Προς το περιεχόμενο

Ασυρματη καμερα με καταγραφικο για εξωτερικο χωρο.


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι αξιοπιστες wifi ip cameres ειναι ακριβες.το μεγαλο ατου ηταν οτι οι ip ειχαν καλυτερη εικονα μεχρι προσφατα ποτ βγηκαν οι hdtvi cctv (αναλογικες) http://www.skroutz.gr/c/1055/cctv_sets.html?from=catspan&keyphrase=cctv+hd

το προβλημα με τις φτηνες κινεζοεταιριες στυλ sricam vstar escam και παρομοιων κλονων απο aliexpress gearbest powertech κτλ ισως να ειναι το θεμα με την ip ,το software ή την ασφαλεια τους..σχεδον ολες εχουν καποιο σερβερ για να μπαινεις απο κινητο ή site χωρις να χρειαζονται ανοιγμα port απο ρουτερ.

Πηρα μια sricam κλωνο xiaomi(γιατι ελεγε οτι μπορουν να δουν εικονα 2 3 ατομα ταυτοχρονα..τελικα μονο ενα:P) φτηνιαρικη και καθε χ μερες εχανε ip οποτε ηθελε να την βγαλεις απο μπριζα καθε χ μερες.static ip δεν χαμπαριαζε να σεταριστει.το μισο ινετ ελεγε πεταξτε την .το customer support κλασικό copy paste ετοιμων απαντησεων και τελος.

Οποτε γι αυτο πας κατευθειαν σε αξιοπιστες μαρκες και ας δωσεις κατι παραπανω.-

Τα 720 - 1080 ειναι αναλυση εικονας και κανουν συμπιεση εικονας για λιγοτερα δεδομενα..

Θεωρω οτι ολες οι wifi ip θα μπορεις να δεις κ να διαγραψεις βιντεο μεσω κινητου ή καποιου λινκ..αυτοματα οταν γεμιζουν μετα απο πολλες εγγραφες ανιχνευσης καποιας κινησης στον χωρο αντικαθιστουν παλιοτερες εγγραφες.δεν καθεσαι να σβηνεις καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

- μένω στον 1ο

- θέλω να βάλω μια κάμερα στην είσοδο (δεν με ενδιαφέρει να είναι αδιάβροχη)

- δεν θέλω να πάρω καταγραφικό

- μπορεί να συνδεθεί με pc ή με ρούτερ που παίρνει hdd

- θα ήθελα να μπορώ να παρακολουθώ από το κινητό μου

- θα ήθελα να μην κοστίζει πολύ..

- το να δώσω ρεύμα μέσω ethernet είναι εφικτό αλλά πολύ δύσκολο και θα ήθελα να το αποφύγω

- ρούτερ έχω το asus dsl-n14u

- όσο το δυνατό οικονομικότερη αλλά να κάνει τη δουλειά της..

 

καμιά πρόταση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...