Προς το περιεχόμενο

αναβάθμιση


deliosteve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα, 08:33

 

Καλησπέρα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια λόγο λειψων γνωσεων σχετικα

Εχω ενα pc και φοραω ενα επεξεργαστή amd athlon ii χ4 651 ΣΤΑ 3.1 GH.....

ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΤΑΦΙΚΩΝ NVIDIA...

ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΗΙΑGAMMING(CS GO ΚΥΡΙΟΣ)

ΚΑΙ ΕΝΑΝ SSD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικά θα έπρεπε να γράψεις εδώ χρησιμοποιώντας την ειδική φόρμα που είναι sticky. Τέλος πάντων, δώσε μας ένα budget για την αναβάθμιση και λεπτομέρειες για όλο το τωρινό pc, τα πάντα από το hardware με ακριβή μοντέλα. (Κουτί, τροφοδοτικό, μνήμη, κάρτα γραφικών κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και σασ ευχαριστω για την απαντηση εαν και ειχα θεσει σε λαθος πλατφορμα το θεμα μου

τα βασικα χαρακτηριστικα απο οσα μπορεσα να δω ειναι αυτα

οσο αφορα το κουτι μου ειναι ενα απλο μεταλικα καλα αεριζομενο με δυο ανεμιστηρακια και διατρητο το μεγαμυτερο πισο μερος

το τροφοδοτικο...δεν ξερω watt ή hz...κτλπ αλλα ειναι απο οσο θυμαμαι λιγο μεγαλυτερο απο τις τωρα αναγκεσ μου γιατι με ειχε καιει το προηγουμενο και εβαλα ενα αρκετα καλυτερο κ μεγαλυτερα(σιγουρα ειναι αεριχομενο καυτο με δικο του fan)

Εαν σας βοηθανε τα παρακατω και μπορειτε να μου πειτε  εσεις ενα κοστος ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΚΑΘΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ssd ικανοποιητικο γιατι δεν εχω ιδεα

 

 

 

AMD Athlon II X4 645 Processor 3.10 Ghz 32bit x64

geforce 430 Nvidia

4,00gb RAM

2015 windows 10pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δινεις πληροφοριες ετσι.....!!!  

 

αν θες,

1 ανοιξε το πλαινο καπακι του κουτιου και γραψε ακριβως την μαρκα και το μοντελο του τροφοδοτικου σου.

2 πες μας ποιο ακριβως μοντελο μητρικης εχεις...

3  ποσα χρηματα εχεις σκοπο να διαθεσεις για την αναβαθμιση...... 

 

αυτα για αρχη...!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και σασ ευχαριστω για την απαντηση εαν και ειχα θεσει σε λαθος πλατφορμα το θεμα μου

τα βασικα χαρακτηριστικα απο οσα μπορεσα να δω ειναι αυτα

οσο αφορα το κουτι μου ειναι ενα απλο μεταλικα καλα αεριζομενο με δυο ανεμιστηρακια και διατρητο το μεγαμυτερο πισο μερος

το τροφοδοτικο...δεν ξερω watt ή hz...κτλπ αλλα ειναι απο οσο θυμαμαι λιγο μεγαλυτερο απο τις τωρα αναγκεσ μου γιατι με ειχε καιει το προηγουμενο και εβαλα ενα αρκετα καλυτερο κ μεγαλυτερα(σιγουρα ειναι αεριχομενο καυτο με δικο του fan)

Εαν σας βοηθανε τα παρακατω και μπορειτε να μου πειτε  εσεις ενα κοστος ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΚΑΘΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ssd ικανοποιητικο γιατι δεν εχω ιδεα

 

 

 

AMD Athlon II X4 645 Processor 3.10 Ghz 32bit x64

geforce 430 Nvidia

4,00gb RAM

2015 windows 10pro

οπως σου εξηγουνε και οι αλλοι χωρις να ξερουν καν τι τροφοδοτικο εχεις κλπ δε μπορουν να σου προτεινουν καμια καρτα..

και φυσικα αν δεν ξερουν για τι λεφτα μιλαμε...συμβατοτητα δεν ειναι το θεμα..το θεμα ειναι απαιτησεις και ως που αντεχει να σηκωσει αυτος ο επεξεργαστης...ανοιξε το κουτι σου και ψαξε καλυτερα τα πραγματα σου και δωσε πληροφοριες που σου ζητανε για να παρεις και ποιο σωστες απαντησεις.....καλο ειναι να μαθεις και εσυ πεντε πραγματα να ξερεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλυτερη καρτα θα ειναι μια nvidia 750ti για το συστημα σου,οτι τροφοδοτικο και να εχεις τη σηκωνει ανετα

 

δισκο ssd παρε οποιον γουσταρεις ,ολοι το ιδιο θα παιζουν πανω-κατω σε σατα2 μητρικη που εχεις

 

κοιτα για καινουριο δισκο κ μτχ καρτα  καλυτερα να σου βγει πιο φτηνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη το ψειριζεις πολυ,αυτα που σου ειπα παραπανω αν θες αναβαθμιση,

αλλιως τ αλλαζεις ολα κ πας σε καινουριο συστημα αν σε παιρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για απλες εργασιες(browsing,office,ταινιες και light gaming) μια χαρα εισαι,

αμα ανεβουν οι απαιτησεις σου και θες περισσοτερα πραγματα δε θα σε καλυψει,πρεπει να πας σε καινουριο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε ολο λαθος τα γραφεις ρε φιλε,δε πειραζει δικαιολογεισαι,

οι μητρικες εχουν συγκεκριμενη ονομασια π.χ.GA-MA790GPT-UD3H

 

ισως αν πεις το σωστο μοντελο να εχεις χωρο και για αλλα 4gb ram αν παιρνει ddr3

ποσα dimm φοραει τωρα μνημης,1x4 ή 2x2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις τοτε να τα πουλησεις αυτα και να πας σε 2x4 για να εισαι πιο ανετος,

ειναι φτηνες οι ddr3

π.χ. αυτες

http://www.skroutz.gr/s/4060231/Crucial-Ballistix-Sport-XT-8GB-DDR3-1600MHz-BLS2C4G3D169DS3CEU.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GA-880G-UD3H (rev. 1.x)

Γιατί ψιλό μπερδεύτηκα....Τελικά από κάρτα γραφικων μπορώ να βάλω οποία θέλω....ακόμα και τελευταίας τεχνολογίας?

SSD....Επίσης?

Και πρέπει να βάλω και μεγαλύτερες ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...