτερη αίσθηση επιρροής στο παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το hon?????

Είναι κρίμα τέτοιο καλό παιχνίδι να μην έχει την αναγνώριση που του αρμόζει.

Το κατατάζω καλύτερο από dota 2 και ίσως και από το lol αλλά εδώ μιλάμε για 2 εξίσου σοβαρά moba που τίθεται και θέμα γούστου μετά.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι ακόμα σε αρχικά στάδια για να μπορούν να συγκριθούν με τα hon,lol,dota2(καλά και το dota 2 πριν αλλάξει τα γραφικά σα beta φαινόταν)

 

Για όποιον του αρέσουν τα σοβαρά moba και δεν έχει παίξει heroes of newerth του το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι το Heroes of Newerth έχει πολύ ελιτίστικο community, άγριο κράξιμο σε παίκτες που μόλις τώρα παίζουν τα πρώτα τους παιχνίδια κλπ. Ισχύει?

Αν κρίνω από το community του lol ή της dota τότε όχι μια χαρά είναι. Επίσης πάντα υπάρχει το midwars για να μάθεις/δοκιμάσεις χαρακτήρες και να μη σε νοιάζουν τα stats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πολύ ελιτίστικο community, άγριο κράξιμο σε παίκτες που μόλις τώρα παίζουν τα πρώτα τους παιχνίδια

 

Νομίζω ότι αυτό ισχύει σε όλα τα F2P competitive παιχνίδια. Με διαφορετικό ρυθμό ή ένταση, αλλά έτσι έχω παρατηρήσει.

Δεν είναι μόνο φαινόμενο των ΜΟΒΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στο χοτς αν σκησεις τον άλλο στο lane, δε θα πάρει η ομάδα σου 2 lvl κεφάλι στο δεκάλεπτο...

 

Παίξε το παιχνίδι, μάθε το, και μετά μιλάμε περί player impact. Αλλά όχι... Με το support στο lol που τρέχεις σκυλάκι από πίσω, έχεις μεγαλύτερη αίσθηση επιρροής στο παιχνίδι...

παιζεις χοτσ και λολ?

και τα 2 που περιγραφεις δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα!(περα απο τα support του bronze) 

οσο και να σκισεις τον αντιπαλο στο χοτς αν φυγεις 2 lvl νικοντας ενα lane ολη η αντιπαλη ομαδα ειναι απλα ανιδεοι και εισαι τυχερος...

Στο λολ το support εχει εξελιχθει τοσο πολυ που πλεον ειναι αδυνατον να καθεται στο lane και να κανει το σκυλακι οπως λες...μονο roam,gangs, counter jungle και επιθετικα wards παντου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...