Προς το περιεχόμενο

Καποιος τροπος να βγαλεις λεφτα απο βιντεο στο ιντερνετ.


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια δεν ειναι ουτε βλακεια αυτο που θα σας πω ουτε σπαμαρω/σκαμαρω (δεν ξερω πως το λενε) αλλα θα σας πω εναν τροπο αν θελετε φυσικα να βγαλετε καποια λεφτα. 

 

Πριν απο 1,5 χρονο περιπου ειχα ανεβασει στο youtube ενα βιντεο το σκυλι μου να προσπαθει να κολυμπησει μεσα σε μια σκαφη γεματη νερο ( αν και εκλεισε ο λογαριασμος μου στο yt το ξανα ανεβασα στον αλλο μ λογαριασμο) ειχαν επικοινωνησει μαζι μου δυο εταιριες για να κανω συμβολαιο το βιντεο μου, η μια ηταν η newsflare και η αλλη η jukin media. Δεν ηξερα απολυτως τιποτα για τις 3ες υπηρεσιες στο youtube μπηκα εψαξα και ειδα πολλα αρνητικα και πολλα θετικα σχολια. Αν και η newsflare στο συμβολαιο με ελεγε 50-50% και η jukin media 40-60% (60 για εμενα) επελεξα την newsflare επειδη μονο ΑΝ ηθελα εγω θα εβαζαν πνευματικα δικαιωματα στο youtube. Η newsflare ενδιαφερεται πιο πολυ για πωλησεις εκτος youtube οπως στο msn,aol, yahoo και σε καναλια οπως το cnn, itv κτλ και επειδη ηταν η μονη η εταιρια που διαβασα ελαχιστα αρνητικα σχολια. Μετα απο 3 μηνες περιπου με στειλαν 130λιρες αγγλιας στο paypal μ, αν και το ειχα ξεχασει το βιντεο οτι υπαρχει ! :P Ετσι σκεφτηκα πως αν για ενα βιντεο πηρα 130λιρες μεσα σε 3 μηνες φανταστου να ειχα 10βιντεο... Οχι οτι ολα θα εβγαζαν τα ιδια αλλα ας το δοκιμαζα. Ετσι αρχισα να ανεβαζω συνεχεια βιντεο για μεγαλο χρονικο διαστημα στην newsflare και αρχισα να χρησιμοποιω και ενα αλλο σαιτ το rumble.com γτ στο youtube εδινε 10-90% απο οτι εβγαζε τ βιντεο μ (90 για εμενα). Ετσι ολο τον χειμωνα σχεδον περυσι ανεβαζα βιντεο απο τα κατοικιδια μου. Απο την newsflare πηρα αρκετα καλα λεφτα απο τα βιντεο μου μονο σχεδον στα 2χιλιαρικα και απο την rumble.com περιπου 1500ε αλλα η rumble καθηστερει πολυ να σε δωσει τα λεφτα ισως και μετα απο 5μηνες. Τα βιντεο μου συνεχιζουν να πουλανε ακομα και τωρα. Τον Μαιο με εμφανισε ενα δοκιμαστικο εικονιδιο στην newsflare, ψαχνανε για ατομα που θα βρισκουν βιντεο στο youtube,insta,face, twitter κτλ , και αν το βιντεο εγκρινοταν απο τον δημοσιογραφο που με ανελαβε στην ουσια θα επαιρνα το ποσοστο μου μετα απο μια διαδικασια που θα ειχε ο δημοσιογραφος με τον ιδιοκτητη του βιντεο. Ετσι μιας και ημουν ανεργος εκεινο το διαστημα και ημουν ολη μερα μεσα στο σπιτι το δοκιμασα αν και ειχα τις υποψιες μου παντα οπως, σιγα την δουλεια, σιγα να μην πληρωνουν, δουλεια απο το ιντερνετ δεν υπαρχει και ολα τα σχετικα που λεει ο καθενας μας αλλα ημουν τελειως απελπισμενος στο θεμα των οικονομικων και το δοκιμασα. (Θελω να τονισω πως στην newsflare υπαρχουν δυο ειδη πλρωμης για καθε βιντεο πχ, ενα βιντεο που θα ειναι ειδηση και θα ενδιαφερθουν πολλοι πελατες να το αγορασουν και να το παιξουν στην τηλεοραση η στα σαιτ τους θα το αγορασουν με την ''αμεση αγορα'' οπου θα πληρωθεις μεσα σε 24 ωρες και θα ξαναπληρωθεις μετα απο 30-90μερες ξανα οταν αυτο το βιντεο θα εχει παραγει καποια εσοδα στις πλατφορμες οπως στο youtube, msn, aol, telegraph, dailymail, dailymotion κτλ και αυτη ειναι η δευτερη πληρωμη.) Ετσι τον πρωτο μηνα εβγαλα καποια λεφτα μονο απο τις  αμεσες αγορες που ουτε καν το φανταζομουν οτι θα τα εβγαζα αν επιανα δουλεια σε εργοστασιο εποχιακο ( ενταξει δεν εχω ουτε ασφαλιση ουτε ενσημα ομως) και ετσι το συνεχιζω μεχρι τωρα και ολα πανε καλα ευτυχως και παντα εννοειτε πως ειναι στο χερι μου , ποσες ωρες θα ψαξω, τι υλικο θα βρω, αν αυτο που θα βρω θα αξιζει κτλ.  

