Προς το περιεχόμενο

Το macOS Sierra θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπου adobe flash βάζεις macOS.

Πως γίνεται να σε ενοχλεί το ένα,αλλά το άλλο που είναι τα ίδια ακριβώς σκατά να το προμοτάρεις;

Έλα macOS στον τόπο σου.

 

Tεσπά,θα τελειώσει ο φλας,επειδή η απλ με το πενιχρό ποσοστό της αποφάσισε να κάνει ότι έκανε και ο firefox 2 χρόνια πριν.

Καλά σαράντα στο Κουπερτίνο να πείτε,και τα κόλυβα με ρόδι.

 

 

Με μία μικρή διαφορά φίλε δεν σε αναγκάζει κανείς να αγοράσεις κάποιο macOS based σύστημα, αλλά πολλά ήταν και είναι τα site μέχρι τώρα που για να δεις το περιεχόμενό τους είσαι αναγκασμένος να χρησιμοποιήσεις flash, και σε αντίθεση με το flash που έχει τα άπειρα κενά ασφαλείας το macOS είναι τουλάχιστον συγκριτικά απείρως ασφαλέστερο οπότε δεν υφίσταται καν η εξυπνακίστικη σύγκριση. Οπότε όπως είπα αν δεν σου αρέσει ως σύστημα δεν σε αναγκάζει κανείς να τα σκάσεις και να το αγοράσεις. Εκτώς αυτού όπως λέει και ο atheatos στο #30 η Apple έχει χρόνια που ξεκίνησε τις κινήσεις για να δώσει δρόμο στον flash και συγκεκριμένα από το 2007 με το πρώτο iPhone οι άλλοι απλά ακολούθησαν και καλώς έπραξαν. Όσο για τον firefox τον χρησιμοποιώ από το 2005 ουδέποτε είδα κάποια κίνηση ενάντια στον flash. Και στο κάτω κάτω δεν μπορείς να μου συγκρίνεις ολόκληρο λειτουργικό σύστημα με multimedia πλατφόρμα, ιδίως όταν στατιστικά κατά πάσα πιθανότητα είσαι χρήστης windows οπότε δεν μπορείς να κράζεις άλλα closed source λειτουργικά ή να μιλάς για κενά ασφαλείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Toν Ιούλη του '15,ο firefox μπλόκαρει τον flash.Η διαδικασία ενεργοποίησής του,είναι αυτή που περιγράφει τώρα η apple.

Mάλλον Μίλτο,έκανες διακοπές-σαφάρι τότε.

Επίσης,linux,τελεία. :ph34r:

Όλα έχουν κενά ασφαλείας,αλλά εγώ φωτό μου στο διαδίκτυο,δεν είδα ποτέ,ούτε κατέβασα μολυσμένη εφαρμογή από το επίσημο software distribution center.

 

Φίλε αθέατε,είμαι 33,και θυμάμαι τα γέλια που κάναμε τότε με την απλ.

Όχι πως είχε/έχει άδικο,αλλά αυτό το αποφασίζει ο χρήστης,όχι ο νταβατζής.

 

Ψέμματα,στο macOS ,αποφασίζει ο νταβατζής.

 

Το θέμα είναι αυτό

 

"Το macOS Sierra θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash"

 

Σα να λέμε,η vegan ζωοφιλική κοινότητα Τρικάλων Κορινθίας μποϋκοτάρει το κρέας στις τροφές για γάτες.

Έρχεται το τέλος της βιομηχανίας ζωοτροφών.

 

Παρομοιωσάρα,ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν Ιούλη του '15,ο firefox μπλόκαρει τον flash.Η διαδικασία ενεργοποίησής του,είναι αυτή που περιγράφει τώρα η apple.

Mάλλον Μίλτο,έκανες διακοπές-σαφάρι τότε.

Επίσης,linux,τελεία. :ph34r:

Όλα έχουν κενά ασφαλείας,αλλά εγώ φωτό μου στο διαδίκτυο,δεν είδα ποτέ,ούτε κατέβασα μολυσμένη εφαρμογή από το επίσημο software distribution center.

 

Φίλε αθέατε,είμαι 33,και θυμάμαι τα γέλια που κάναμε τότε με την απλ.

Όχι πως είχε/έχει άδικο,αλλά αυτό το αποφασίζει ο χρήστης,όχι ο νταβατζής.

 

Ψέμματα,στο macOS ,αποφασίζει ο νταβατζής.

 

Το θέμα είναι αυτό

 

"Το macOS Sierra θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash"

 

Σα να λέμε,η vegan ζωοφιλική κοινότητα Τρικάλων Κορινθίας μποϋκοτάρει το κρέας στις τροφές για γάτες.

