Προς το περιεχόμενο

Eιδική σκάλα DIY


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βρω έναν έξυπνο και πρακτικό τόπο να μπορώ να ανεβαίνω στο ταρατσάκι του κλιμακοστασίου της πολυκατοικίας. Σκεπτόμουν την ύπαρξη/κατασκευής μιας σκάλας, όχι από τις κλασικές του εμπορίου, αλλά μια που είτε να είναι μόνιμη εκεί είτε να την τοποθετεί κανείς κατά περίπτωση. Το ύψος που θα πρέπει να καλύψω είναι περίπου 2.5 μέτρα.

Έχει κανείς καμιά ιδεά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταράτσα πάνω απο το κλιμακοστάσιο αλά zonarb!
Φίλε χαίρομαι που ξαναγύρισες στα diy!!
Επι του θέματος. Αυτές που έδειξαν βγαίνουν ακριβές, εγω θα σου πρότεινα να κανεις κατι σε ψιλομονιμη κατασκευή και πιο συμμαζεμένη (εχω δει να κάνουν σκάλα με ωραία κομμάτια πέτρας που τα βίδωναν στον τοίχο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να υπάρχει κάτι μόνιμο γιατί είναι κακό για το γείτονα.Εάν βρεθεί κλέφτης, εύκολα έχει πρόσβαση στο μπαλκόνι του. Κάτι αποσπώμενο είναι προτιμώτερο, ώστε να το βγάζω όταν δεν το χρησιμοποιώ! (σωστός? να σκεφτόμαστε και το γείτονα :-D  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε εκει χάμο μια σκάλα κανονική να κάνεις την δουλειά σου τις 10 φορές τον χρόνο που θα την χρειαστείς. Είπαμε να κάνεις diy αλλά το τερμάτισες τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε εκει χάμο μια σκάλα κανονική να κάνεις την δουλειά σου τις 10 φορές τον χρόνο που θα την χρειαστείς. Είπαμε να κάνεις diy αλλά το τερμάτισες τώρα

Κοίτα το να υπάρχει λύση πέραν της σκάλας, ας πούμε μια που να μην χρειάζεται να αποθηκεύω, οκ έχει το φόβο που λες (αν και διορθώνεται με κάποιο εμπόδιο) από την άλλη όμως δεν χρειάζεται να την κρύβω κάπου και να μου πιάνει χώρο. Επιπλέον σκέψου πως μιλάμε και για μεγάλη σκάλα ώστε να ανεβαίνει κανείς άνετα σε μια ταράτσα, οπότε αυτό δυχεραίνει ακόμα περισσότερο την αποθήκευση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...