Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου ήρθε ταχυδρομικά η κάρτα (η χειροπιαστή) και πάνω έχει τα καινούρια στοιχεία,

αυτά που μου εμφάνισε η virtual κάρτα στο app μετά την εκκαθάριση δεδομένων!

Οπότε πιθανολογώ ότι όταν παραγγέλνεις την κανονική σου αλλάζουν τα στοιχεία (CCV ή/και ημερομηνία)

και είναι κάποιο bug του app που δεν κάνει ανανέωση των στοιχείων χωρίς εκκαθάριση δεδομένων.

Αν μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι.

Παρεμπιπτόντως σήμερα έκανε update.

Εσύ όμως λογικά έκανες αίτηση για πλαστική κάρτα μετά την εκκαθάριση δεδομένων. Εγώ δεν έχω κάνει εκκαθάριση δεδομένων (δεν χρειάστηκε γιατί έκανα κανονικά αγορές με αυτή μέχρι που εμφανίστηκε το πρόβλημα) αλλά έχω ήδη αιτηθεί να μου στείλουν την πλαστική κάρτα. Άρα όταν την παραλάβω θα έχει σίγουρα τα παλιά στοιχεία. Απ΄ό,τι καταλαβαίνω μάλλον η πλαστική που θα έρθει θα είναι ουσιαστικά άχρηστη.

 

Να σημειώσω ότι επικοινώνησα και με τη revolut και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί επισήμως η revolut δεν υποστηρίζει το paypal (ακόμα).

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα

Για να ξεκαθαρισουμε τι γινεται με το reference code .

Βαζετε MSE οταν κανετε 1η φορα εγγραφη στην Revolut και με καταθεση πανω των 10 λιρων παιρνετε 5 λιρες δωρο.

Σε καθε φιλο που στελνετε μηνυμα να κατεβασει την εφαρμογη πρεπει εντος 10 λεπτου να την κατεβασει και σε ενα μηνα να κανει καταθεση χρηματων στην revolut για να παρετε ξανα 5 λιρες .

Αν εχετε κανει ηδη εγγραφη στην revolut δεν μπορειτε να παρετε 5 λιρες με κωδικο MSE μονο με προσκληση φιλου.

Τον κωδικο MSE τον ειχα ξαναναφερει στο θεμα #54351375 15 οκτωβριου αλλα δεν ξαναναφερθηκε απο τοτε.

 

οταν στελνουμε μηνυμα σε φιλο περνουμε μονο εμεις 5λιρες οταν αυτος βαλει χρηματα ή απο 5 λιρες ο καθενας μας?

 

 

To ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση και επαναφέρω το ερώτημα. Αν κάνω αυτό που λέει στο quote και πιάσει, μετά πρέπει να κάνω edit τα στοιχεία (cvv και ημερομηνία λήξης) της κάρτας στο paypal? Λογικά ναι ε? Και, το κυριότερο, θα δημιουργηθεί πρόβλημα που η πλαστική κάρτα που παράγγειλα θα έχει πάνω το παλιό cvv και την παλιά ημερομηνία λήξης?

 

εμενα που αλλαξαν τα στοιχεία (cvv και ημερομηνία λήξης) μπηκα το paypal και εκανα edit την καρτα και τα διόρθωσα. δεν ειχα κανει ενδιαμεσα αγορα να ξερω αν περασε, aliexpress δεν περναγε, και δεν χρειαστηκε να ξανακανω verify την καρτα. μετα εχω κανει αρκετες αγορες και περασαν ολες.