Έρχεται το τέλος της βιομηχανίας ζωοτροφών.

 

Παρομοιωσάρα,ε;

Δεν ξερω αν εσενα και καποιους άλλους σας υποχρεωσε καποιος νατβατζης να χρησιμοποιειται μονο το λειτουργικο του, πάντως έμενα η Apple δεν με υποχρεώνει. Μπορω να δουλεψω το x86  μηχανημα της και με άλλα x86 λειτουργικά,οπως linux. Γιατί αν δεν το έχεις πάρει χαμπαρι εσυ και καποιοι άλλοι δεν μιλάμε για iOS μονο.

Νομιζω το να χαρακτηριζεις καποιον οτι εκανε σαφάρι.....γραφοντας και καλα οτι ο firefox ειναι πιο μπροστα στο θέμα flash....απλα γελάνε και οι πετρες...

Ιουλη του ΄15 .....really? Ο firefox .....really? ακομα γελάω  :-D  :-D  :-D

Λες και οι άλλοι browser τοτε δεν είχαν την ιδια δυνατοτητα.  :lol:  :lol:  :lol:

Aφου γραφεις  οτι εισαι linux χρηστης, νομιζω προσβαλεις και ολους τους υπολοιπους linux users οταν αναφερεσαι μονο στα "πενιχρα" ποσοστα του MacOS. Θα μπορουσε κάποιος να χρησιμοποιησει το ιδιο επιχειρημα εναντιων του linux....

Μπορει να πεις οτι έχεις θεμα με την apple οπως και οι υπολοιποι ,παρα να γράφεις ενα κάρο ανακριβειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ελληνικά.

Δεν είναι αμφίσημα.

 

 

Όχι πως είχε/έχει άδικο,αλλά αυτό το αποφασίζει ο χρήστης,όχι ο νταβατζής.

 

Ψέμματα,στο macOS ,αποφασίζει ο νταβατζής.

 

H apple δε σε υποχρεώνει να χρησιμοποιείς macOS,αλλά ορίζει τι θα κάνεις με αυτό.

Προφανώς δε θες να καταλάβεις την,ουσιώδη, διαφορά των γραπτών μου με των δικών σου,απλά και μόνο για να πεις πως απάντησες.Συγχαρητήρια,κέρδισες τις εντυπώσεις.

 


Ιουλη του ΄15 .....really? Ο firefox .....really? ακομα γελάω  :-D  :-D  :-D

Λες και οι άλλοι browser τοτε δεν είχαν την ιδια δυνατοτητα.  :lol:  :lol:  :lol:

 

Και πάλι,ελληνικά.

Δεν είναι αμφίσημα.

 

 

 Όσο για τον firefox τον χρησιμοποιώ από το 2005 ουδέποτε είδα κάποια κίνηση ενάντια στον flash.

 

 


Aφου γραφεις  οτι εισαι linux χρηστης, νομιζω προσβαλεις και ολους τους υπολοιπους linux users οταν αναφερεσαι μονο στα "πενιχρα" ποσοστα του MacOS. Θα μπορουσε κάποιος να χρησιμοποιησει το ιδιο επιχειρημα εναντιων του linux....

 

Να χρησιμοποιήσει το ίδιο επιχείρημα,ναι σαφώς,αλλά γιατί;

Ποτέ δεν ακούστηκε:

Το linux 3,1 θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash.

 

....απλα γελάνε και οι πετρες...

 

αυτό...^^

 

Μπορει να πεις οτι έχεις θεμα με την apple οπως και οι υπολοιποι ,παρα να γράφεις ενα κάρο ανακριβειες.

 

Ποιες ανακρίβειες;

 


Όλα έχουν κενά ασφαλείας,αλλά εγώ φωτό μου στο διαδίκτυο,δεν είδα ποτέ,ούτε κατέβασα μολυσμένη εφαρμογή από το επίσημο software distribution center.

 

 

Αυτό;

 

Ψέμματα,στο macOS ,αποφασίζει ο νταβατζής.

 

Αυτό;

 

Το θέμα είναι αυτό

 

"Το macOS Sierra θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash"

 

Σα να λέμε,η vegan ζωοφιλική κοινότητα Τρικάλων Κορινθίας μποϋκοτάρει το κρέας στις τροφές για γάτες.

Έρχεται το τέλος της βιομηχανίας ζωοτροφών.

