Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με μητρική


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα 

 

Σήμερα έφτασε μια μητρική που είχα παραγγείλει από το aliexpress για ένα (msi) casper laptop Ο πωλητής την έστειλε γρήγορα και δεν είχα πρόβλημα με το τελωνείο .Αφού την έστησα στο laptop και πάτησα αν ανοίξει  άνοιξε και εμφανίζει μόνο την εικόνα του recovery εάν και πάτησα τα κουμπιά για να κλείσει και να συνεχίσει το boot δεν ανταποκρίνεται και μετά από αρκετά δευτερόλεπτα έκλεισε έκανε το bios επαναφορά και κατάφερε και δούλεψε μετά από λίγο αφού κατάφερα και έστησα windows και είδα ότι το pc πάει καλά μόλις πάτησα τερματισμό κάνει τα ίδια  είναι κολλημένο εκεί και κλείνει μονό του καμιά άδεια κάνεις 

 

ευχαριστώ 

post-291247-0-75704700-1491919742_thumb.jpg

post-291247-0-52983200-1491919749_thumb.jpg

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ότι χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο και με πληκτρολόγιο χωρίς μόνο το δίσκο του σου δίνει πάλι την ίδια εικόνα και όχι post από τη rom?

 

μπαταρία 3V{φορτισμένη ειναι???} -->έχεις δοκιμάσει εάν έχει, να την αφαιρέσεις από τη μητρική για 24 ώρες?

και χωρίς δίσκο και πληκτρολόγιο σου εμφανίζει την ίδια εικόνα? 

τη διαδικασία που σου ζητάει μπορεί να την 'τρέξει'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ότι χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο και με πληκτρολόγιο χωρίς μόνο το δίσκο του σου δίνει πάλι την ίδια εικόνα και όχι post από τη rom?

 

μπαταρία 3V έχεις δοκιμάσει εάν έχει να αφαιρέσεις από τη μητρική για 24 ώρες?

και χωρίς δίσκο και πληκτρολόγιο σου εμφανίζει την ίδια εικόνα? 

προσπάθησα να κάνω reset το bios , χωρίς δίσκο ανάβει η οθόνη άλλα δεν ποσταρει τίποτα εάν βάλω δίσκο εμφανίζει την εικόνα που έβαλα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ότι έχω δει εγώ έχουν επαναπρογραμματισει το bios και κάτι δεν έχει πάει καλά, δεν έχω δει αυτή την οθόνη όμως, εάν έχει μπαταρία θελει τουλαχιστο ενα 24 ωρο εαν ειναι αυτο...

εαν ειναι ο δικσος που του ανηκει δοκιμασε και με αλλον, ολο και καπου θα εχεις να αποκλεισεις και αυτο.

εαν δεν εισαι σιγουρος τι εχεις συνδεσει τσεκαρε το και αυτο και θα δοκιμαζα και πληκτρολογιο με ολα τα παρελειπομενα.  

 

το οτι δε ποσταρει τιποτα (εαν εχει κερσορα) ψαχνει και δε βρισκει ουτε τα βασικα !rom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ότι έχω δει εγώ έχουν επαναπρογραμματισει το bios και κάτι δεν έχει πάει καλά, δεν έχω δει αυτή την οθόνη όμως, εάν έχει μπαταρία θελει τουλαχιστο ενα 24 ωρο εαν ειναι αυτο...

εαν ειναι ο δικσος που του ανηκει δοκιμασε και με αλλον, ολο και καπου θα εχεις να αποκλεισεις και αυτο.

εαν δεν εισαι σιγουρος τι εχεις συνδεσει τσεκαρε το και αυτο και θα δοκιμαζα και πληκτρολογιο με ολα τα παρελειπομενα.  

 

το οτι δε ποσταρει τιποτα (εαν εχει κερσορα) ψαχνει και δε βρισκει ουτε τα βασικα !rom!

και εγώ αυτό πιστεύω κάτι τρέχει με το bios θα περιμένω την απαντήσει του κινεζου και θα σε ενημερώσω ευχαριστώ για τις απαντήσεις όχι δεν υπάρχει κέρσορας απλά έχει φωτισμό η οθόνη και δεν φαίνεται τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παρακαλώ, γράψε όποτε έχεις νέα..

έβγαλα την μπαταριά εχθές το βράδυ και σήμερα χωρίς μπαταριά δοκίμασα να δω εάν υπάρχει κάποια αλλαγή όχι δυστυχώς εγώ πιστεύω ότι άλλαξαν το chip του bios ή έκαναν κάποιο update και δεν πέτυχε ανοίγω dispute και  ας ελπίσω ότι θα πάρω τα χρήματα μου πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστο αυτό να γίνει! γράψε εάν θες όταν και εφόσον τακτοποιηθεί το θέμα σου τι υποστηρίξει είχες σε αυτή τη περίπτωση από εκεί που το αγόρασες θα βοηθήσει όλους... που το διαβάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καλή υποστήριξη το alli.

απο ποιόν πωλητή έγινε η αγορά;;

μπορείς βέβαια να γίνει "τράμπα" το υπάρχων chip του bios,απο την μια μητρική στην άλλη.ΑΝ όντως είναι εκεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καλή υποστήριξη το alli.

απο ποιόν πωλητή έγινε η αγορά;;

μπορείς βέβαια να γίνει "τράμπα" το υπάρχων chip του bios,απο την μια μητρική στην άλλη.ΑΝ όντως είναι εκεί το πρόβλημα.

ναι μπορεί αλλά που να βρεις σταθμό αποκόλλησης και κόλλησης επίσης εφόσον υπάρχει υποστήριξη γιατί να μπω σε τέτοιες διαδικασίες σας ευχαριστώ και ανεβάζω screenshot από τον πωλητή 

post-291247-0-98419900-1492024592_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορεί αλλά που να βρεις σταθμό αποκόλλησης και κόλλησης επίσης εφόσον υπάρχει υποστήριξη γιατί να μπω σε τέτοιες διαδικασίες σας ευχαριστώ και ανεβάζω screenshot από τον πωλητή 

Συμφωνώ,απλά το αναφέρω για την "τράμπα"

εκεί που είσαι δεν υπάρχει κάποιος έμπιστος να την κάνει την αλλαγή;;ΑΝ όντως είναι εκεί το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ,απλά το αναφέρω για την "τράμπα"

εκεί που είσαι δεν υπάρχει κάποιος έμπιστος να την κάνει την αλλαγή;;ΑΝ όντως είναι εκεί το πρόβλημα

στην Λάρισα δεν γνωρίζω κάποιον είχα βρει κάποιο παιδί από Ηλεία που έκανε κολλήσεις από το insomnia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρόνια πολλα 

μίλα με https://www.lab-experts.gr , πόσο θα σε χρεώσει ; 

 

 

στην Λάρισα δεν γνωρίζω κάποιον είχα βρει κάποιο παιδί από Ηλεία που έκανε κολλήσεις από το insomnia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...