Προς το περιεχόμενο

Αγορά UPS για 2 Modem-Router.


airdimitris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους υπέροχους φίλους.Θα ήθελα τις πολύτιμες γνώσεις σας για την αγορά ενός ups στο οποίο πάνω θα κουμπώσουν το speedport entry2i της cosmote το οποίο δίνει voip τηλεφωνία,καθώς και ένα tplink8970 από το οποίο παρέχεται ίντερνετ στο σπίτι.Λόγω συχνών διακοπών ρεύματος στην περιοχή μου,καθώς η οικία μου διαθέτει και συναγερμό,ο οποίος δεν μπορεί να κάνει κλήση στο τηλέφωνό μου λόγω διακοπής ρεύματος και voip τηλεφωνίας,η επιλογή ενός ups είναι μονόδρομος,Δυστυχώς δεν ξέρω ποίο θα πρέπει  να επιλέξω,με πόσα  Voltamper και πόση ώρα θα μπορεί να παρέχει ρεύμα στα Modem σε περίπτωση διακοπής ρεύματος??Δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 100 Ευρώ.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσε το 13888 και ζήτα ένα ups ανέφερε ότι στον χώρο υπάρχει συναγερμός οτι υπάρχουν συχνές διακοπές ρεύματος αλλιώς πες τους να σε γυρίσουν σε κανονική γραμμή και θα στο δώσουν εκτός αν δεν υπάρχει απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπε το παιδί.... Πάρε τους τηλέφωνο και πες τους ότι έβαλες συναγερμό συνδεδεμένο σε τηλεφωνικό κέντρο στο σπίτι και θες ups για να μη μένει από ρεύμα το ρουτερ όταν κάνει διακοπές ρεύματος ! Θα σου το στείλουν δωρεάν. Μη φανταστείς όμως ότι θα σου στείλουν τίποτα φοβερό... Ίσα ίσα να γίνεται η δουλειά σου. Αυτό το conceptum στέλνουν

post-415228-0-35869400-1500498387_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσε το 13888 και ζήτα ένα ups ανέφερε ότι στον χώρο υπάρχει συναγερμός οτι υπάρχουν συχνές διακοπές ρεύματος αλλιώς πες τους να σε γυρίσουν σε κανονική γραμμή και θα στο δώσουν εκτός αν δεν υπάρχει απόθεμα.

True ,δώσάνέ έτσί δώρέάν σέ ένάν φίλό μόύ

Aν δέν έχέί άπόθέμά στο πήρα άύτό κάνει πόλύ κάλή δόύλέίά ,http://www.e-shop.gr/powerwalker-vi-850-lcd-line-interactive-850va-ups-p-PER.701940

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True ,δώσάνέ έτσί δώρέάν σέ ένάν φίλό μόύ Aν δέν έχέί άπόθέμά στο πήρα άύτό κάνει πόλύ κάλή δόύλέίά ,http://www.e-shop.gr/powerwalker-vi-850-lcd-line-interactive-850va-ups-p-PER.701940

και στην δικιά μου περίπτωση δεν είχαν απόθεμα όταν ζήτησα αλλά με βάλανε στην λίστα και μου το φέρανε μετά από 8 μέρες.

Γνώμη μου είναι να μη μπεις ακόμα σε έξοδα. Ζήτα να σου φέρουν το δωρεάν και αν για τον άλφα η βήτα λόγο δεν σου κάνει η δεν σου κρατάει η δεν σε ικανοποιεί πάρε ένα δικό σου μετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχαριστω για την απαντηση σας δυστυχως δεν υπαρχει ups διαθέσιμο απο τον ΟΤΕ μπήκα σε λίστα και είπαν θα με ενημερώσουν συντομα το θέμα ειναι πως αυτό που θα μου στείλουν θα συνδεθεί στο speedport για να του δώσει ρευμα σε περίπτωση διακοπής ,για να γίνει κλήση voip χρειαζεται και Ιντερνετ το οποίο και πέρνω απο το Tplink 8970 το οποιο δίνει το ιντερνετ στο σπίτι και που χωρίς την βοήθεια του jkoukos δεν μπορούσα να τα καταφέρω να δουλέψουν μαζί.Και θα ηθελα να σας ρωτήσω ξανά αν αυτό που θα μου δώσει ο ΟΤΕ μπορεί να υποστηρίξει και τα δύο Modem για να μπορέσει τελικά να κάνει κλήση ο συναγερμός η θα πρέπει να αγοράσω κατι καλύτερο και ποιό???

Σας ευχαριστώ και πάλι να είστε όλοι καλα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω θεμα καινουργιο

 

Θελω ενα ups με σουκο πισω που να κραταει ενα λαπτοπ και ενα ps4 που εχω

 

Ισα ισα αν πεσει το ρευμα να τα σβηνω με ασφαλεια

 

Για ριχτε προτασεις

 

Μεχρι 50-60€ και αγορα απo eshop και λοιπα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω θεμα καινουργιο

Θελω ενα ups με σουκο πισω που να κραταει ενα λαπτοπ και ενα ps4 που εχω

Ισα ισα αν πεσει το ρευμα να τα σβηνω με ασφαλεια

Για ριχτε προτασεις

Μεχρι 50-60€ και αγορα απo eshop και λοιπα μαγαζια.

http://www.e-shop.gr/powerwalker-vi-850-lcd-line-interactive-850va-ups-p-PER.701940

2 μηνες το εχω και σε συνεχομενες διακοπες λογω κακοκαιριας εκανε αψωγη δουλειά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρκα αγνωστη.προσωπικα θα πηγαινα σε apc.

Στειλε ενα λινκ με ενα apc σε κοντινη τιμη και το τσιμπησα.

 

Ξερω no name αλλα ελεγα γ τα βασικα θα κανει δουλεια

 

Βεβαια η apc ειναι respect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρκα αγνωστη.προσωπικα θα πηγαινα σε apc.

True ,τα arc ειναι κορυφαια ομως αντιστοιχο arc ειναι σε διπλασια +τιμη και με παρα πολλα παραπονα στο amazon.de ,πριν το παρω ηθελα να παρω arc εκανα πισω λογω πολλων παραπόνων ενω αυτο το noname εχει πολυ καλες κριτικες παλι στο amazon.

Υ.γ προτου το παρω ηθελα να μαθω αν ειναι καταλληλο για ενισχυτη ( κατι ακουσα οτι πρεπει να ειναι εδικο το ups για να μην κανει παρασιτα ) και πηρα την αντιπροσωπεία στην αθηνα οπου ειχα πολυ θετικες εντυπώσεις, ευγενική με συνδεσασ με τεχνικο που μου εξηγησε ολες τις απορίες μου ,τωρα μακροχρονια δεν ξερω τι μπορει να συμβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...