 

Παρομοιωσάρα,ε;

 

Ή αυτό;Για να μένουμε και ontopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασες μολυσμενο Mint (2η δημοφιλεστερη διανομή, άλλοι λενε 1η), είχες infected 3rd party repos και το πήρε χαμπάρι η κοινότητα κάποια χρόνια μετά, η δημοφιλεστερη διανομή σου (Ubuntu) ήταν απλά ένα spyware αφού έστελνε ολα τα searches και πολλά πολλά πολλά άλλα.

 

Όσο για τη vegan κοινότητα να θυμίσω ότι ήταν κι απ τις πρώτες εταιρίες που έβγαλαν το DVD drive, έφαγε κράξιμο και πλέον θεωρείται ΟΚ.

 

Τες πα, έχει section για Linux νομίζω. Αυτοθαυμαστειτε εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν Ιούλη του '15,ο firefox μπλόκαρει τον flash.Η διαδικασία ενεργοποίησής του,είναι αυτή που περιγράφει τώρα η apple.

Mάλλον Μίλτο,έκανες διακοπές-σαφάρι τότε.

Επίσης,linux,τελεία. :ph34r:

Όλα έχουν κενά ασφαλείας,αλλά εγώ φωτό μου στο διαδίκτυο,δεν είδα ποτέ,ούτε κατέβασα μολυσμένη εφαρμογή από το επίσημο software distribution center.

 

Φίλε αθέατε,είμαι 33,και θυμάμαι τα γέλια που κάναμε τότε με την απλ.

Όχι πως είχε/έχει άδικο,αλλά αυτό το αποφασίζει ο χρήστης,όχι ο νταβατζής.

 

Ψέμματα,στο macOS ,αποφασίζει ο νταβατζής.

 

Το θέμα είναι αυτό

 

"Το macOS Sierra θα δώσει τη χαριστική βολή στο Flash"

 

Σα να λέμε,η vegan ζωοφιλική κοινότητα Τρικάλων Κορινθίας μποϋκοτάρει το κρέας στις τροφές για γάτες.

Έρχεται το τέλος της βιομηχανίας ζωοτροφών.

 

Παρομοιωσάρα,ε;

 

 

Ιούλη του 15 ο firefox μπλοκάρει τον flash... πέραν του γεγονότος ότι δεν διαβάζεις καν τι γράφουμε, όπως ότι η Apple το ξεκίνησε αυτό από το 2007 (vs 2015) κάνεις γελοίες υποθέσεις περί Safari ενώ τόνισα ότι χρησιμοποιώ αποκλειστικά firefox από το 2005, στο κάτω κάτω είπα ότι δεν είδα κάποια τέτοια κίνηση δεν αρνήθηκα πλήρως ότι μπορεί να συνέβη. Μιλάς για πενιχρά ποσοστά και μετά μου λες ότι χρησιμοποιείς linux (no hate to linux και εγώ το χρησιμοποιώ) αλλά δες την ειρωνία από μόνος σου στο θέμα ποσοστών. Σε αυτό με τις φώτο δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς αλλά πολύ πιθανών να αναφέρεσαι στο leak φωτογραφιών από διασήμους που έγινε πέρυσι, κάτι που ρίχνει το επιχείρημά σου στα τάρταρα μιας και το leak δεν είχε σχέση με κενά ασφαλείας ήταν καθαρά phishing mails στους διάσημους που απλά δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία και ασφάλεια! Αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις τι συνέβει σου παραθέτω link.

 

Στο mac os αποφασίζει ο νταβατζής? Αναγκάζεται η Apple να πάρει αποφάσεις μιας και όπως φάνηκε και με το περσινό leak τις μαλακίες των χρηστών της τις πληρώνει η ίδια, βλέπε το κράξιμο που έφαγε χωρίς λόγο. Και πάλι όμως σου δίνει την επιλογή να το χρησιμοποιήσεις το flash με δικιά σου ευθύνη.

 

Και ναι μια χαρά χαριστική βολή δίνει το macOS Sierra μιας και όπως βλέπεις πολλές κινήσεις που κάνει ακολουθούν και άλλοι κολοσσοί αργά ή γρήγορα! Γιατί είναι ξεκάθαρο το γεγονός ότι το HTML5 έφτασε να χρησιμοποιείται πολύ πιο νωρίς εξαιτίας της αφού δεν είχε flash στις iOS συσκευές που ειδικά τότε είχαν σχεδόν όλο το μερίδιο αγοράς στα smartphones.

