Προς το περιεχόμενο

11 πακετα ροφηματα tassimo + δωρο η μηχανη @ masoutis - 66€


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αυτο...το βρηκα στο κεντρικο Μασουτη στη Θερμη. Ειχε αρκετα πακετα χθες
Πραγματι η μηχανη δινεται δωρο.

Να πω ομως οτι η tassimo εχει επισημως σταματησει την υποστηριξη των ροφηματων της online τουλαχιστον για την Ελλαδα. Οτι βρει κανεις ειναι σε super market. Και η ποικιλια εκει μικρη

(μην αρχιζει το debate για το καφε κτλ....για αυτο παντου γραφω για ροφηματα...η μηχανη ειναι all around παιχτης)

Επεξ/σία από JohnnyX
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλό ακούγετε, θέλω να αγοράσω μία αλλα επειδής είμαι άχρηστος απο αυτά μετα για κάψουλες τι θα κάνω;  για ποιο οικονομικό απο super market δεν υπάρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θέλω μια μηχανή...σε σχέση με τις άλλες με κάψουλες τι λέει ο καφές που βγάζει;

Σίγουρα είναι υποκειμενικό το πράγμα αλλά για εμένα το tassimo είναι το χειρότερο σε γεύση. Ένα διάστημα έκανε μεγάλο μπαμ αφενός επειδή είχε πολλά ροφήματα σε σχέση με άλλες καψουλομηχανές που είναι μόνο espresso και αφετέρου επειδή ήταν αυτόματο (με 30-40 ευρώ έπαιρνες αυτόματη μηχανή ενώ σε dolce gusto όλα τα μοντέλα σε αυτά τα χρήματα ήταν χειροκίνητα και τα αυτόματα είχαν 100+).

 

Πλέον μπορείς να βρεις αυτόματο dolce gusto σε χαμηλές τιμές (πχ αυτήν την στιγμή παίζει αυτή ή ακόμη καλύτερα αυτή από τον κωτσόβολο στα 40 ευρώ χωρίς όμως πακέτα με ροφήματα). Το dolce gusto κατ εμέ είναι έχει καλύτερη γεύση από το tassimo.

 

Τελείως υποκειμενικά για εμένα πάει illy iperespresso (0.63 η κάθε κάψουλα δυστυχώς) > lavazza blue > nespresso > dolce gusto > tassimo.

 

Ήδη υπάρχει η προσφορά που ανέφερα στα παραπάνω dolce gusto και η κλασική προσφορά -50€ στα nespresso που παίζει κάθε τόσο και λογικά θα παίξει προσφορά και για illy αυτό το καιρό που σου δίνει τη μηχανή δώρο με τόσες κάψουλες. Για την ώρα σε illy υπάρχει προσφορά στις MPS κάψουλες οι οποίες δεν ξέρω τι διαφορά έχουν με τις iperespresso (η μηχανή είναι σχεδόν ολόιδια με αυτήν της lavazza blue). 90 κάψουλες και μηχανή και δώρο τσάι στα 69€ και 90 κάψουλες και μηχανή και αφρογαλιέρα στα 99€ οπότε διαλέγεις και παίρνεις :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι υποκειμενικό το πράγμα αλλά για εμένα το tassimo είναι το χειρότερο σε γεύση. Ένα διάστημα έκανε μεγάλο μπαμ αφενός επειδή είχε πολλά ροφήματα σε σχέση με άλλες καψουλομηχανές που είναι μόνο espresso και αφετέρου επειδή ήταν αυτόματο (με 30-40 ευρώ έπαιρνες αυτόματη μηχανή ενώ σε dolce gusto όλα τα μοντέλα σε αυτά τα χρήματα ήταν χειροκίνητα και τα αυτόματα είχαν 100+).Πλέον μπορείς να βρεις αυτόματο dolce gusto σε χαμηλές τιμές (πχ αυτήν την στιγμή παίζει αυτή ή ακόμη καλύτερα αυτή από τον κωτσόβολο στα 40 ευρώ χωρίς όμως πακέτα με ροφήματα). Το dolce gusto κατ εμέ είναι έχει καλύτερη γεύση από το tassimo.Τελείως υποκειμενικά για εμένα πάει illy iperespresso (0.63 η κάθε κάψουλα δυστυχώς) > lavazza blue > nespresso > dolce gusto > tassimo.Ήδη υπάρχει η προσφορά που ανέφερα στα παραπάνω dolce gusto και η κλασική προσφορά -50€ στα nespresso που παίζει κάθε τόσο και λογικά θα παίξει προσφορά και για illy αυτό το καιρό που σου δίνει τη μηχανή δώρο με τόσες κάψουλες.

