Προς το περιεχόμενο

Tablet μέχρι 120€


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω tablet μέχρι 120€ αυστηρά άνω των 9.7 ιντσών και την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ανάλυση.

 

Έχω βρει αυτά τα δύο onda που μου φαίνονται καλή περίπτωση.

 

http://www.gearbest.com/compare-257495_152765-1_1

 

Εκεί που κολλάω είναι ότι αυτό με το 3G εχει μικρότερο επεξεργαστή ενώ σε όλα τα άλλα υπερέχει. Αυτό πόσο αρνητικό μπορεί να είναι για χρήση αποκλειστικά και μόνο internet,yt και ταινίες; Οποιαδήποτε άλλη καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χαρακτηριστικά ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω ακουστά την Onda, και για αυτό δεν σου προτείνω κανένα μοντέλο της εταιρείας αυτής.

 

Μαλλον δεν ασχολεισαι καθολου με Κινεζικα ταμπλετ.Η Onda ειναι απο τις πιο παλιες εταιριες,απο το '89 και φτιαχνει εκτος απο ταμπλετ και μητρικες και ειναι και πολυ ποιοτικες μαλιστα.Τεσπα,τα ταμπλετ τις ειναι αριστα ποιοτικα αλλα πασχουν σε Software.

 

panos2171.Onda δεν θα προτεινα για τον λογο που εγραψα παραπανω,πασχουν αρκετα σε software και αν δεν εχουν υποστηριξη απο devs,κλαφτα Χαραλαμπε αν περιμενεις απο την Onda να σου διορθωσει τυχον bugs.Κοιτα αυτο εδω το οποιο ειναι παρομοιο σε χαρακτηριστικα με το Onda v919 air που κοιτας:

 

http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-III-9-7--Android-5-0-Lollipop-2GB-32GB-Tablet-PC-Intel-Z3735F-Quad-Core-1-83GHz--IPS-Retina-2048-1536-HDMI-WiDi-Bluetooth-WiFi---White-354273.html

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό και αυτό. Με τον επεξεργαστή όμως έχω έναν ενδοιασμο, 4πυρηνος στα 1.83 πόσο θα τραβήξει όσον αφορά τις μετέπειτα απαιτήσεις του λογισμικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρειται  απο τις πιο καλες προτασεις το παραπανω.

 

εχει βγει και οδιαδοχος του με τρομερα σπεκς (x98pro) αλλα εχει προβληματα με τις θερμοκρασιες που προκαλουν throttling.

αν και εχουνβγει πατεντες για να το βελτιωσουν.

παντως ειναι περιοδος που βγαινουν αρκετα καινουργια, ισως θελει λιγη υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό και αυτό. Με τον επεξεργαστή όμως έχω έναν ενδοιασμο, 4πυρηνος στα 1.83 πόσο θα τραβήξει όσον αφορά τις μετέπειτα απαιτήσεις του λογισμικού;

 

Το μονο που δεν χρειαζεται να σε απασχολει ειναι αυτο,αν θα φτανει ο επεξεργαστης για το μελλον.Πιθανοτερο ειναι να μην ζει καν το ταμπλετ οταν φτασει ο καιρος να μην επαρκει το SoC του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Teclast πηρες ομως,το απλο?Το Air III που βγαινει μονο android εχω διαβασει οτι γινεται κανονικα dual boot.Ειναι μια διαδικασια χρονοβορα αλλα το σημαντικοτερο αρκετα πολυπλοκη.Αν εισαι αμαθος με φλασαρισματα και τετοια,δεν προκειται να βγαλεις ακρη.Αν ομως σκαμπαζεις απο αυτα,θα παιδευτεις λιγο αλλα θα γινει η δουλεια.Υπαρχει οδηγος αναλυτικοτατος στο xda με ολα τα αρχεια και οδηγιες για την διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το απλό. Κι εγώ το διάβασα αλλά δε με βλέπω να ασχολούμαι. Ούτως η άλλως θα πάει στη μαμά, ένα internet μόνο θα ανοίγει και τέλος. Απλά θέλαμε κυρίως μεγάλη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα τόσο καιρό για το επόμενο δηλαδη το pro αλλά διαβάζω οτι ειμαι ενεργοβόρο και ανεβάζει θερμοκρασίες.

Εχω κολλήσει περίμενα τόσο καιρό γΙα να πάρω το 3g η το ΙΙΙ?

Βλέπω και το Χ16 στα 280$ αλλά αυτό φοράει την ιδια μπαταρία με τα άλλα και εχει 8χ00 επεξεργαστή και 11.6 οθόνη(που γουστάρω) αλλά δεν θα έχει καθόλου αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...