Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή amd έχει ασυμβατότητες ως προς το pci express πρώτης γενιάς; Και σε σύγκριση μεταξύ r7 370(ή οποία μου αρέσει), gtx 950 και gtx 760 τι θα ήταν καλύτερο;

950 φυσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1080 η 980ti βοηθεια παιδια.. προς το παρον σε 1080p μονιτορ και αμεσα σε 1440

Αναλογα το budget σου.Μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε πανε σε gtx 1080

συμφωνω αλλα προσθετο καλυτερα να περιμενεις λιγο ακομα μη βιαζεσαι να κανεις αγορα...

κατσε να βγουν μερικα μοντελα και να στρωσουν και οι τιμες καπως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα το budget

Aν δεν είναι θέμα τότε γιατί ρωτάς.? :) Είναι προφανές πως η 1080 είναι αρκετά μπροστά σε δύναμη.

Αυτή τη στιμγή όμως έτσι όπως είναι οι τιμές καμμία απο τις δύο δεν είναι καλή αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτησω ρε παιδια. Ειμαι εδω και ενα μηνα με το συστημα της υπογραφης μου με την onboard καρτα γραφικων του 6700k περιμενωντας να βγουν οι καινουργιες.

 

Η οθονη μου υποστηριζει freesync και ειναι στα 2560x1080.

 

Να παρω την 1070 ή να περιμενω να δω τι θα βγαλει η AMD που θα υποστηριζει και το freesync της οθονης μου?

 

Με ψιλοφοβιζει το πιθανο tearing με την 1070.

 

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? Οικονομικα μεχρι την 1070 δεν εχω προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτησω ρε παιδια. Ειμαι εδω και ενα μηνα με το συστημα της υπογραφης μου με την onboard καρτα γραφικων του 6700k περιμενωντας να βγουν οι καινουργιες.

 

Η οθονη μου υποστηριζει freesync και ειναι στα 2560x1080.

 

Να παρω την 1070 ή να περιμενω να δω τι θα βγαλει η AMD που θα υποστηριζει και το freesync της οθονης μου?

 

Με ψιλοφοβιζει το πιθανο tearing με την 1070.

 

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? Οικονομικα μεχρι την 1070 δεν εχω προβλημα.

κατσε να βγουνε πρωτα να δουμε και τι λεει και το fast sync που υποσχεται βελτιωση στο ολο θεμα και βλεπουμε...

προς το παρον ρωτας για κατι που δεν εχει βγει καν...υπομονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτησω ρε παιδια. Ειμαι εδω και ενα μηνα με το συστημα της υπογραφης μου με την onboard καρτα γραφικων του 6700k περιμενωντας να βγουν οι καινουργιες.

 

Η οθονη μου υποστηριζει freesync και ειναι στα 2560x1080.

 

Να παρω την 1070 ή να περιμενω να δω τι θα βγαλει η AMD που θα υποστηριζει και το freesync της οθονης μου?

 

Με ψιλοφοβιζει το πιθανο tearing με την 1070.

 

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? Οικονομικα μεχρι την 1070 δεν εχω προβλημα.

 

Περιμενε την 480. Πιο αδυναμη απο 1070 αλλα καλυτερη αναλογια τιμη/αποδοση, φθηνοτερη, υπεραρκετη για την αναλυση σου και αξιοποιεις και το freesync monitor που εχεις ηδη. Ισως γενικα καλυτερα να μην ειχες φτιαξεις το πισι (εκτος αν το χρειαζοσουν για δουλεια), γιατι τωρα θα το χεις 2 μηνες ετσι αλλα anyway.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε την 480. Πιο αδυναμη απο 1070 αλλα καλυτερη αναλογια τιμη/αποδοση, φθηνοτερη, υπεραρκετη για την αναλυση σου και αξιοποιεις και το freesync monitor που εχεις ηδη. Ισως γενικα καλυτερα να μην ειχες φτιαξεις το πισι (εκτος αν το χρειαζοσουν για δουλεια), γιατι τωρα θα το χεις 2 μηνες ετσι αλλα anyway.

 

Και εγω προς τα εκει κλεινω αν και με ψηνει πολυ η 1070 λογω επιδοσεων.

 

Κατι απο AMD που να ειναι κοντα στην 1070 τι περιμενουμε? Καμια 490 να φανταστω? Αυτες ποτε περιπου βγαινουν γνωριζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...