Προς το περιεχόμενο

[TV]PANASONIC TX-50DX750E @mediamarkt 649€[Εξαντλήθηκε]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ενταξει οσο περναει η ωρα εχω μεινει μλκας. Η διαφορα με 2 40αρες samsung που ειχα των ~500ε ειναι αρκετα εμφανης.

Λογικο το βρισκω.....καλοθεατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα..μια ερώτηση προς τους κατόχους..αν κάτσετε πολύ κοντά (<0.5 μ) βλέπετε καθόλου πολύ λεπτές οριζόντιες γραμμες; Μιλάω για περιεχόμενο SD & HD, όχι για 4Κ

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμής δεν εχω παρατηρήσει κατι για οριζοντιες γραμμες, αλλα δεν εχω κατσει και πολυ ωρα στο μισο μετρο.

 

Εγω εχω μια αλλη ερώτηση. Οταν συνδέω τον αποκωδικποιητη του OTE ΤV (με το HDMI καλωδιο που εχει ο αποκωδικοποιητης) στα HDMI 1 & 2 (που νομιζω υποστηρίζουν HDCP 2.2)  δεν παιρνω ηχο απο τη συσκευη. Γνωριζει κανεις αν αυτο οφείλεται στο καλώδιο ή στον αποκωδικοποιητη?

 

Κανονικα οι συσκευές με HDMI 1.4 δε θα επρεπε να παιζουν χωρις προβλήματα σε θύρες που υποστηρίζουν HDCP 2.2?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε και σε μενα σημερα.Στα καναλια ειναι οκ .Δεν την εχω κανει calibrate ακομα και πολυψαξει.Εχει blutooth αλλα δεν μπορω να συνδεσω τα ακουστικα ,δεν τα βλεπει.Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα και εγώ σήμερα..! Όλα καλά μέχρι στιγμής..! Δυστυχώς δεν είχα πολύ χρόνο για να την ψάξω αναλυτικά. Έκανα τις ρυθμίσεις που λέει το βίντεο αλλά δεν νομίζω ότι ήταν και απαραίτητες ( ειδικά για την HDMI σύνδεση). Επίσης, παρατήρησα ότι ο player της μέσω USB υποστηρίζει υπότιτλους srt σίγουρα. Στα κανάλια και ειδικά στα HD παίζει πάρα πολύ καλά.

 

Τέλος, προβληματίστηκα σχετικά με το 3D. Σε περίπτωση που πάρω γυαλιά πώς θα βλέπω ταινίες 3D; Λογικά θα πρέπει να πάρω και μια επιπλέον συσκευή για αυτή τη δουλειά ή αρκεί ο player της. Αυτά μέχρι στιγμής...

 

 

 

Υ.Γ.:  Γενικότερα όμως πιστεύω πως τα λεφτά της τα αξίζει και με το παραπάνω.. Ακόμη δεν έχω δει τίποτα και φαίνεται ότι έχει πολλές δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω εχω μια αλλη ερώτηση. Οταν συνδέω τον αποκωδικποιητη του OTE ΤV (με το HDMI καλωδιο που εχει ο αποκωδικοποιητης) στα HDMI 1 & 2 (που νομιζω υποστηρίζουν HDCP 2.2) δεν παιρνω ηχο απο τη συσκευη. Γνωριζει κανεις αν αυτο οφείλεται στο καλώδιο ή στον αποκωδικοποιητη?

 

Κανονικα οι συσκευές με HDMI 1.4 δε θα επρεπε να παιζουν χωρις προβλήματα σε θύρες που υποστηρίζουν HDCP 2.2?

Ειχα το ιδιο θεμα στο hdmi1, ενω εισαι λοιπον στο hdmi1 θα πας βασικο μενου-ρυθμισεις-αυτοματη ρυθμιση hdmi και θα επιλέξεις τροπο λειτουργίας 1.

Την πηρα σήμερα το απόγευμα, ο,τι επρεπε για Τσ.Λιγκ και ερτ hd.. επαθα πλακα με μια ταινια που εβαλα μετα... Οπως επισης επαθα πλακα οταν πηγα να την παρω με το τεραστιο κουτι που ηταν..! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλε κανένας γυαλιά;

 

Παραγγειλα αυτά http://www.ebay.co.uk/itm/152214572535. 2 ζευγαρια 56 ευρω καλύτερη τιμή στο ebay μετά από πολύ ψάξιμο , επαναφορτιζόμενα δωρεάν μεταφορικά

Επεξ/σία από matrixxx
ρεκτιφιε ποστ. Συνδεσμος που δεν δουλευε, quote χαλασμενο κλπ. :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M

Παραγγειλα αυτά http://www.ebay.co.uk/itm/152214572535. 2 ζευγαρια 56 ευρω καλύτερη τιμή στο ebay μετά από πολύ ψάξιμο , επαναφορτιζόμενα δωρεάν μεταφορικά

Με έβαλες σε σκέψεις τώρα... Οπως φαίνεται είναι συμβατά αφού εχει την τηλεόραση στη λίστα και το πιο θετικό είναι ότι είναι επαναφορτιζόμενα... Αν αντέξω θα περιμένω να μου πεις εντυπώσεις, αλλά όπως το βλέπω θα τα παραγγείλω και εγώ γιατί δε βρήκα κάτι καλύτερο και οικονομικότερο...

 

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θεματα για τα οποια μενουν ανοικτα τα τοπικ (παραλαβες - feedback παραγγελιων) εχουν παρελθει πιστευω, οποτε οποιαδηποτε κουβεντα περι της τηλεορασης μπορει να γινει σε νεο τοπικ στην ενοτητα των τηλεορασεων και οχι στο παρον των προσφορων.

 

Καλημερα.

 

 

 

Add

Ο συμφορουμιτης  diamantopoulosh ανοιξε το νεο τοπικ, οπου και μπορειτε να ρωτησετε-απαντησετε για ο,τι θελετε για την τηλεοραση:

 

http://www.insomnia.gr/topic/621654-panasonic-tx-50dx750e/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...