 

+Όλα αυτά που έγραψε ο gnsX στο #35 γιατί γράφεις παπάτζες του στυλ ότι δεν κατέβασες μολυσμένες εφαρμογές από επίσημες πηγές. Μπορεί να μην χρησιμοποιείς mint αλλά όχι ότι δεν συμβαίνουν αυτά στο linux... Οπότε όπως είπε και ο atheatos γράψε ότι έχεις θέμα με την Apple να τελειώνουμε, ούτε ο πρώτος θα'σαι ούτε ο τελευταίος hater, τους έχουμε συνηθίσει πλέον δεν έχουμε θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασες μολυσμενο Mint (2η δημοφιλεστερη διανομή, άλλοι λενε 1η), είχες infected 3rd party repos και το πήρε χαμπάρι η κοινότητα κάποια χρόνια μετά, η δημοφιλεστερη διανομή σου (Ubuntu) ήταν απλά ένα spyware αφού έστελνε ολα τα searches και πολλά πολλά πολλά άλλα.

 

Όσο για τη vegan κοινότητα να θυμίσω ότι ήταν κι απ τις πρώτες εταιρίες που έβγαλαν το DVD drive, έφαγε κράξιμο και πλέον θεωρείται ΟΚ.

 

Τες πα, έχει section για Linux νομίζω. Αυτοθαυμαστειτε εκεί

 

Σε πόσο χρονικό διάστημα πήραν χαμπάρι το θέμα με το μιντ και το διόρθωσαν;

Τώρα για 3rd party εσύ μιλάς,εγώ μίλησα για official.Ξέρεις,όχι με "χρησιμοποιήστε με δική σας ευθύνη" αλλά "το έχω ελέγξει,εγώ που με πληρώνετε,εγκαταστήστε άφοβα".

Ακόμα και για το ubuntu,η canonical πλήρωσε άμεσα την επιλογή της.

 

Αλλά πολύ καλό παράδειγμα.Είδες τι γίνετε όταν αποφασίζει εταιρεία,για εσένα;

 

Όπως είπες όμως,δεν είναι θέμα linux εδώ.

 

Μίλτο,όταν μιλάς για "επίσημες πηγές" στα 3rd party , εσύ λες παπάτζες για να υποστηρίξεις την γνώμη σου.

 

 

Στο mac os αποφασίζει ο νταβατζής? Αναγκάζεται η Apple να πάρει αποφάσεις μιας και όπως φάνηκε και με το περσινό leak τις μαλακίες των χρηστών της τις πληρώνει η ίδια, βλέπε το κράξιμο που έφαγε χωρίς λόγο.

 

Σύνδρομο Στοκχόλμης λέγεται.

Έχεις συνηθίσει τους haters ,αλλά όταν σου παρουσιάζουν τα εξόφθαλμα προβλήματα του macOS,δίνεις συγχωροχάρτι ελαφρά τη καρδία στην apple,και μεταθέτεις το πρόβλημα σε αυτούς που λένε τα προφανή,και όχι σε εσένα που χρησιμοποιείς flawed λογισμικό.

Σας έχουμε συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσο χρονικό διάστημα πήραν χαμπάρι το θέμα με το μιντ και το διόρθωσαν;

Τώρα για 3rd party εσύ μιλάς,εγώ μίλησα για official.Ξέρεις,όχι με "χρησιμοποιήστε με δική σας ευθύνη" αλλά "το έχω ελέγξει,εγώ που με πληρώνετε,εγκαταστήστε άφοβα".

Ακόμα και για το ubuntu,η canonical πλήρωσε άμεσα την επιλογή της.

 

Αλλά πολύ καλό παράδειγμα.Είδες τι γίνετε όταν αποφασίζει εταιρεία,για εσένα;

 

Όπως είπες όμως,δεν είναι θέμα linux εδώ.

 

Μίλτο,όταν μιλάς για "επίσημες πηγές" στα 3rd party , εσύ λες παπάτζες για να υποστηρίξεις την γνώμη σου.

 

 

 

Σύνδρομο Στοκχόλμης λέγεται.

Έχεις συνηθίσει τους haters ,αλλά όταν σου παρουσιάζουν τα εξόφθαλμα προβλήματα του macOS,δίνεις συγχωροχάρτι ελαφρά τη καρδία στην apple,και μεταθέτεις το πρόβλημα σε αυτούς που λένε τα προφανή,και όχι σε εσένα που χρησιμοποιείς flawed λογισμικό.

Σας έχουμε συνηθίσει.

 

 

Για τις πηγές σου απάντησε ο gsnX.