 

Αν εχετε καποιο καλο βιντεο που νομιζετε οτι αξιζει, οπως καποιο fail, καποιο ατυχημα, καποια ειδηση που να ειναι καινουρια σχετικα 24ωρων, καποιο βιντεο απο drone ειτε αστειο ειτε καποιο fail ειτε καποιο ωραιο μερος, καποιο time lapse βιντεο, καποιο μωρο που κανει κατι κλαιει η γελαει για καποιο αστειο λογο, κατοικιδια που κανουν κατι η που κοιμουνται πχ μεσα σε ενα συρταρι πχ ενα γατακι, κατι οτιδηποτε αστειο, φανταστικο, ατυχημα απο ποδηλατο η στην πισινα, καποιο βιντεο απο καμερα ασφαλειας, καιρος πλημμυρες  χαλαζι βροχη δυνατη αερας , ζωγραφικη, make up , οτιδηποτε μπορειτε να φανταστειτε αφηστε το λινκ εδω κατω η στειλτε το μου σε Inbox να το στειλω στον δημοσιογραφο και να επικοινωνησει μαζι σας (στα Αγγλικα και να σας δωσει περισσοτερες αναλυτικες πληροφοριες) αν θελετε για να παρω και εγω το ποσοστο μου που ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΣΑΣ , εκτος και αν θελετε να πατε κατευθειαν στην newsflare.com να φτιαξετε ενα λογαριασμο και να ανεβασετε το βιντεο κατευθειαν εκει. Θα ηθελα να σας πω πρωτα να ανεβασετε το βιντεο στο youtube και μετα να το βαλετε στην newsflare. 

 

Ψαχνω συνεχως βιντεο απο Ελληνες για να παρουν καποια λεφτα αλλα ειμαστε ''πισω'' σε αυτο το θεμα παιδια... δεν εμπιστευομαστε ευκολα και δν τα πιστευουμε αυτα μεχρι να τα δοκιμασουμε. 

