Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με την cosmote; ή με την συσκευή;


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,  εχω ενα κινητο της zte 310  και παρατηρησα 25 δεκεμβρη  1ιανουαριου  2  3  5  6  καθε φορα ιδια ωρα  μπωρει πρωι μπωρει  την νυχτα καθορισμενη ωρα,  τραβαει δεδομενα κινητης και με χρεωνει 1Ε  χωρις να εχω ενεργοποιησει τα δεδομενα καθολου,  στην αρχη νομιζα ειναι καποιο δωρο απο την cosmote  και ειπα ας κανω ενα speed test τις 2 μερες αυτες. Παιρνω την cosmote με βαζει μια ασφαλεια να ενεργοποιηται απο την σελιδα το ιντερνετ και οχι αυτοματα, με γυρισε και 1Ε πισω απο τα 3Ε που εχασα, γιατι λεει τις αλλες 2 φορες ξεπερασες ογκο δεδομενων βλακεια μου και εμενα, αλλα παρατηρω οτι παλι παει να συνδεθει  τωρα η ωρα αλλαξε ειναι 10 το πρωι  εχει παλι 2 μερες που το κανει,  απο την εμπειρια σας εχει κολησει η cosmote το συστημα της ή εχω κανεναν χακερ και δεν το ξερω γιατι ετσι οπως παει τωρα στελνει μυνημα για να μπει ιντερνετ αρα παλι παει να τραβηξει δεδομενα χωρις να ειναι τα δεδομενα ανοιχτα η cosmote δεν παραδεχεται οτι φταιει αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι αυτο και τι κανει;   τι θα μου δειξει δηλαδη;   εγω εχω κρατημενα ως αποδειξει ολα τα μυνηματα της cosmote για το ιντερνετ που μπηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,  εχω ενα κινητο της zte 310  και παρατηρησα 25 δεκεμβρη  1ιανουαριου  2  3  5  6  καθε φορα ιδια ωρα  μπωρει πρωι μπωρει  την νυχτα καθορισμενη ωρα,  τραβαει δεδομενα κινητης και με χρεωνει 1Ε  χωρις να εχω ενεργοποιησει τα δεδομενα καθολου,  στην αρχη νομιζα ειναι καποιο δωρο απο την cosmote  και ειπα ας κανω ενα speed test τις 2 μερες αυτες. Παιρνω την cosmote με βαζει μια ασφαλεια να ενεργοποιηται απο την σελιδα το ιντερνετ και οχι αυτοματα, με γυρισε και 1Ε πισω απο τα 3Ε που εχασα, γιατι λεει τις αλλες 2 φορες ξεπερασες ογκο δεδομενων βλακεια μου και εμενα, αλλα παρατηρω οτι παλι παει να συνδεθει  τωρα η ωρα αλλαξε ειναι 10 το πρωι  εχει παλι 2 μερες που το κανει,  απο την εμπειρια σας εχει κολησει η cosmote το συστημα της ή εχω κανεναν χακερ και δεν το ξερω γιατι ετσι οπως παει τωρα στελνει μυνημα για να μπει ιντερνετ αρα παλι παει να τραβηξει δεδομενα χωρις να ειναι τα δεδομενα ανοιχτα η cosmote δεν παραδεχεται οτι φταιει αυτη

δες μήπως έχεις δώσει δικαιώματα σε κάποια εφαρμογή (π.χ καιρού) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να εχω δωσει δεν νομιζω να μπωρει να συνδεθει γιατι τα δεδομενα κινητης ειναι κλειστα, το ιδιο θα μπωρουσε να γινει αν κατα λαθος ανοιγα μια σελια στο bronwser   παλι επρεπε να παρει λεφτα αλλα βγαζει δεν ειναι δυνατη η συνδεση αφου τα δεδομενα ειναι σβηστα και θελει να μπει καποια εφαρμογη,  επισης ειχα αλλα 2 κινητα smartphones δεν ειδα κατι αντιστοιχο


Κατεβασε την εφαρμογη 3G Watchdog για να δεις που εχεις το προβλημα.