Όσο για το flawed λογισμικό, δεν υπάρχει λογισμικό που να είναι flawless οπότε χρησιμοποιώ το λογισμικό που είναι από τα λιγότερο flawed οπότε εξυπνακισμοί αυτού του τύπου δεν ταιριάζουν σε συζήτηση περί software, όσοι έχετε προβλήματα με την Apple πείτε το ξεκάθαρα αντί να ψάχνετε αφορμές. Στο κάτω κάτω αν είναι τόσο προβληματικά όσο τα παρουσιάζετε εσύ και οι υπόλοιποι haters πάτε στην Defcon στο Las Vegas που γίνεται hacking conference και πείτε τα σε αυτούς τα flaws που βρήκατε, αλλά δεν μπορείτε γιατί εκεί οι τύποι ξέρουν τι εστί flaws και πάλι αν δεις βίντεο ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχει MacBooks πως το εξηγείς αυτό φίλε hater? Τα υπόλοιπα είναι γενικολογίες στις οποίες δεν μπορώ να δώσω απάντηση μιας και δεν έχουν σχέση με κάτι που είπα, μιας και αυτό που είπα είναι ότι η Apple έφαγε κραξιμο για το fappening ενώ το όλο "hack" ήταν καθαρά social engineering και phishing στους διάσημους. Οπότε προστατεύει αυτούς που δεν ξέρουν αφαιρώντας την προεπιλογή του flash player και δίνοντας την επιλογή στον χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες γενικολογίες;Ποιοι εξυπνακισμοί;

Συγκεκριμένα μιλάω.

Αλλά που...ίδια τακτική με τον Αθέατο.

 

Phishing είπε η apple πως ήταν,μετά από ένα χρόνο.Και την πιστεύω.Αλλά δεν έχει σημασία.

Απο προεπιλογή του λογισμικού της,οι φωτογραφίες ήταν εκεί.

Αν έψαχνες κανά οδηγό στο ιντερνετ,μπορεί να έβρισκες πως να μην αποθηκεύονται αυτόματα στον σέρβερ της.

Αλλά οι περισσότεροι,ούτε που το ξέραν πως γίνεται upload αυτόματα.

Ποια προστασία χρήστη "που δεν ξέρει" έχεις,όταν ανεβάζεις τις φώτο του σε cloud ,επειδή θες να πουλήσεις την υπηρεσία και συσκευές με λίγη rom;

 

Αλλά όχι,μας αγαπάει και μας προσταεύει,γιατί δε τρέχει φλας.

Σύνδρομο Στοκχόλμης.

 

official repo με trojan. Το πήραν χαμπάρι κανα 8μηνο μετά.
Φυσικά δεν είναι η μοναδική περίπτωση.
Τες πα, είπαμε

 

Oκτάμηνο..για το unreal irc που μπήκε στο gentoo λες.Καλά κρασιά,κυριολεκτικά.

Βρες και κανά παράδειγμα για το radiator σε Zipshlack και κλείσαμε.

Βέβαια,κανείς δεν πλήρωνε την κοινότητα του gentoo,και μάλιστα αδρά,για να διασφαλίσει την ασφάλεια.

Τες πα,είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες γενικολογίες;Ποιοι εξυπνακισμοί;

Συγκεκριμένα μιλάω.

Αλλά που...ίδια τακτική με τον Αθέατο.

 

Phishing είπε η apple πως ήταν,μετά από ένα χρόνο.Και την πιστεύω.Αλλά δεν έχει σημασία.

Απο προεπιλογή του λογισμικού της,οι φωτογραφίες ήταν εκεί.

Αν έψαχνες κανά οδηγό στο ιντερνετ,μπορεί να έβρισκες πως να μην αποθηκεύονται αυτόματα στον σέρβερ της.

Αλλά οι περισσότεροι,ούτε που το ξέραν πως γίνεται upload αυτόματα.

Ποια προστασία χρήστη "που δεν ξέρει" έχεις,όταν ανεβάζεις τις φώτο του σε cloud ,επειδή θες να πουλήσεις την υπηρεσία και συσκευές με λίγη rom;

 

Αλλά όχι,μας αγαπάει και μας προσταεύει,γιατί δε τρέχει φλας.

Σύνδρομο Στοκχόλμης.

 

 

Oκτάμηνο..για το unreal irc που μπήκε στο gentoo λες.Καλά κρασιά,κυριολεκτικά.

Βρες και κανά παράδειγμα για το radiator σε Zipshlack και κλείσαμε.

Βέβαια,κανείς δεν πλήρωνε την κοινότητα του gentoo,και μάλιστα αδρά,για να διασφαλίσει την ασφάλεια.

Τες πα,είπες.