 

Μπορει καποιο βιντεο σας να το χρησιμοποιησει η σελιδα unilad (ΦΥΣΙΚΑ μονο με την αδεια σας, θα σας ρωτησουν πρωτα) να σας δωσουν ευσημα τα credits που λενε οι Αγγλοι, στα κομμεντς του βιντεο με το λινκ του βιντεο σας στο  youtube και να μαζεψετε κοσμο μεσα σε 1 εβδομαδα σε βιντεο που ουτε εσεις το φανταζοσταν. Ειχα δωσει ενα βιντεο με 2 κουταβια που παλευανε και τους ειπα δεν χρειαζεται αν με δωσουν credits το βιντεο μεσα σε 1 εβδομαδα εφτασε τα 45μυρια views στο facebook! Ηταν ενα λαθος μου μεγαλο και εχασα πολλα λεφτα! Την επομενη φορα που χρησιμοποιησαν ενα βιντεο μου παλι και τους εδωσα αδεια ειχε στο facebook στην σελιδα τους περιπου 5 μυρια views sto fb και το βιντεο μου στο youtube eftase τα 1,6μυρια views.... Φανταστειτε ποσα λεφτα εχασα απο τα κουταβια που παιζανε για αυτο σας λεω να βαλετε το βιντεο σας πρωτα στο youtube γτ αν δεν υπαρχει θα σας ζητησουν να βαλουν σαν ευσημα τον λογαριασμο σας στην newsflare και δεν συμφερει. 

 

Να ξερετε ενα βιντεο που δεν σας αρεσει μπορει να αρεσει σε μυρια σε ολο τον κοσμο! Δοκιμαστε το δεν εχετε να χασετε απολυτως τιποτα! Σας τα λεω ολα αναλυτικα οσο μπορω για να σας βοηθησω εστω και ενα χαρτζιλικι απο το τιποτα ειναι πολυ καλο πιστευω! οποιος θελει να ρωτησει κατι ας το πει η ας με στειλει Inbox. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο βίντεο όταν επικοινωνησαν μαζί μου είχε περίπου 200-300 βιους αλλά επειδή πλέον ασχολούμαι με αυτό όπως έχω πει δεν έχει σημασια τα views. Αν θέλετε μπορείτε να το δοκιμάσετε είναι τζάμπα εντελώς καο δν νομίζω να χάσετε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρηνακη εσυ;

 

Πλακα πλακα μπορεις να βγαλεις λεφτα με το Υουτube, δεν εχω ασχοληθει ποτε αλλα απ οτι φενεται αξιζει-και το καταλαβαινω γιατι οσους "διασημους" παρακολουθω παρακαλανε για λαικς, subscribes κτλ (γιατι βγαζει χρημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο βίντεο όταν επικοινωνησαν μαζί μου είχε περίπου 200-300 βιους αλλά επειδή πλέον ασχολούμαι με αυτό όπως έχω πει δεν έχει σημασια τα views. Αν θέλετε μπορείτε να το δοκιμάσετε είναι τζάμπα εντελώς καο δν νομίζω να χάσετε κάτι.

 

Όταν πήρες τις 130Gbp, πόσα views είχες?

 

Η ερώτηση ουσιαστικά έχει την ουσία, ποιος ο στόχος σε Views περίπου ώστε να βγάλεις 100Gbp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήρες τις 130Gbp, πόσα views είχες?

 

Η ερώτηση ουσιαστικά έχει την ουσία, ποιος ο στόχος σε Views περίπου ώστε να βγάλεις 100Gbp?

