Προς το περιεχόμενο

Free Lifetime Membership για την υπηρεσία Shop And Ship


userone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η υπηρεσία κανονικά κοστίζει 45$ και προσφέρει 18 φυσικές διευθύνσεις σε διάφορες πόλεις. Το κόστος των μεταφορικών προσδιορίζεται ανάλογα του βάρους της αποστολής. Αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών τους υπάρχει και σε άλλα θέματα, [topic=http://www.insomnia.gr/topic/471924-αγορές-από-χώρες-εκτός-εε-όριο-για-να-μην-πληρώσ/]όπωςεδώ [/topic]     επίσης εδώ και ειδικότερα εδώ

 

Η διαδικασία εγγραφής είναι απλή.

Πάτε στην Link.png Site: σελίδατης εταιρείας  
Κάνετε κανονικά την εγγραφή και προς το τέλος της κάπου υπάρχει ένα πεδίο που αναφέρει για κωδικό κουπονιού.
Εκεί μέσα βάζετε τον κωδικό SNSFORFREE
Δεν υπάρχει email επιβεβαίωσης στην αρχή. Μην περιμένετε απάντηση το email σας. Προχωρήστε την διαδικασία.
Επιβεβαιώνετε την εγγραφή με κάποιο έγγραφο σας σκαναρισμένο. Επιλογές από: Διαβατήριο/ταυτότητα/δίπλωμα οδήγησης.
Η επιβεβαίωση του εγγράφου γίνεται αμέσως!!! Και σε δευτερόλεπτα εμφανίζονται οι πολυπόθητες 18 φυσικές διευθύνσεις.
Στην περίπτωση που λήξει η ισχύ του κωδικού, πηγαίνετε στο retailmenot dot com και γράψτε Shop and Ship και θα εμφανίσει ότι έχει διαθέσιμο.
Καλές αγορές 
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την υπηρεσία αυτή; Διαβάζω πολλά reviews ότι παλαιότερα ήταν πολύ καλή υπηρεσία αλλά τα τελευταία χρόνια έχει πάρει την κάτω βόλτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπηρεσία της Aramex. Καθένας μπορεί να δει ποια είναι η εταιρεία και τι μπορεί να  κάνει.  Ένα απλό google και βρίσκονται όλα ειδικά για τέτοια θέματα.  :mellow:

Και μόνο όμως ότι η μαμά εταιρεία έχει έδρα στο Ντουμπάι κάτι λέει. Οι κελεμπίες δεν..παίζουν σε θέματα υπηρεσιών και αξιοπιστίας

Αλλά αν σε ενδιαφέρει η γνώμη μου, είναι όσο αξιόπιστη είναι κάθε μεγάλη παγκόσμια εταιρεία ταχυμεταφορών. Γιατί σε μέγεθος είναι μεγάλη άσχετα αν εδώ δεν είναι γνωστή.

Από μερικές μάλιστα σαν την DHL σαφώς και είναι πολύ ψηλότερα σε υπηρεσίες, δεν συγκρίνονται με τους γερμαναράδες που σε στέλνουν τελωνείο αν μπορούνε ακόμη και για καρφίτσες.

Επιπλέον αυτή προσφέρει και αυτή την υπηρεσία, που αυτό ενδιαφέρει εμάς τους απλούς καταναλωτές, κάτι που δεν κάνουν οι άλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χρησιμοποιω απο τοτε που ειχε και φυσικη παρουσια η Aramex στην Ελλαδα . Οταν εκλεισε ανελαβε ελληνικη εταιρεια την διανομη οταν μπει Ελλαδα το πακετο . Ειδικα τις εποχες που χρεωνε με $ ηταν σχεδον τσαμπα να φερεις οτιδηποτε απο το εξωτερικο . Στην αρχη βεβαια ειχε Αμερικη και Αγγλια μονο . Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα και δεν χαθηκε τιποτα . Εχει tracking number απο την ωρα που μπαινει στην θυριδα στην εκαστοτε χωρα. 

 

Τελευταια χρονια την χρησιμοποιω σπανια λογο του οτι ανεβασαν κοστος αρκετα . Παραδειγμα 1 κιλο να ζυγιστει αυτο που φερνεις θα κοστισει 14 ευρω +24% ΦΠΑ = 17-18 ευρω περιπου .  Στο site στο rate calculator δεν αναφερει τον ΦΠΑ (προσοχη) .

