Προς το περιεχόμενο

"Δωράκια" από Logitech....


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πρόσφατα κάλεσα την Logitech Ελλάς για να αναφέρω κάποιο πρόβλημα με το Subwoofer των Ζ906 (πρόβλημα υπερθέμανσης) αλλά για λόγους ασφαλείας δεν μπορούν να μου στείλουν άλλο σύστημα και μου έδωσαν πιστωτικό να πάρω ότι θέλω από το site τους αξίας 409ε (299 είχα πάρει τα Ζ906).

Για να αξιοποιήσω τα 409ε έκανα κάποιες επιλογές οι οποίες είναι αυτές:

 

http://gaming.logitech.com/en-roeu/product/g430-7-1-surround-sound-gaming-headset
http://gaming.logitech.com/en-roeu/product/rgb-gaming-keyboard-g910(English Model)
http://gaming.logitech.com/en-roeu/product/g602-wireless-gaming-mouse
http://gaming.logitech.com/en-roeu/product/g240-cloth-gaming-mouse-pad

 

Τι λέτε; Όποιαδήποτε αλλαγή καλοδεχούμενη.

 

Και όπως πάντα άψογη η Logitech (και δεν το λέω για να κάνω διαφήμηση, εξάλου λίγο-πολύ όλοι ξέρουμε τι support έχουν). Τα Ζ906 τα κρατάω, απλά μου πρότειναν να μην τα χρησιμοποιήσω .

 

Και το τελευταίο e-mail τους.

post-293763-0-98567800-1439906222_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καίει ακόμα και όταν δεν παίζει μουσική (ενω είναι ανοιχτά τα ηχεια). Όταν βάζω το χέρι μου πίσω πραγματικά δεν μπορώ να το αφήσω πάνω από 2 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα ρωτησα τον φιλο μου που εχει τα ηχεια.Και τα δικα του το Subwoofer πισω ζεματαει.Μου ειπε ετσι εναι σε ολα τα Ζ906.

Τα εχει  8-9 μηνες, πολλες ωρες την ημερα ανοιχτα και παιζουν χωρις προβλημα.

Παντως μπραβο στην Logitech.Καταπληκτικο support.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω. Σύμφωνα με τη Logitech έχει πρόβλημα και δεν πρέπει να καίει τόσο πολύ ώστε να μην αντέχει το χέρι επάνω. Μου πρότειναν να μην τα χρησιμοποιώ. Όπως και να΄χει, είναι φοβεροί. Μπράβο τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει κερδισμενος εισαι.Να ρωτησω κατι τελευταιο και συγνωμη που βγηκα offtopic.

Με εμαιλ η τηλεφωνικα επικοινωνησες με την Logitech Ελας? Θυμασαι πιο νουμερο καλεσες η το εμαιλ?

Το προβλημα υπερθεμανσης το αντιληφθηκες αμεσως οταν τα αγορασες η μετα απο καιρο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια δωρακια. 

 

Κατα την γνωμη μου, ξανασκεψου το πληκτρολογιο, 200 ευρω αρχικη ειναι πολλα και δες αν μπορεις να τα αξιοποιησεις αλλιως. Στα θετικα του οτι ειναι μηχανικο βεβαια. Δες τα δυο επομενα σε τιμη, το ενα ειναι μηχανικο και το αλλο κανονικο.

 

Βεβαιωσου κιολας οτι σου χρειαζεται ασυρματο ποντικι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να τους στείλεις καμιά τούρτα για τα ευχαριστώ... (Χωρίς πλάκα)...

Να σου κόβουν πιστωτικό περισσότερο και από την αξία της αγοράς σου δεν το έχεις και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να τους στείλεις καμιά τούρτα για τα ευχαριστώ... (Χωρίς πλάκα)...

Να σου κόβουν πιστωτικό περισσότερο και από την αξία της αγοράς σου δεν το έχεις και λίγο...

Σκεφτόμουν να το πω αλλά κρατήθηκα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ντε ρε παιδιά... Είπαμε να είναι ok οι τυποί αλλά αυτοί το ξεφτιλίζουν.

