Προς το περιεχόμενο

μπάλωμα σε παντελόνι τζήν


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, πως μπορώ να περισσώσω το παντελονάκιμου από σκισήματα τέτοια αλλά χωρίς να φαίνονται οι κλωστές που θα ράψει κανείς για να συνδέσει το σκήσιμο; Σίγορα δεν θέλω να βάλω τα κλασσικά μπαλώματα που μπαίνουν σε αγκώνες κλπ ξέρετε! Υπάρχει καμία καλή πατέντα να το σώσω χωρίς να φαίνεται άσχημο;

post-74587-0-06241900-1448000806_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα φαίνεται, οπότε η μόνη λύση είναι να το κάνεις να φαίνεται ότι το έκανες επίτηδες. Εγώ μικρός πχ, τα ξέσκιζα σε 3-4 σημεία, καμιά φορά έραβα από μέσα κομμάτι τζην άλλου χρώματος (να φαίνεται λίγο κάτω από το σκίσιμο), ή κομμάτι ύφασμα σε χρώματα παραλλαγής, πολύ γαμάτο γινότανε αυτό, ή μάυρο τέλος πάντων, τα πλάκωνα και στην χλωρίνη αμαλάχει, και γινότανε εντελώς πανκ-ροκ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πως μπορώ να περισσώσω το παντελονάκιμου από σκισήματα τέτοια αλλά χωρίς να φαίνονται οι κλωστές που θα ράψει κανείς για να συνδέσει το σκήσιμο; Σίγορα δεν θέλω να βάλω τα κλασσικά μπαλώματα που μπαίνουν σε αγκώνες κλπ ξέρετε! Υπάρχει καμία καλή πατέντα να το σώσω χωρίς να φαίνεται άσχημο;

 

 

Τρεις τρόποι υπάρχουν για να διορθώσεις το σκίσιμο αυτό αλλά και με τους τρεις φαίνεται κάτι. 

 

1) Ενώνεις τα δύο άκρα του σκισίματος και απλά ράβεις

2) Γυρνάς τα άκρα του σκισίματος προς τα μέσα και ράβεις ξανά αλλά η "επέμβαση" είναι προς τα μέσα

3) Βάζεις μικρό μπάλωμα

 

Με το 2) θα φαίνεται έξω μόνο το δίπλωμα που θα έχεις κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πια φαίνεται το χάσμα γενεών και ηλικιών.

Χωρίς να τον γνωρίζω, μάλλον ο zoran είναι μεγαλούτσικος σε ηλικία (ή τουλάχιστον όχι πιπινάκι) κι έχει μείνει ακόμα στις παλιές εποχές που αυτό που σκίζεται πρέπει να ραφτεί (άσε που ήταν ντροπή να κυκλοφορείς με σκισμένο εκτός αν ήσουν μπετατζής και μάλιστα σε ώρα εργασίας).

Σήμερα πας και (χρυσο)πληρώνεις τζιν που μετά βίας κρατιούνται σε ένα σύνολο και δεν χωρίζουν "εις τα εξ ων συνετέθη"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό ρε Haris τί εννοείς μεγάλος σε ηλικία; Γιατί εγώ 39 είμαι, και κυκλοφορώ με σκισμένα τζιν. Μερικά 15ετίας που δείχνουν τα ίδια με

τα "έτοιμα" σκισμένα. :)

 

@zoranb μην σε απασχολεί που είναι σκισμένο, μην κάνεις τίποτα σχετικά. Κυκλοφόρα ανενόχλητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό ρε Haris τί εννοείς μεγάλος σε ηλικία; Γιατί εγώ 39 είμαι, και κυκλοφορώ με σκισμένα τζιν. Μερικά 15ετίας που δείχνουν τα ίδια με

τα "έτοιμα" σκισμένα. :)

 

@zoranb μην σε απασχολεί που είναι σκισμένο, μην κάνεις τίποτα σχετικά. Κυκλοφόρα ανενόχλητα.

 

Να το προσέξεις. Γιατί μπορεί να καταλήξεις 70 χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι και να συνεχίζεις τα σκισμένα τζην και όχι καπέλο/μπαστούνι/καμπαρντίνα ως είθισται.  :P

Κάτι σαν Ζωζώ Σαπουντζάκη (στο πιο αρσενικό και με λιγότερα...φτερά) :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας σε μοδιστρα, με 3-5 ευρω βάζει μπάλωμα και δε το καταλαβαίνεις ούτε εσυ. προσφατα το έκανα σε τζιν απλά το χειρουργίο έγινε στο καβάλο.

Μπορείς να ποστάρεις φωτό να δω το τι φαίνεται και τι είδους ράψιμο έχει κάνει η μοδίστρα σου;

Εδώ πια φαίνεται το χάσμα γενεών και ηλικιών.

Χωρίς να τον γνωρίζω, μάλλον ο zoran είναι μεγαλούτσικος σε ηλικία (ή τουλάχιστον όχι πιπινάκι) κι έχει μείνει ακόμα στις παλιές εποχές που αυτό που σκίζεται πρέπει να ραφτεί (άσε που ήταν ντροπή να κυκλοφορείς με σκισμένο εκτός αν ήσουν μπετατζής και μάλιστα σε ώρα εργασίας).

Σήμερα πας και (χρυσο)πληρώνεις τζιν που μετά βίας κρατιούνται σε ένα σύνολο και δεν χωρίζουν "εις τα εξ ων συνετέθη"

Mιά χαρά μoυ αρέσουν τα σκισμένα και λίγο φθαρμένα αλλά εκεί που έχει ανοίξει το δικό μου σημαίνει πως μελλοντικά θα γίνει ένα μάτσο χάλια, γιαυτό θέλω να το προλάβω! Είναι σε σημείο που δέχεται πολύ πίεση και δίγουρα θα ξεφύγει το πράγμα και εύκολα μπορεί να γίνει κουρελού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...