Προς το περιεχόμενο

καρτες γραφικων ολες προβληματικες


kingtsol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, ειστε ετοιμη να ακουσετε κατι που θα αναρωτηθητε πως γινετε αυτο? λοιπον το προβλημα ξεκιναει απο μια καρτα R9 280x η οποια μου εβγαζε διαφορα pixel στην οθονη και παγωματα οποτε την δοκιμασα σε εναν φιλο και αφου ειδα οτι και εκει υπαρχει προβλημα πηγα στο e-shop και μου εκαναν αναβαθμηση λογισμικου λενε τεσπα ξανα εκανε τα ιδια μετα απο λιγες ωρες και προχωρησαμε σε αντικατασταση νεας καρτας r9280x με 3 χρονια εγγυηση οποτε εγω μεσα στην τρελη χαρα παιζω ολη μερα τα games μου να δω οτι ολα ειναι μια χαρα και ανα 8 ωρες στο περιπου μου παγωνε η οθονη με μονη λυση την επανεκινιση οποτε ειπα να κανω φορματ να αλαξω hdmi πολυμπριζο ακομα και να βαλω μονο μια οθονη ομως το παγωμα σινεχισε και ξανα πηγα στο e- shop και μετα απο 2 μερες μου ειπαν οτι δεν υπαρχει βλαβη ολα ειναι μια χαρα. Πηρα τηλεφωνα τους εκραξα λιγο και ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικα οπου και τελικα διαπιστωθηκε προβλημα ξανα στην καρτα γραφικων και μου εκαναν πιστωση τα λευτα να παρω μια αλλη. Oπως γνωριζετε οι περισοτεροι υπηρξε μια ελατωματικη παρτιδα στις r9280x οποτε ολα εβγαζαν μια λογικη ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ ΑΤΥΧΟΣ ΣΩΣΤΑ???? λοιπον που λετε η νεα καρτα γραφικων που πηρα ηταν η sapphire rx 480 4gb οποτε για αλλη μια φορα λεω τελος τα βασανα μου και μετα απο ενα μηνα και 10 μερες τρεξημο στο e-shop ολα θα ειναι μια χαρα και να ομως που σημερα δοκιμαζω τον υπολογιστη και παιζω fifa 17 και αρχιζει και βγαζει pixel στο game που ισα ισα φαινοντουσαν δλδ οκ δεν ηταν και τοσο ενοχλητηκα αλλα αυτο που ηταν ενοχλιτηκο ηταν η γραμμεσ που εβγαζε μεσα στο παιχνιδι και αφου δοκιμασα αλλους driver και δεν εβλεπα διαφορα το πηγα σε εναν φιλο και αφου καναμε οτι μπορουσαμε για να βρουμε μια ακρη δοκιμασαμε να βαλουμε την καρτα στο δικο του pc ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ GAMES  και τελικα και εκει ειχε θεμα η καρτα.. εχει να πει κανεις κατι?? ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ Ε??? ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ??? 3 καρτες????? και μου ειπαν οτι εκαναν ελεγχο σε ολα και ειναι ολα οκ :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας, ειστε ετοιμη να ακουσετε κατι που θα αναρωτηθητε πως γινετε αυτο? λοιπον το προβλημα ξεκιναει απο μια καρτα R9 280x η οποια μου εβγαζε διαφορα pixel στην οθονη και παγωματα οποτε την δοκιμασα σε εναν φιλο και αφου ειδα οτι και εκει υπαρχει προβλημα πηγα στο e-shop και ....

 

.. και σταματάει το διάβασμα..

 

Πέρα από την πλάκα, όντως περίεργα όλα αυτά.

 

Αντικατάσταση των καρτών το eshop σου έκανε?     Α, το αναφέρεις, την πρώτη στην αντικατέστησε, στην δεύτερη του έδωσε πιστωτικό. Η sapphire ήταν σφραγισμένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. και σταματάει το διάβασμα..

 

Πέρα από την πλάκα, όντως περίεργα όλα αυτά.

 

Αντικατάσταση των καρτών το eshop σου έκανε?     Α, το αναφέρεις, την πρώτη στην αντικατέστησε, στην δεύτερη του έδωσε πιστωτικό. Η sapphire ήταν σφραγισμένη?

μου εδωσαν το κουτι και εκαναν εκεινοι την τοποθετηση αλλα στην ρ9 δεν μου ειχαν δωσει το κουτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό σου ή τα voltage regulators πάνω στη μητρική σου.

Πάντως οι κάρτες δεν παίρνουν τα σωστά ρεύματα.

 

Τι τροφοδοτικό έχεις;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εδωσαν το κουτι και εκαναν εκεινοι την τοποθετηση αλλα στην ρ9 δεν μου ειχαν δωσει το κουτι...

 

κανε τον κοπο και ανεφερε τι πισι εχεις..... 

 

δεν ειμαστε μαντεις να ξερουμε..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε τον κοπο και ανεφερε τι πισι εχεις..... 

 

δεν ειμαστε μαντεις να ξερουμε..!

καρτα γραφικων: sapphire rx 480 4gb

 

επεξεργαστης: i7 4790

 

motherboard : asus h87-plus

 

τροφοδοτικο : coolmaster 700w

 

ram : 8 giga

Μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό σου ή τα voltage regulators πάνω στη μητρική σου.

Πάντως οι κάρτες δεν παίρνουν τα σωστά ρεύματα.