Το παραπανίσιο πόσο για τι είναι, για ψυχική οδύνη; Και κρατάς και το "ελαττωματικό" προϊόν, δεν το ζητάνε καν πίσω... Μην τους πάρει μόνο στο ψιλό ο κόσμος (οι πονηροί δηλαδή) κι αρχίσει η κοροϊδία, γι' αυτό το λέω, όχι τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του πίστωσαν το ποσό που κάνει το προιόν στο site τους, τίποτα παραπάνω.

 

Τώρα όλοι θα τσεκάρουν τα woofer τους να δουν αν ζεσταίνονται, χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του πίστωσαν το ποσό που κάνει το προιόν στο site τους, τίποτα παραπάνω.

1). Δίνεις λίγο το link στο οποίο βλέπεις αυτήν τιν τιμή;

 

2). Και τόσο να κάνουν τώρα, δεν έχει λογική να κόβουν πιστωτικό παραπάνω από αυτά που ξόδεψε ο πελάτης για το αρχικό προϊόν. Και νομικά δηλαδή, το σωστό είναι να σου πιστώνουν ακριβώς το ποσό που ξόδεψες (αυτό θυμάμαι δηλαδή, έχω και καιρό να διαβάσω τους νόμους αυτούς). Δε λέω, καλό είναι για μας (τι καλό, τέλειο, κέρδος βγάζουμε) αλλά είναι τελείως παράλογο.

 

Με αυτό το σκεπτικό, θα παραγγέλνουμε κάτι της Logitech και θα παρακαλάμε να μας έρθει ελαττωματικό για να καβατζώσουμε κανα φράγκο επιπλέον από την εταιρία. Ή και να μη μας έρθει χαλασμένο, του προξενούμε κάτι εμείς για να βαφτιστεί ελαττωματικό και να κάνουμε πάλι το ίδιο deal.

Και το ακόμα πιο τέλειο της υπόθεσης είναι ότι δεν το ζητάνε πίσω το ελαττωματικό προϊόν! Αυτό μου φαίνεται ακόμα πιο απίστευτο! Δηλαδή μπορώ εγώ ο πονηρός να παραλάβω μια χαρά προϊόν, να τους πω @@ριες μέσω mail ή τηλ περί δήθεν ελαττωματικού και να πάρω πιστωτικό (και μάλιστα αρκετά μεγαλύτερο από το ποσό που έδωσα αρχικά!) και να αγοράσω ό,τι άλλο θέλω (edit: κρατώντας βέβαια και το αρχικό προϊόν, δλδ τρελό κέρδος). Καλή φάση ε; :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1). Δίνεις λίγο το link στο οποίο βλέπεις αυτήν τιν τιμή;

 

2). Και τόσο να κάνουν τώρα, δεν έχει λογική να κόβουν πιστωτικό παραπάνω από αυτά που ξόδεψε ο πελάτης για το αρχικό προϊόν. Και νομικά δηλαδή, το σωστό είναι να σου πιστώνουν ακριβώς το ποσό που ξόδεψες (αυτό θυμάμαι δηλαδή, έχω και καιρό να διαβάσω τους νόμους αυτούς). Δε λέω, καλό είναι για μας (τι καλό, τέλειο, κέρδος βγάζουμε) αλλά είναι τελείως παράλογο.

 

Με αυτό το σκεπτικό, θα παραγγέλνουμε κάτι της Logitech και θα παρακαλάμε να μας έρθει ελαττωματικό για να καβατζώσουμε κανα φράγκο επιπλέον από την εταιρία. Ή και να μη μας έρθει χαλασμένο, του προξενούμε κάτι εμείς για να βαφτιστεί ελαττωματικό και να κάνουμε πάλι το ίδιο deal.

Και το ακόμα πιο τέλειο της υπόθεσης είναι ότι δεν το ζητάνε πίσω το ελαττωματικό προϊόν! Αυτό μου φαίνεται ακόμα πιο απίστευτο! Δηλαδή μπορώ εγώ ο πονηρός να παραλάβω μια χαρά προϊόν, να τους πω @@ριες μέσω mail ή τηλ πέρι δήθεν ελαττωματικού και να πάρω πιστωτικό (και μάλιστα αρκετά μεγαλύτερο από το ποσό που έδωσα αρχικά!) και να αγοράσω ό,τι άλλο θέλω. Καλή φάση ε; :devil:

http://www.logitech.com/en-roeu/product/speaker-system-z906

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...