 

Εχει κλιμακες που αλλαζει rate 0.5kg - 1 kg etc . Δηλαδη και 0.6kgr να ζυγιστει το δεμα θα χρεωθεις οσο ενα κιλο . 

 

Παλαιοτερα δεν ηταν ετσι , ουτε το ΦΠΑ ουτε οι κλιμακες (ευκολα κατι ελαφρυ , λογο χαρτο-συσκευασιας ανεβαζει βαρος ). 

 

Παρολα αυτα για δωρεαν , εννοειται οτι γραφεσαι και το εχεις αν θελεις να φερεις κατι που δεν το στελνουν Ελλαδα !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαινω τι κανει αυτο, ασε που μου λεει 15 διευθυνσεις και οχι 18 (και η Ελλαδα ΔΕΝ ειναι μεσα σε αυτες).

Το ότι δεν καταλαβαίνεις λύνεται... αν προσπαθήσεις βέβαια και λίγο μόνος σου. 

Τόσα λινκ υπάρχουν από άλλα θέματα που σχετίζονται με την συγκεκριμένη υπηρεσία και δίνουν πληροφορίες όπως βέβαια και το site της εταιρείας που τα λέει και τα περιγράφει όλα πολύ αναλυτικά.

Για το ότι εσύ βλέπεις 15 διευθύνσεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Σε διαβεβαιώ ότι σε όλους τους άλλους είναι 18. 

Έχω 2 λογαριασμούς έναν δικό μου και έναν της συμβίας και απ όσο ξέρω και άλλων 5 που τους έχω στείλει τον κωδικό και όλοι βλέπουμε το ίδιο. Μήπως δεν είσαι στο σωστό site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν καταλαβαίνεις λύνεται... αν προσπαθήσεις βέβαια και λίγο μόνος σου. 

Τόσα λινκ υπάρχουν από άλλα θέματα που σχετίζονται με την συγκεκριμένη υπηρεσία και δίνουν πληροφορίες όπως βέβαια και το site της εταιρείας που τα λέει και τα περιγράφει όλα πολύ αναλυτικά.

Για το ότι εσύ βλέπεις 15 διευθύνσεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Σε διαβεβαιώ ότι σε όλους τους άλλους είναι 18. 

Έχω 2 λογαριασμούς έναν δικό μου και έναν της συμβίας και απ όσο ξέρω και άλλων 5 που τους έχω στείλει τον κωδικό και όλοι βλέπουμε το ίδιο. Μήπως δεν είσαι στο σωστό site?

 

Βασικα ακολουθησα τις οδηγιες που εβαλες πιο πανω (μαλλον βαζεις μια απο τις διευθυνσεις ωστε να μην πληρωνεις μεταφορικα οταν γινεται και τα πακετα σου γινονται forward εδω? Δεν καθισα να διαβασω θεματα η τι λεει το σαιτ).

 

Οσο για διευθυνσεις μου εχει οντως 18 αλλα οταν τελειωσε η εγγραφη μου ειπε πως μπορω να χρησοποιησω τις 15 διευθυνσεις ανα τον κοσμο (τωρα γιατι βγαζει 18 δεν ξερω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνετε την εγγραφή με κάποιο έγγραφο σας σκαναρισμένο. Επιλογές από: Διαβατήριο/ταυτότητα/δίπλωμα οδήγησης.

 

 

Όλα καλά, αλλά όταν είδα αυτό... με χάλασε...
Φαντάζομαι κι άλλες εταιρίες αναλόγων υπηρεσιών ζητάνε τα ίδια οπότε...  
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέθοδος πληρωμής γίνεται μέσω paypal. Εκεί έχει γίνει ήδη ταυτοποίηση με ανάλογα χαρτιά.

Το κινητό που είναι απαραίτητο για να κάνεις εγγραφή, έχει γίνει ταυτοποίηση με ανάλογα χαρτιά στην εταιρεία που διάλεξες.

Ο λογαριασμός paypal συνδέεται με τραπεζικό καταθετικό. Εκεί έχει γίνει ήδη ταυτοποίηση με τα ανάλογα χαρτιά.

