Προς το περιεχόμενο

Gaming 27άρι monitor 144hz


agelosLX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θέλω να αγοράσω μόνιτορ με τις προδιαγραφές που αναφέρω στον τίτλο (144hz, IPS, 27 ίντσες) και θα ήθελα τη συμβουλή σας.

 

Το budget είναι μέχρι τα 900 ευρώ καθώς πήρα πιστωτικό από προηγούμενη αγορά μου.

 

Κάρτα γραφικών έχω GTX1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το έχω αλλά μαζί με το παραπάνω Acer είναι από τις καλύτερες IPS 1440p οθόνες σύμφωνα με τα review:

https://pcmonitors.info/reviews/viewsonic-xg2703-gs/

 

Άλλη επιλογή το AOC AG271QG με παρόμοια specs:

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag271qg/

 

Αγορά μόνο από εξωτερικό κατά τη γνώμη μου γιατί Ελλάδα ξεφεύγουν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η viewsonic ειναι η καλυτερη, αλλα σοβαρα τωρα, θα δωσεις 830€ για 27αρι μονιτορ?

https://www.skroutz.gr/s/10264137/Viewsonic-XG2703-GS.html?keyphrase=xg2703

 

Ίδιο πάνελ φοράνε τι καλύτερη; Άν μιλάς για το εμφανισιακό πάλι η acer πιο μουράτη είναι B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η viewsonic ειναι η καλυτερη, αλλα σοβαρα τωρα, θα δωσεις 830€ για 27αρι μονιτορ?

https://www.skroutz.gr/s/10264137/Viewsonic-XG2703-GS.html?keyphrase=xg2703

 

Δυστυχώς δε με βολεύουν οι 34άρες κλπ λόγω απόστασης και τύπου παιχνιδιών που παίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι acer xb271hu, asus pg279q, viewsonic xg2703-gsaoc ag271qg είναι ''χονδρικά'' ισάξιες, με ίδια/παρόμοια χαρακτηριστικά. Λέγεται ότι η viewsonic έχει καλύτερο quality control. 

Στις 3 πρώτες κοιτάς για αγορά σε amazon και στην aoc από Ελλάδα (η μόνη που συμφέρει η τιμή της από εδώ)...

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι και γι' αυτό αναφέρω ότι πήρα πιστωτικό στο πρώτο μου πόστ. Ιδανικά δε θα ήθελα να ξαναπάρω παλι το ίδιο αλλά δε ξέρω και τι να πάρω.

 

Έχεις κάποια από τις επιλογές να μου πεις εντυπώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως έχω την acer και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Και όσον αφορά στην εμπειρία παιχνιδιού, αλλά και όσον αφορά στην εμφάνιση. Ωραίος σχεδιασμός, μικρά bezels κτλ ..(link)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγω στην ιδια θεση με σενα ειμαι αλλα δυστηχως απο Ελλαδα ειναι σκουρα τα πραγματα. Περιμενω μπας μπει καποια απο αυτες σε καμια εκπτωση αυτο τον καιρο αλλα δεν βλεπω φως στο τουνελ. Και η διαθεσιμοτητα της Acer ειναι τραγικη(οπως και οι τιμες)απο Ελλαδα οπως εν μερη και η viewsonic.

 

800+ευρω σε οθονες με τετοια προβληματα προσωπικα δεν δινω και επισης στο θεμα οθονης δεν θελω να μπλεξω με εξωτερικο λογω του rma γιατι δεν ειναι οτι το καλυτερο το εξ αποστασεως rma σε τετοια προιοντα. Υπαρχουν ατομα που αγορασαν απο Newegg και amazon και εκαναν ενας θεος ξερει ποσες επιστροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το γεγονός ότι δίνεις τόσα λεφτά και είναι σαν να παίρνεις λαχείο για αυτές τις οθόνες... 

 

Ιδανικά θα ήθελα να αποφύγω την Asus γι' αυτό και προσανατολίζομαι προς τις άλλες επιλογές με επικρατέστερη τη Viewsonic..

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι το  μικρότερο ύψος της βάσης πως θα φαίνεται στο μάτι σε σχέση ας πούμε με την Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το γεγονός ότι δίνεις τόσα λεφτά και είναι σαν να παίρνεις λαχείο για αυτές τις οθόνες... 

 

Ιδανικά θα ήθελα να αποφύγω την Asus γι' αυτό και προσανατολίζομαι προς τις άλλες επιλογές με επικρατέστερη τη Viewsonic..

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι το  μικρότερο ύψος της βάσης πως θα φαίνεται στο μάτι σε σχέση ας πούμε με την Asus.

 

Ισχύει και είναι όντως απαράδεκτο για τόσο ακριβά προϊόντα.

 

Προσωπικά πάντως εμπιστεύομαι περισσότερο τη Viewsonic από τις άλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...