Στην newsflare δεν δειχνει ποσα views εχεις και οπως ειπα η συγκεκριμενη εταιρια δινει βαση με τις πωλησεις εκτος youtube. Η rumble που χρησιμοποιουσα εχει πιο ενδιαφερουσα πλατφορμα γιατι σε δειχνει τα views στο youtube, aol, msn και yahoo. Οταν επιασα ''δουλεια'' η πρωτη ερωτηση που εκανα στον ''υπαλληλο'' ηταν πως θα ξερω οτι δεν με κλεβετε και οτι δεν μου δινετε λιγοτερα? και η απαντηση ηταν πως αν κλεβανε εμενα θα κλεβανε και τον εαυτο τους στην ουσια γιατι ολα λειτουργουν με αλγοριθμους (με καποιο συστημα που εχουν δεν ξερω ακριβως πως λεγετε) γιατι και αυτος ειναι υπαλληλος. Για παραδειγμα ενα βιντεο που εχω στην rumble με 180χιλιαδες views στο youtube πηρα περιπου 100$ και για 1,6μυρια που εχω σε ενα αλλο βιντεο στην Newsflare Πηρα 1000λιρες περιπου και οντως παιζουν ρολο τα σχολια, η κινηση που θα εχει το βιντεο η χωρα που προβαλετε και πολλα αλλα. Μπορειτε να μπειτε και στις δυο σελιδες και να ψαχτειτε. Υπαρχουν και αλλες εταιριες οπως η storyful, jukin media, viralhog, viralvideouk και αλλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που γράφεις και μοιράζεσαι τις πληροφορίες μαζί μας.Αν θες δώσε και ένα λινκ απ το κανάλι σου...να σου αυξήσουμε και τα κέρδη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που γράφεις και μοιράζεσαι τις πληροφορίες μαζί μας.Αν θες δώσε και ένα λινκ απ το κανάλι σου...να σου αυξήσουμε και τα κέρδη :)

Φυσικα απλα δεν εβαζα τα λινκ μου για να μην νομιζετε οτι τα γραφω ολα αυτα για να εχω κερδος στα βιντεο μου. Το καναλι με τα κατοικιδια μου και οτι βιντεο ανεβαζω στην newsflare ειναι σε αυτο το καναλι https://www.youtube.com/channel/UC5l6hvrHAFKXi8zatAN1mFw/featured .

 

Εχω και ενα αλλο καναλι με βιντεο παιχνιδια για ανδροιντ και αηφον που ξεκινησα περυσι, ανεβαζα την ημερα  5-10 παιχνιδια περιπου για 3-4 μηνες συνεχομενους και εκανα ενα συμβολαιο με την bbtv απο 0,10ε-5ε καθε χιλια views αν ενδιαφερεται καποιος να παιζει παιχνιδια και να τα ανεβαζει στο καναλι μου και να παιρνει οτι του αντιστοιχει ( Δεν ξερω ακριβως πως να το κανουμε αυτο με εναν τροπο που θ α συμφωνησουμε και οι δυο) ας αφησει καποιο σχολιο εδω η ας με στειλει μνμ. Το καναλι το εχω παρατησει και ανεβαινουν οι συνδρομητες πολυ γργορα. Τον μαιο ειχα περιπου 30-50 συνδρομητες, τον Σεπτεμβριο περιπου 200 και τωρα ειδα οτι εφτασε στους 606 συνδρομητες !!! αν ενδιαφερεται καποιος ας ριξει μια ματια στο καναλι https://www.youtube.com/channel/UCkdaA0AutHdz-feX7QSb0GQ . Θα ξανα ανοιξω και αλλο θεμα για το συγκεκριμενο καναλι μηπως και ενδιαφερεται καποιος/οι να το λειτουργησουμε μαζι γιατι ανεβαινει αρκετα γρηγορα και ειναι κριμα να το αφησω. Eδω https://socialblade.com/youtube/c/tdgamingandroidios  μπορειτε να δειτε οτι το καναλι εχει μονο αυξηση αυτη την στιγμη σε ολα. Φυσικα οι αριμθμοι στα κερδη ειναι στο περιπου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρηνακη εσυ;

 

Πλακα πλακα μπορεις να βγαλεις λεφτα με το Υουτube, δεν εχω ασχοληθει ποτε αλλα απ οτι φενεται αξιζει-και το καταλαβαινω γιατι οσους "διασημους" παρακολουθω παρακαλανε για λαικς, subscribes κτλ (γιατι βγαζει χρημα)

Πλακα πλακα τα πορν εχουν πολυ μεγαλυτερα κερδη αν εχεις κανα παλαμαρι 25εκ μην χαραμιζεστε γυριστε κανα βιντεακι λογικα και οι XXX σελιδες πληρωνουν αναλογα τα Views χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...