 

Με την πρώτη εκίνηση του κινητού σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις iCloud account και αν θέλεις να αποθηκεύονται στο cloud οι φωτογραφίες σου, και μάλιστα σε ξαναρωτάει όταν πρωτοανοίξεις το Photos.app αλλά αυτά επιλέγουμε να μην τα δούμε, είναι πιο εύκολο να πούμε ότι φταίει η Apple που εμείς δεν διαβάζουμε τι μας γράφει και πατάμε παντού επόμενο για να τελειώνουμε. Δεν πειράζει και άμα κάνουμε και καμιά μαλακία θα πούμε ότι την Apple χάκαραν όχι εμάς που πατάμε ότι link έρθει στο mail, έτσι και αλλιώς βλάκες ένα σωρό να μας υπερασπιστούν ενάντια στις κακές εταιρίες...

 

Ποιές γενικολογίες και εξυπνακισμοί ρωτάς? Ορίστε πάρε να'χεις παρακάτω!

Σύνδρομο Στοκχόλμης λέγεται.

Έχεις συνηθίσει τους haters ,αλλά όταν σου παρουσιάζουν τα εξόφθαλμα προβλήματα του macOS,δίνεις συγχωροχάρτι ελαφρά τη καρδία στην apple,και μεταθέτεις το πρόβλημα σε αυτούς που λένε τα προφανή,και όχι σε εσένα που χρησιμοποιείς flawed λογισμικό.

Σας έχουμε συνηθίσει.

 

 Πολύ συγκεκριμένα όλα, και μάλιστα έκανα προσπάθεια να απαντήσω και σε κάποια αλλά δεν βαριέσαι ποιός κάθεται να διαβάζει όταν μπορούμε να ρίξουμε μερικές ακόμη γενικολογίες να απαξιώσουμε και κανα δυο συνομοιλητές ταυτόχρονα και όλα καλά!

 

Εξόφθαλμά προβλήματα; Τίποτα δεν παρουσίασες μέχρι τώρα, και απ'ότι φένεται απαντάς και μόνο σε ότι σε συμφαίρει μπορεί να είναι και λόγο άγνοιας μπορεί και από καθαρά hate προς την Apple απλά να επιλέγεις να δεις ότι εσύ θέλεις αλλά όπως είπα και μερικά σχόλια πριν, σας έχουμε συνηθίσει πλέον, όλοι οι haters τα ίδια πολύ μπλα μπλά καμία ουσία! Εσείς ξέρετε καλύτερα από κενά ασφαλείας από τους ειδικούς ασφαλείας και τους βλάκες τους hackers που χρησιμοποιούν MacBooks στην Defcon και σε πόσα άλλα conference ασφάλειας και hacking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turla θα λεγα (κάτι χρόνια να το βρουν κι αυτό) , ή μήπως δε σ αρέσει ούτε αυτό; Γιατί ως τώρα το ένα (Mint) σου ξινιζει, το άλλο (Gentoo) σου βρωμάει, το δεινα (Ubuntu) καλά να παθει κοκ.

Όπως είπα, τες πα για πολλοστη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξόφθαλμά προβλήματα; Τίποτα δεν παρουσίασες μέχρι τώρα, και απ'ότι φένεται απαντάς και μόνο σε ότι σε συμφαίρει μπορεί να είναι και λόγο άγνοιας μπορεί και από καθαρά hate προς την Apple απλά να επιλέγεις να δεις ότι εσύ θέλεις αλλά όπως είπα και μερικά σχόλια πριν, σας έχουμε συνηθίσει πλέον, όλοι οι haters τα ίδια πολύ μπλα μπλά καμία ουσία! Εσείς ξέρετε καλύτερα από κενά ασφαλείας από τους ειδικούς ασφαλείας και τους βλάκες τους hackers που χρησιμοποιούν MacBooks στην Defcon και σε πόσα άλλα conference ασφάλειας και hacking!

 

Σοβαρά τώρα;

Ξανά τα ίδια;

 

Από τη δική μου προκατάληψη προήλθαν όλα αυτά τα τίποτα που "ξέχασες" να σχολιάσεις;

Aυτο με τη defcon που καραμελιάζεις,μη το ξαναπείς.Φορητότητα έχει το macbook,ιδανικό για συνέδρια,αλλά μέχρι εκεί Μίλτο.

Αυτό που αφήνεις να εννοηθεί,είναι αστείο.

 

 

Turla θα λεγα (κάτι χρόνια να το βρουν κι αυτό) , ή μήπως δε σ αρέσει ούτε αυτό; Γιατί ως τώρα το ένα (Mint) σου ξινιζει, το άλλο (Gentoo) σου βρωμάει, το δεινα (Ubuntu) καλά να παθει κοκ.

Όπως είπα, τες πα για πολλοστη φορά.