 

να πω οτι οταν προσπαθουσα να πληρωσω στο aliexpress με τα παλια στοιχεια οπου δεν περναγε η συναλλαγη δεν εβγαζε αμεσως σφαλμα οτι δεν μπορει να γινει η πληρωμη αλλα ζηταγε να ξαναδωσω το cvv οπου εδινα το παλιο και δεν περναγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όμως λογικά έκανες αίτηση για πλαστική κάρτα μετά την εκκαθάριση δεδομένων. Εγώ δεν έχω κάνει εκκαθάριση δεδομένων (δεν χρειάστηκε γιατί έκανα κανονικά αγορές με αυτή μέχρι που εμφανίστηκε το πρόβλημα) αλλά έχω ήδη αιτηθεί να μου στείλουν την πλαστική κάρτα. Άρα όταν την παραλάβω θα έχει σίγουρα τα παλιά στοιχεία. Απ΄ό,τι καταλαβαίνω μάλλον η πλαστική που θα έρθει θα είναι ουσιαστικά άχρηστη.

 

Να σημειώσω ότι επικοινώνησα και με τη revolut και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί επισήμως η revolut δεν υποστηρίζει το paypal (ακόμα).

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

φίλε εσύ δοκίμασες να κάνεις αυτό που λένε οι υπόλοιποι, log out και εκκαθάριση τι ακριβώς κάνουν?

γιατί αν δεν το έχεις κάνει ακόμα μόνο εικασίες γράφουμε. το λέω γιατί το πιθανότερο είναι να μην πιάνει η κάρτα στις συναλλαγές και όχι να σου έχουν δώσει λάθος στοιχεία σκεπτόμενος ότι αφού έχεις ήδη κάνει αγορές και χρεώθηκε ο λογαριασμό σου (και όχι άλλου) τότε θα έχεις τα ίδια στοιχεία. τα παιδιά που είχαν το πρόβλημα δεν μπορούσαν ούτε στο paypal να την περάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τώρα που συμπληρώθηκε στις περισσότερες τράπεζες το μάξιμουμ ποσό που προβλέπεται να φύγει προς εμβάσματα εξωτερικού τι κάνουμε; Περιμένουμε να αλλάξει ο μήνας; Έρχεται και Black Friday και το Amazon δεν δέχεται paypal :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν στελνουμε μηνυμα σε φιλο περνουμε μονο εμεις 5λιρες οταν αυτος βαλει χρηματα ή απο 5 λιρες ο καθενας μας?

 

 

 

 

Δεν το εχω κανει ακομα γιατι δεν το πηρα πρεφα με το friends referal αμεσως, μετα το ανακαλυψα οποτε ολοι που το προτεινα πηραν 5 λιρες με τον κωδικο. Λογικα παιρνεις μονο εσυ οχι ο φιλος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε εσύ δοκίμασες να κάνεις αυτό που λένε οι υπόλοιποι, log out και εκκαθάριση τι ακριβώς κάνουν?

γιατί αν δεν το έχεις κάνει ακόμα μόνο εικασίες γράφουμε. το λέω γιατί το πιθανότερο είναι να μην πιάνει η κάρτα στις συναλλαγές και όχι να σου έχουν δώσει λάθος στοιχεία σκεπτόμενος ότι αφού έχεις ήδη κάνει αγορές και χρεώθηκε ο λογαριασμό σου (και όχι άλλου) τότε θα έχεις τα ίδια στοιχεία. τα παιδιά που είχαν το πρόβλημα δεν μπορούσαν ούτε στο paypal να την περάσουν.

Δεν έκανα εκκαθάριση γιατί ήδη έχω συνδέσει την κάρτα στο paypal και έχω κάνει αγορές και φοβήθηκα μην τα μπλέξω τα πράγματα. Πχ αν αλλάξουν τα στοιχεία της κάρτας και χρειαστεί να γίνει κάνα refund από τις παραγγελίες που περιμένω τότε θα υπάρχει πρόβλημα να πάρω πίσω τα χρήματα. Τέλος πάντων, θα κάνω εκκαθάριση και ό,τι γίνει. Θα ενημερώσω κι εδώ εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τώρα που συμπληρώθηκε στις περισσότερες τράπεζες το μάξιμουμ ποσό που προβλέπεται να φύγει προς εμβάσματα εξωτερικού τι κάνουμε; Περιμένουμε να αλλάξει ο μήνας; Έρχεται και Black Friday και το Amazon δεν δέχεται paypal :(