Ποιος είπε ότι..ενοχλείται και για ποιον ακριβώς λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη πες ότι θέλω να αγοράσω κάτι από eBay η κάποιο παρόμοιο site κάποιο αντικείμενο το οποίο δεν έχει αποστολή προς Ελλάδα, βάζω σαν διεύθυνση Αποστολης την διεύθυνση κάποιας χώρας τις οποίας είναι δυνατή η αποστολή και το αντικείμενο πάει στην διεύθυνση που καταχώρισα κ μετά από εκεί το στέλνουν στην δικιά μου στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουκουμι για αγορες ηλεκτρονικων κατω του μισου κιλου απο αμερικανικο amazon

 

το πρωι παραλιγο να αγορασω raspberry pi 3 στα 14+4+9 € απο αμερικανικο amazon 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία κανονικά κοστίζει 45$ και προσφέρει 18 φυσικές διευθύνσεις σε διάφορες πόλεις. Το κόστος των μεταφορικών προσδιορίζεται ανάλογα του βάρους της αποστολής. Αναλυτική περιγραφή των υπηρεσιών τους υπάρχει και σε άλλα θέματα, [topic=http://www.insomnia.gr/topic/471924-αγορές-από-χώρες-εκτός-εε-όριο-για-να-μην-πληρώσ/]όπως εδώ [/topic]     επίσης εδώ και ειδικότερα

 

Η διαδικασία εγγραφής είναι απλή.

Πάτε στην Link.png Site: https://www.shopandship.com/en/home">σελίδατης εταιρείας  
Κάνετε κανονικά την εγγραφή και προς το τέλος της κάπου υπάρχει ένα πεδίο που αναφέρει για κωδικό κουπονιού.
Εκεί μέσα βάζετε τον κωδικό SNSFORFREE
Δεν υπάρχει email επιβεβαίωσης στην αρχή. Μην περιμένετε απάντηση το email σας. Προχωρήστε την διαδικασία.
Επιβεβαιώνετε την εγγραφή με κάποιο έγγραφο σας σκαναρισμένο. Επιλογές από: Διαβατήριο/ταυτότητα/δίπλωμα οδήγησης.
Η επιβεβαίωση του εγγράφου γίνεται αμέσως!!! Και σε δευτερόλεπτα εμφανίζονται οι πολυπόθητες 18 φυσικές διευθύνσεις.
Στην περίπτωση που λήξει η ισχύ του κωδικού, πηγαίνετε στο retailmenot dot com και γράψτε Shop and Ship και θα εμφανίσει ότι έχει διαθέσιμο.
Καλές αγορές 

Ταυτότητα  η διαβατήριο δεν στέλνω σε καμία περίπτωση!!! Ειδικά για να "κερδίσω" $45 υπηρεσίας...

 

Παιδιά μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ στο να στέλνετε έτσι εύκολα id σας(Διαβατήριο/ταυτότητα) στον οποιονδήποτε.

Στο εξωτερικό γίνεται χαμός με τα identity theft. googlαρετε το λίγο να δείτε τι κινδύνους έχει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέθοδος πληρωμής γίνεται μέσω paypal. Εκεί έχει γίνει ήδη ταυτοποίηση με ανάλογα χαρτιά.

Το κινητό που είναι απαραίτητο για να κάνεις εγγραφή, έχει γίνει ταυτοποίηση με ανάλογα χαρτιά στην εταιρεία που διάλεξες.

Ο λογαριασμός paypal συνδέεται με τραπεζικό καταθετικό. Εκεί έχει γίνει ήδη ταυτοποίηση με τα ανάλογα χαρτιά.

Ποιος είπε ότι..ενοχλείται και για ποιον ακριβώς λόγο?

Στον λογαριασμό μου στο paypal δεν έστειλα ΠΟΤΕ σκαναρισμένα προσωπικά έγγραφα. Ακόμα κι αν έστελνα δεν νομίζω να έχει την ίδια βαρύτητα το όνομα paypal ή της εκάστοτε τράπεζας η της εταιρίας τηλεπικοινωνιών με την shopandship με έδρα σε ξένη χώρα... Το καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι δεν είναι το ίδιο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...