οκ την εβαλα για να δουμε τωρα αυριο στις 10 το πρωι γιατι τοτε τραβαει δεδομενα  και στελνει μυνημα και λεει οτι δεν μπωρει να δωσει λογω του κλειδωματος της cosmote ποιος ειναι ο υποπτος, η εφαρμογη αυτη απλα βλεπω τρεχει στο παρασκηνιο  ελπιζω να μην τελιωσει την μπαταρια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My Internet στο 1333 ενεργοποιησε γραφοντας MI.Οταν δεν εχεις πακετο δεδομενων σου κοβει την προσβαση η κοσμοτε και δεν σου τρωει κανενα μονοευρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το εκανε η cosmote τωρα δεν τρωει ευτηχως αλλα το γεγονος οτι καθε μερα ερχετε μυνημα οτι δεν μπωρει να συνδεθει και λεει για να συνδεθεις μπες στην σελιδα με κανει να λεω οτι παλι καποιος προσπαθει να συνδεθει ενω παλι ειναι σβηστα τα δεδομενα κλειστα μαλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το εκανε η cosmote τωρα δεν τρωει ευτηχως αλλα το γεγονος οτι καθε μερα ερχετε μυνημα οτι δεν μπωρει να συνδεθει και λεει για να συνδεθεις μπες στην σελιδα με κανει να λεω οτι παλι καποιος προσπαθει να συνδεθει ενω παλι ειναι σβηστα τα δεδομενα κλειστα μαλον

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,αφου κανεις ενα backup.Λογικα θα στρωσει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει την εφαρμογη watch dogs που ειπε το παιδι ποιο πανω και ειναι στο παρασκηνιο αυτη την στιγμη, αυριο λογικα θα τραβηξει για να δουμε ποια εφαρμογη και τι ειναι αυτο που θα τραβηξει,  επισης αλλο κινητο δεν εχω   ποιο παλια ειχα ενα huaweu y5  και ενα alcatel pop c1  τωρα εχω το ZTE a310 blade  το πηρα το καλοκαιρι  και τωρα μου  το κανει αυτο οι ιδιες εφαρμογες ηταν και τοτε


Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,αφου κανεις ενα backup.Λογικα θα στρωσει...

εχει ενα μηνα που εκανα, γιατι κατα λαθος ειχα σβησει ενα αρχειο απο το κηνιτο και το επανεφερα, δεν νομιζω να γινει κατι  οι εφαρμογες ειναι περασμενες οι ιδιες που ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις τιποτα μεχρι να δεις.

οχι δεν κανω αλλα βλεπω κατι παρα πολυ περιεργο στην εφαρμογη  οτι εχω λεει 1gb μεχρι τον φεβρουαριο του 2017  κατι δεν μ αρεσει εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν κανω αλλα βλεπω κατι παρα πολυ περιεργο στην εφαρμογη  οτι εχω λεει 1gb μεχρι τον φεβρουαριο του 2017  κατι δεν μ αρεσει εδω

 

Μην κοιτάς τον όγκο που έχει σαν όριο, δεν μας ενδιαφέρει. Εσυ για το υπόλοιπο σου ενημερώνεσαι από το MyCOSMOTE, στέλνοντας Υ στο 1330, είτε αν έχεις What's Up μέσω της επίσημης εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις τιποτα μεχρι να δεις.

λοιπον ιδια ωρα το πρωι βλεπω το μυνημα κοιταω και την εφαρμογη που με ειπες και βλεπω οτι καμια εφαρμογη τιποτα δεν τραβηξε ιντερνετ αρα εχει κολησει το συστημα της cosmote;   καμια εφαρμγη δεν τραβηξε συνδεση και παρολα αυτα παλι ηθελε να μπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...