 

Τα προβλήματα του δωρεάν λίνουξ κάνουν λιγότερο σοβαρά τα προβλήματα του πανάκριβου macOS;

Και εν τέλει,στο λίνουξ έχεις άλλες,πολλές, επιλογές,που αρέσουν και στον Αθέατο.Στο macOS,τι κάνεις;Απεγκατάσταση;

 

Πόντος σε εμένα,κάμερα σε εσένα.

 

Ontopic.

 

Έχει δέκα χρόνια που δε θέλει τον φλας,και ακόμα τίποτα.

Τώρα το sierra,θα κάνει ότι ακριβώς έκανε και ο firefox το '15.

(Δε λέω πως ήταν καινοφανές,λέω πως είναι η ίδια διαδικασία που απαιτούσε ο ff )

 

Ο Μίλτος ,που πιστεύει πως hacker και cracker χρησιμοποιούν hardware και software που έχει αριθμό ταυτότητας μέχρι και στα χάλκινα καλώδια του τροφοδοτικού,λέει πως η λύτρωση ήρθε,και το 10% (πολύ λέω; ) στα desktop θα κάνει το αυτί του φλας να ιδρώσει,όπως και τόσα χρόνια άλλωστε.

E,σαφώς και μιλάμε για εθελοτυφλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα;

Ξανά τα ίδια;

 

Από τη δική μου προκατάληψη προήλθαν όλα αυτά τα τίποτα που "ξέχασες" να σχολιάσεις;

Aυτο με τη defcon που καραμελιάζεις,μη το ξαναπείς.Φορητότητα έχει το macbook,ιδανικό για συνέδρια,αλλά μέχρι εκεί Μίλτο.

Αυτό που αφήνεις να εννοηθεί,είναι αστείο.

 

 

 

Δεν βλέπω να ξέχασα όπως λες να σχολιάσω κάτι, δώσε μου κάτι συγκεκριμένο να σχολιάσω δεν έχω χρόνο για φιλοσοφικές συζητήσεις περι ανέμων και υδάτων. Δεν σε είδα να λες κανένα "εξόφθαλμο" πρόβλημα μέχρι τώρα, πολύ μπλα-μπλα τα αναφέρεις ξανά και ξανά αλλά προφανώς μόνο στο κεφάλι σου υπάρχουν, γιατί στα comments σου αναφέρεις προβλήματα flaws και όπως αλλιώς μπορεί να το γράψει κάποιος αλλά ποτέ και τίποτα συγκεκριμένο. Φορητότητα έχουν όλα τα laptops και τα ultrabooks οπότε αφού τα Macbooks είναι προβληματικά και ακριβά γιατί τα αγοράζουν τελικά? Μάλλον είναι βλάκες ε? Στείλε τους ένα mail να τους ξεστραβώσεις αδερφέ, λυπήσου τους.

 

Τα προβλήματα του δωρεάν λίνουξ κάνουν λιγότερο σοβαρά τα προβλήματα του πανάκριβου macOS;

Και εν τέλει,στο λίνουξ έχεις άλλες,πολλές, επιλογές,που αρέσουν και στον Αθέατο.Στο macOS,τι κάνεις;Απεγκατάσταση;

 

Πόντος σε εμένα,κάμερα σε εσένα.

 

Ontopic.

 

Έχει δέκα χρόνια που δε θέλει τον φλας,και ακόμα τίποτα.

Τώρα το sierra,θα κάνει ότι ακριβώς έκανε και ο firefox το '15.

(Δε λέω πως ήταν καινοφανές,λέω πως είναι η ίδια διαδικασία που απαιτούσε ο ff )

 

Ο Μίλτος ,που πιστεύει πως hacker και cracker χρησιμοποιούν hardware και software που έχει αριθμό ταυτότητας μέχρι και στα χάλκινα καλώδια του τροφοδοτικού,λέει πως η λύτρωση ήρθε,και το 10% (πολύ λέω; ) στα desktop θα κάνει το αυτί του φλας να ιδρώσει,όπως και τόσα χρόνια άλλωστε.

E,σαφώς και μιλάμε για εθελοτυφλία.

 

Ξαναμιλάς για προβλήματα, ξανά γενικούρες και παπάτζες.

Και μάλιστα δίνεις και πόντους στον εαυτό σου!!!! 

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες περί linux, δηλαδή έχει πρόβλημα η μία διανομή οπότε δεν υπάρχει θέμα πάμε σε άλλη έτσι? Με την ίδια λογική μπορώ και εγώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο unix based OS. Και να γυρίσω αφού διορθωθεί το πρόβλημα. Δεν έχει νόημα αυτό το πράγμα, δηλαδή εσύ όποτε μαθαίνεις για κενό ασφαλείας, κάνεις format και πας σε άλλο distro?