 

Τι τροφοδοτικό έχεις;

καρτα γραφικων: sapphire rx 480 4gb

 

επεξεργαστης: i7 4790

 

motherboard : asus h87-plus

 

τροφοδοτικο : coolmaster 700w

 

ram : 8 giga

δοιμασα αμεσως ομως την καρτα γραφικων σε αλλο pc και κανει τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε βιντεο με το προβλημα που εχεις και πηγαινε και δειξε τους το. Μισοανοιχτο το κουτι να φαινεται η καρτα και βιντεο να φανουν οι γραμμες στις οθονες. Και με τον εναν υπολογιστη και με τον αλλο. Ζητα να σου δωσουν καινουρια σφραγισμενη ή τα λεφτα σου πισω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε βιντεο με το προβλημα που εχεις και πηγαινε και δειξε τους το. Μισοανοιχτο το κουτι να φαινεται η καρτα και βιντεο να φανουν οι γραμμες στις οθονες. Και με τον εναν υπολογιστη και με τον αλλο. Ζητα να σου δωσουν καινουρια σφραγισμενη ή τα λεφτα σου πισω. 

Ειναι η τριτη καρτα που πηρα ελπιζω μια τεταρτη να ειναι λυση τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η τριτη καρτα που πηρα ελπιζω μια τεταρτη να ειναι λυση τι να πω

 

Αν θυμάμαι καλά την RX 480 στην πρότειναν από το eshop και στην τοποθέτησαν αυτοί. Δεν ξέρω αν μπορείς να ζητήσεις χρήματα πίσω αλλά η επόμενη κάρτα που θα σου δώσουν όπως είπε και ο @Zandim να είναι σφραγισμένη και να την τοποθετήσεις εσύ, αν σου κάνουν πάλι πιστωτικό ζήτα καμία gtx 1060 6gb (στα ίδια χρήματα με την 480 είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά την RX 480 στην πρότειναν από το eshop και στην τοποθέτησαν αυτοί. Δεν ξέρω αν μπορείς να ζητήσεις χρήματα πίσω αλλά η επόμενη κάρτα που θα σου δώσουν όπως είπε και ο @Zandim να είναι σφραγισμένη και να την τοποθετήσεις εσύ, αν σου κάνουν πάλι πιστωτικό ζήτα καμία gtx 1060 6gb (στα ίδια χρήματα με την 480 είναι).

 

Αν ειχα φτασει σε αυτο το σημειο θα ζητουσα τα χρηματα πισω και θα αγοραζα απο αλλο καταστημα

θα μου πουνε τα κλασικα οτι πρεπει πρωτα να δουνε το pc αλλα εγω τους πηρα τηλ και τους ειπα η θα ερθω να το δω εκει οτι παιζει μια χαρα η επιστρεψτε μου τα χρηματα. Τωρα σε τι εχω μπλεξει και εχω να μπλεξω ακομα αλλα και πως θα ξεμπλεξω ενας θεος ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά την RX 480 στην πρότειναν από το eshop και στην τοποθέτησαν αυτοί. Δεν ξέρω αν μπορείς να ζητήσεις χρήματα πίσω αλλά η επόμενη κάρτα που θα σου δώσουν όπως είπε και ο @Zandim να είναι σφραγισμένη και να την τοποθετήσεις εσύ, αν σου κάνουν πάλι πιστωτικό ζήτα καμία gtx 1060 6gb (στα ίδια χρήματα με την 480 είναι).

Ισως αυτο δωσει μια λυση αλλα ακομα δεν μπορω να πηστεψω οτι βγηκαν 3 καρτες προβληματικες και ειμαι απο αυτους που προσεχουν το pc και δεν ειχα ποτε στην ζωη μου προβλημα με κανενα εξαρτημα απλα ολα μου αρχισαν με την AMD μαλλον με Nvidia θα ειμαι μια χαρα πιστευω

παρε nvidia...

απο μικρος ειχα nvidia και δεν ειχα ποτε προβλημα σε κανενα εξαρτημα στον υπολογιστη μου και γενικα ειμαι προσεκτικος τυπος απλα ολα αρχισαν με την AMD τι να πω μακαρι να ειμαι οκ με nvidia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος σου τι κάρτα έχει και πιο ακριβώς πρόβλημα είχε στα games που έπαιξε στο δικό του PC ?

Διότι για να σου πουν ότι από το eshop ότι η κάρτα είναι άψογη λογικά δεν θα είχε κάποιο τρανταχτό πρόβλημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος σου τι κάρτα έχει και πιο ακριβώς πρόβλημα είχε στα games που έπαιξε στο δικό του PC ?

Διότι για να σου πουν ότι από το eshop ότι η κάρτα είναι άψογη λογικά δεν θα είχε κάποιο τρανταχτό πρόβλημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις

μου ειχαν πει οτι ειναι αψογη η r9 οπου μετα παραδεχτηκαν οτι ειχε τελικα θεμα. Χθες πηρα την sapphire rx 480 4gb οπου εβγαλε κατευθειαν προβλημα στα games και μετα την δοκιμασα στο pc ενος φιλου μου οπου εκεινοσ εχει ενιμερωτηκα r9 και εβγαλε το ιδιο θεμα και σε αλλα παιχνιδια γραμες μισο να στειλω και βιντεο αν γινεται

http://prntscr.com/cng1md

 

οκ φωτο τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...