 

τελικά δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Το έγραψα και γω χθες βράδυ, αφού διάβασα όλο το θέμα μονομιάς και είχα διαβάσει ότι έχουν κλείσει σίγουρα στις 3 από τις 4 μεγάλες τράπεζες

(ενδεικτικά δείτε εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/page-17?do=findComment&comment=54419792 )

 

και σήμερα ξάδελφος μου αγόρασε από pp απευθείας από την χρεωστική Πειραιώς που έχει.

Απευθείας. Ούτε money request, ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΟ

Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €500, δεν είναι δυνατή μέχρι και την 30/11/2015. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

 

 

 

Από τράπεζα Πειραιώς..  από Δεκέμβρη πάλι revolut... με τις υγείες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τράπεζα έχει μείνει που να μπορέσουμε να στείλουμε κάποιο πόσο στη Revolut; Εκτός και αν έχουν μπλοκάρει πλέον όλες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω σημερα εκανα "απ ευθειας" αγορα από την χρεωστικη μου της εθνικης σε Fastech. Οποτε ανοιξαν οι αγορες ισως καποιες τράπεζες δεν ξερω, αλλα της εθνικης μια χαρα ανοιξε σημερα. Πριν δεν μπορουσα οσες φορες και να προσπαθουσα με paypal, σημερα μου δεχτηκε την αγορα μεσω paypal κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Πριν κανενα διμηνο και χωρις τον κωδικο MSE τα 5GBP μπηκαν παντως με την πρωτη φορτιση.

 

Το video δεν το είδα όλο, αλλά διάβασα το εξής ενδιαφέρον στα σχόλια κάτω από το ref-link:

Κανε click εδω για να το κατεβασεις και να τσιμπησουμε και οι 2 απο 5 Λιρες Αγγλιας την πρωτη φορα που θα κανεις Topup (Φορτισμα).

 

Προφανώς γνωρίζει για να το γράφει, άρα το ref-link δεν είναι κάτι που χρησιμοποιείται στην αρχή που πάμε να εγκαταστήσουμε το app & ρωτάει αν έχουμε Promo code.

Σαν Promo code θεωρώ χρήσιμο να καταχωρείται ο "MSE", με τον οποίο -σύμφωνα με όλα τα όσα διάβασα- πιστώνονται οι £5 στο 1ο Top up > £10. Μπορεί να πιστώνονται & χωρίς αυτόν, αλλά... ποιος ο λόγος να το "παίζει στα ζάρια" κανείς;

 

Θα προσθέσω με edit κάποια από τα όσα γράφηκαν για το ref-link στο σχετικό mini-οδηγό @ post#345.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τώρα που συμπληρώθηκε στις περισσότερες τράπεζες το μάξιμουμ ποσό που προβλέπεται να φύγει προς εμβάσματα εξωτερικού τι κάνουμε; Περιμένουμε να αλλάξει ο μήνας; Έρχεται και Black Friday και το Amazon δεν δέχεται paypal :(

 

Στο Amazon παίζουν εδώ και καιρό οι Ελληνικές κάρτες.

 

Έχω αγοράσει από .com και .co.uk με Eurobank πιστωτική VISA επιτυχώς το περασμένο δίμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Amazon παίζουν εδώ και καιρό οι Ελληνικές κάρτες.

 

Έχω αγοράσει από .com και .co.uk με Eurobank πιστωτική VISA επιτυχώς το περασμένο δίμηνο.

Και εγώ έχω αγοράσει με προπληρωμένη Πειραιώς. Το θέμα είναι, τώρα που έφτασαν στα όρια τα εμβάσματα θα μας αφήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...