Αν η απάντηση είναι ναι μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις είναι γελοίο.

Αν πάλι η απάντηση είναι όχι τότε προφανώς και εσύ για fix περιμένεις όπως όλοι σε όλα τα λειτουργικά συστήματα.

Είμαι βέβαια σίγουρος ότι θα μπεις στον πειρασμό να πεις ότι εγώ πρέπει να περιμένω την apple ενώ εσύ δεν χρειάζεται να περιμένεις την κάθε εταιρία μιας και μπορεί το fix να έρθει από κάποιον 3ο dev. Ω τι σύμπτωση αν είχες την παραμικρή επαφή με macOS θα ήξερες ότι το ίδιο μπορεί να συμβεί και για αυτά!

 

Έχει δέκα χρόνια που δεν θέλει τον flash και σε κάθε ευκαιρία το δείχνει, τι θες να τον bannaρει από το macOS? Να έχει πάλι τυπάκια σαν και σένα να τους λέει νταβατζήδες και άλλο τι? Φάσκεις και αντιφάσκεις θα αποφασήσεις τι θέλεις τελικά?

Αφού θα κάνει ότι έκανε ο firefox το 15 γιατί η πρώτη αντίδρασή σου ήταν να κλαψουρίσεις για νταβατζιλήκια και άλλα τέτοια?

 

Εγώ λέω αυτά που παρατηρώ εσύ τα δικά σου τα στηρίζεις σε απόψεις που βγάζεις από την στομάχα σου. Τις ικανότητές των hacker να μείνουν ανώνυμοι άσε να τις ξέρουν καλύτερα οι ίδιοι φίλε ξερόλα. Ή τουλάχιστον κάνε μία καλύτερη έρευνα περί ανωνυμίας στο internet. Γιατί αρχίζεις και σχολιάζεις με βάση απόψεις που σχημάτισες στην καλύτερη από ταινίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι συμπεράσματα βγάζεις,χωρίς να καταλαβαίνεις καν τι λέω και σε τι αναφέρομαι.

Το καταλαβαίνεις βασικά,όπως σε βολεύει δε.

 

Παπάτζες πάλι;

ΠΟΙΟ UNIX BASED ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ;

Πλάκα μας κάνεις;

Πλάκα μας κάνεις. :mad:

 

Σε τι να περιμένω fix;Στο irc client του gentoo;Έχει και άλλα.Πολλά.Πάρα πολλά.

Στo search του ubuntu 12.04;Δε χρειαζόταν να ψάξω για προιόντα στο search του.Έχει και browser.

 

Προφανώς δεν έχεις ιδέα για ποιο πράγμα μιλάω,αλλά σχολιάζεις πάνω σε αυτό.

Να ορίστε,(ακόμα ένα) απτό παράδειγμα του ποιος λέει παπάτζες.

 

Και ναι,αλλάζω διανομές όποτε θέλω.Γιατί όχι;

Ούτε αρχεία χάνω,ούτε back up χρειάζεται να κάνω.

 

Πάλι δεν ξέρεις καν γιατί πράγμα μιλάω.Αλλά σου φαίνεται αδιανόητο να αλλάζεις διανομές κατά το δοκούν.

Αλλά σχολιάζεις.

 

Άντε,καλό googlαρισμα για να απαντήσεις,στο τέλος από τις δυνατότητες του linux που θα δεις,θα αναρωτιέσαι γιατί απλά δεν έχεις.

Αλλά εδώ,πάλι την ράχη της apple θα ενυδατώσεις.Αντί να κράξεις και εσύ,και να απαιτήσεις το προιόν που χρησιμοποιείς,και χρυσοπληρώνεις, να γίνει καλύτερο.

 

Το παρακάτω,θα κρατηθεί αρχείο ως "κλασσικός χρήστης appleOS"

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες περί linux, δηλαδή έχει πρόβλημα η μία διανομή οπότε δεν υπάρχει θέμα πάμε σε άλλη έτσι? Με την ίδια λογική μπορώ και εγώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο unix based OS. Και να γυρίσω αφού διορθωθεί το πρόβλημα. Δεν έχει νόημα αυτό το πράγμα, δηλαδή εσύ όποτε μαθαίνεις για κενό ασφαλείας, κάνεις format και πας σε άλλο distro?

Αν η απάντηση είναι ναι μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις είναι γελοίο.

 

Ρώτα τους υπόλοιπους ,γιατί εγώ λέω παπάτζες,αν ισχύει έστω και τελεία από το παραπάνω που έγραψες και τόνισες κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...