Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο e-shop.gr, επιστροφη χρηματων.


Zergoulini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, τις 24/3 εχω αγορασει απο το e-shop.gr ενα gaming mouse. Επειδη προοριζοταν για δωρο, τελικα δεν δωθηκε, Το θεμα ειναι οτι το εχω ανοιξει το κουτι αλλα εννοειται ολα τα παρελκομενα ειναι μεσα. Μπορω να το επιστρεψω και να μου κανουνε επιστροφη χρηματων?

 

Στο site λεει οτι γινεται αλλα δεν διευκρινιζει αν πρεπει να ειναι κλειστη η συσκευασια. Παρολο αυτα, συμφωνα με τον νομο διαβασα οτι και να ανοιχθει η συσκευασια εφοσον η αγορα εχει γινει ηλεκτρονικα, ειναι αναγκασμενο το καταστημα να σου δωσει  τα χρηματα πισω.

 

 Απλα γενικα ρωταω  αν εχει τυχει σε κανεναν με το e-shop.gr αυτο. Γενικα κανω συχνα αγορες απο εκει και ειμαι  ευχαριστημενος. Πιστευω να μην αλλαξει αυτο τωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ,γινετε να το παρουν πισω,ας ειναι ανοικτη η συσκευασια,αλλα χρηματα ΔΕΝ δινουν πισω.

Πιστωνεται το ποσο και περνεις κατι αλλο καποια στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτείνουν πιστωτικό σίγουρα, αλλά αφού το λέει και το site και ο νόμος να επιμείνεις για τα χρήματα. Έχω την εντύπωση ότι μπορούν να σου κόψουν ένα ποσό εφόσον δεν είναι άθικτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που γράφεις δεν υπάρχει στο νόμο. Το διάβασες λάθος. Αν ανοιχτεί η συσκευασία δεν μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν πίσω. Ο νόμος είναι ξεκάθαρος. Επιστρέφεις το προϊόν όπως το πήρες. Κάνε όμως μια προσπάθεια μήπως και το δεχτούν και σου δώσουν πιστωτικό. Επιστροφή χρημάτων το θεωρώ απίθανο.

 

Ναι ,γινετε να το παρουν πισω,ας ειναι ανοικτη η συσκευασια,αλλα χρηματα ΔΕΝ δινουν πισω.

Πιστωνεται το ποσο και περνεις κατι αλλο καποια στιγμη

Διάβασε καλύτερα τον νόμο και μην γράφεις ότι να ναι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που γράφεις δεν υπάρχει στο νόμο. Το διάβασες λάθος. Αν ανοιχτεί η συσκευασία δεν μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν πίσω. Ο νόμος είναι ξεκάθαρος. Επιστρέφεις το προϊόν όπως το πήρες. Κάνε όμως μια προσπάθεια μήπως και το δεχτούν και σου δώσουν πιστωτικό. Επιστροφή χρημάτων το θεωρώ απίθανο.

 

Διάβασε καλύτερα τον νόμο και μην γράφεις ότι να ναι.

φερελπι νεε μου,λες να το εγραψα χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια;λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φερελπι νεε μου,λες να το εγραψα χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια;λες;

Δεν με ενδιαφέρει τι εμεπειρία έχεις. Αναφέρω τι λέει ο νόμος. Και ο νόμος δεν γράφει αυτό που λες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει τι εμεπειρία έχεις. Αναφέρω τι λέει ο νόμος. Και ο νόμος δεν γράφει αυτό που λες.

Τον οποίο νόμο φερελπι νέε τον μεταφράζει ο φίλος εμπειρικά!!!

Με το συμπαθειο αλλά ο νόμος είναι νόμος τώρα ΑΝ το κατάστημα θέλει να το κάνει ή όχι είναι άλλη ιστορία, εάν όμως το αρνηθεί πράττει νόμιμα.

Όλα τα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχηματίζω πως αν ζητήσει επιστροφή χρημάτων θα του πούνε σε 6-7εργάσιμες από την μέρα που θα τους το πάει το προιόν, ενώ πιστωτικό άμεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον οποίο νόμο φερελπι νέε τον μεταφράζει ο φίλος εμπειρικά!!!

Με το συμπαθειο αλλά ο νόμος είναι νόμος τώρα ΑΝ το κατάστημα θέλει να το κάνει ή όχι είναι άλλη ιστορία, εάν όμως το αρνηθεί πράττει νόμιμα.

Όλα τα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Κάποια καταστήματα δείχνουν μια ελαστικότητα σε κάποιες περιπτώσεις όπως πχ στις μνήμες και δέχονται επιστροφή. Άλλα κατστήματα όχι. Ίσως σε αυτό μπερδεύονται κάποιοι και νομίζουν ότι έτσι είναι ο νόμος. Μέχρι την επόμενη φορά που θα φάνε πόρτα και θα αναρωτιούνται τι πήγε λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερέλπιδες νέοι στο e-shop.gr μπορείτε να κάνετε επιστροφή μη ελαττωματικού προϊόντος εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την παράδοση και θα σας δοθεί πιστωτικό μειωμένο κατά 30% της αρχικής αξίας του προϊόντος εφόσον η συσκευασία του έχει ανοιχθεί...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερέλπιδες νέοι στο e-shop.gr μπορείτε να κάνετε επιστροφή μη ελαττωματικού προϊόντος εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την παράδοση και θα σας δοθεί πιστωτικό μειωμένο κατά 30% της αρχικής αξίας του προϊόντος εφόσον η συσκευασία του έχει ανοιχθεί...

Μην κάνεις πλάκα φίλε μου γιατί μερικοί το παίρνουν στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερέλπιδες νέοι στο e-shop.gr μπορείτε να κάνετε επιστροφή μη ελαττωματικού προϊόντος εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την παράδοση και θα σας δοθεί πιστωτικό μειωμένο κατά 30% της αρχικής αξίας του προϊόντος εφόσον η συσκευασία του έχει ανοιχθεί...

 

Αυτο εχω την εντυπωση οτι γινεται οταν παρεις μνημες οι οποιες δεν ειναι τελικα συμβατες με την μητρικη σου και σου δινουν το πιστωτικο με 30% μειωμενο για να παρεις αλλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για καποια μειωση 10-20% στο πιστωτικο που θα κοπει μετα απο επιστροφη νομιζω το αναφερει στο site τους

Παντως πριν 2-3 χρονια ειχα επιστρεψει κατι σε κατασταση 100% καινουργιου και το δεχθηκαν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...