Προς το περιεχόμενο

Capital Control Bypass για αγορές με κάρτα (VCard - Neteller)


BetaMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπών... βρήκα τρόπο να κάνω αγορές με κάρτα απο Κίνα (Aliexpress) αλλά και ebay χωρίς επιπλέον έξοδα πλέων του 1€ εφάπαξ (για κάθε γέμισμα).

 

Εχω λογαριασμό Πειραιώς (δεν ξέρω αν ισχύει σε άλλες τράπεζες) με την οποία μπορώ να στείλω κάθε μήνα έμβασμα 500€ κάθε μήνα χωρίς κάποιο έλεγχο.

 

Ανοιξα λογαριασμό στο www.neteller.com ο οποίος σου προσφέρει εικονική κάρτα Mastercard (Virtual Card). Στέλνω έμβασμα μέσο web banking στο λογαριασμό μου στο neteller και χρεώνομαι 1€ για το έμβασμα. Το έχω δοκιμάσει επιτυχημένα 3 φορες (εμβασμα) μέχρι τώρα και έκανα αγορές.

 

Ο λογαριασμός που θα ανοίξετε στο neteller πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα με το ονομα δικαιούχου λογαριασμού απο τον οποίο κάνετε το έμβασμα.

 

Μειονεκτήματα: 1) Ελάχιστο έμβασμα 27€ 2) Θέλει χρόνο να εμφανιστούν τα λεφτα στην neteller, 2-3 εργάσιμες + ΣΚ

 

Αν κάποιος θέλει βοήθεια σε κάτι μου λέει.

 

(Συγνώμη αν το έχει πει είδει κάποιος άλλος)

Επεξ/σία από BetaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί αυτό και όχι revolut ?

δεν ξέρω :) Αυτό έψαξα σε scam analyzers, αυτό δοκίμασα και μου δούλεψε... δεν ξέρω αν το revolut δέχεται τραπεζικά εμβάσματα αν ναι είναι το ίδιο αποτέλεσμα υποθέτω. 

 

Μόλις διάβασα ότι το revolut θέλει app android...το neteller όχι αν και μπορεις αν θέλεις να το έχεις και στο κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστό το neteller όπως και το skrill κλπ. Άλλωστε και στο ίδιο το paypal μπορούμε να στείλουμε τραπεζικό έμβασμα και να κάνουμε κανονικά τις αγορές μας. Ο λόγος που υπερέχει η revolut είναι ότι για τον πρώτο χρόνο εγγραφής δεν έχει καθόλου προμήθειες. Ενώ ας πούμε στο neteller λέει:

  • 2.95% (1) foreign exchange fee
  • 8.00 GBP shipping and handling fee
  • 3.00 GBP cash withdrawal fee
  • 8.00 GBP to replace a lost card

Όλα αυτά στη revolut είναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστό το neteller όπως και το skrill κλπ. Άλλωστε και στο ίδιο το paypal μπορούμε να στείλουμε τραπεζικό έμβασμα και να κάνουμε κανονικά τις αγορές μας. Ο λόγος που υπερέχει η revolut είναι ότι για τον πρώτο χρόνο εγγραφής δεν έχει καθόλου προμήθειες. Ενώ ας πούμε στο neteller λέει:

  • 2.95% (1) foreign exchange fee
  • 8.00 GBP shipping and handling fee
  • 3.00 GBP cash withdrawal fee
  • 8.00 GBP to replace a lost card

Όλα αυτά στη revolut είναι δωρεάν.

 

Καλή παρατήρηση. Βέβαια εμένα οι χρεώσεις αυτές δεν με αγγίζουν 1. αγοράζω απο aliexpress σε ευρώ και στέλνω ευρώ στο Neteller 2. Μιλάμε για την vcard αρα shipping and handling δεν υφίσταται εκτός αν θέλεις οπωσδήποτε την πλαστική κάρτα 3. την κάρτα στο neteller την έχω για αγορές αν είναι να μου βάλει κάποιος λεφτά μπορεί και στην Ελληνική της Πειραιώς. 4. βλέπε 2 (μιλάμε για την εικονική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, προφανώς αν κάνεις αγορές σε ευρώ καλύπτεσαι όπως λες. Τα έγραψα απευθυνόμενος στην πλειοψηφία που αγοράζουν και σε δολάρια και σε λίρες κλπ και ίσως να αναρωτιούνται γιατί revolut και όχι neteller ή κάτι άλλο. Η διαφορά ειναι οι προμήθειες. Απο εκεί και πέρα οι επιλογές καλό είναι να υπάρχουν και ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός να μπορούμε να διαλέξουμε όποια μας εξυπηρετεί καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί αυτό και όχι revolut ?

 

Γιατί δεν έχω smartphone me 4.2.2...

Και εγώ έβγαλα την virtual της neteller απλώς έχω τώρα όριο της 4 συναλλαγές γιατί πρέπει να γίνει verification και έχω πρόβλημα με τα έγραφα που έχω...

Περιμένω πλέον να γίνει η έκδοση του καινούργιου διπλώματος οδήγησης...

Για την ώρα φαίνεται καλή περίπτωση χωρίς ιδιαίτερα έξοδα (αν γίνονται αγορές σε ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Revolut - Leupay μεχρι στιγμης δειχνουν οι πιο σωστε λυσεις . Το οτι εχει app στο κινητο (που λιγο πολυ ολοι εχουμε ενα android) με εξυπηρετει γιατι αναπασα στιγμη μπορω να τσεκαρω το balance και να κανω αλλαγες απο Ευρω σε - GBP - USD κλπ κλπ και ας μην αναφερω τον Log-in με τον 4ψηφιο που ειναι η καλυτερη εφευρεση στα apps τραπεζικης (ευτυχως το εβαλε και η winbank τελευταια) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...