Σ'ευχαριστώ! Dolce gusto έχω αλλά προχτές νέκρωσε στα καλά καθούμενα και ψάχνω άλλη. Περιμένω κάποια αντίστοιχη προσφορά για dolce gusto, κάτι θα βγάλουν!

Συμφωνώ ότι η illy είναι η κορυφαία αλλά ασύμφορη, lavazza blue δεν έχω δοκιμάσει αλλά γενικά δεν θέλω να μπλέξω με χύμα καφέ.

 

Edit, nespresso ποια είναι η προσφορά που λες; Άκυρο το είδα στο site ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ! Dolce gusto έχω αλλά προχτές νέκρωσε στα καλά καθούμενα και ψάχνω άλλη. Περιμένω κάποια αντίστοιχη προσφορά για dolce gusto, κάτι θα βγάλουν!

Συμφωνώ ότι η illy είναι η κορυφαία αλλά ασύμφορη, lavazza blue δεν έχω δοκιμάσει αλλά γενικά δεν θέλω να μπλέξω με χύμα καφέ.

Ελπίζω να μην χαλάω το νήμα του OP με offtopic λεπτομέρειες.

 

Δυστυχώς αν διαβάσεις reviews πολλοί το λένε αυτό για αυτές τις "φθηνές" καψουλομηχανές ότι ξαφνικά χωρίς κανένα σημάδι τα φτήνουν (και για tassimo αλλά ειδικά για dolce gusto).

 

Το σύστημα "blue" δεν είναι χύμα καφές αλλά κάψουλες της lavazza. Εγώ το είχα προτιμήσει επειδή είχε διπλή κάψουλα για freddo οπότε γλύτωνα και χρήματα και μανούρα "βάλε τη μία κάψουλα, βάλε την δεύτερη κάψουλα". Εκτός από το blue υπάρχει ακόμη ένα σύστημα της lavazza αλλά δεν το δοκίμασα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου η 1η tassimo αγοραστηκε το 2010 και τα εφτησε περσι...6 χρονια μια χαρα ειναι !

Αν βλεπετε την tassimo σαν καφεδομηχανη μαλλον αδικεται και αυτην και τον καφε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω αποκλειστικά για εσπρέσσο, οπότε μάλλον θα την προσπεράσω την tassimo...αν και δεν ξέρω αν είναι σε όλα τα καταστήματα, χθες ήμουν σε Μασούτη και δεν την είδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την μηχανή της illy mitaca mps μαζί με την αφρογαλιέρα. Όχι τις iperespresso κάψουλες αλλά τις mps. Η ποιότητα και η γεύση του καφέ είναι κορυφαίες και παρόμοιες με επαγγελματικό. Οι κάψουλες κοστίζουν 0,50 ευρώ (90 τεμ.= 45 ευρώ) με δωρεάν μεταφορικά από Ελλάδα. Εναλλακτικά από Ιταλία οι ίδιες κάψουλες έχουν (90 τεμ.= 34 ευρώ) και οι κάψουλες της mitaca (η εταιρεία που φτιάχνει τις μηχανές) (90 τεμ.= 29 ευρώ) άριστες και αυτές ποιοτικά (ίδιος καφές με illy). Τα μεταφορικά είναι 15 ευρώ, οπότε συμφέρει να πάρεις πάνω από δυο συσκευασίες για να πέσει η τιμή. Για παράδειγμα αν πάρεις τρεις συσκευασίες mitaca κοστίζουν 3Χ29=87 + 15 μεταφ.= 102 ευρώ οι 270 κάψουλες. Δηλαδή 102:270= 0,38 ευρώ, που είναι πολύ καλή τιμή για την  ποιότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν βρίσκεις εύκολα σε σούπερ μάρκετ ε; Μηχανές βρίσκεις ή έχουν σταματήσει; iperespresso έχεις δοκιμάσει; Πώς είναι σε σύγκριση;

Ναι στα super δεν βρίσκεις εύκολα. Τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ ούτε το Mymarket ούτε ο Γαλαξίας έχουν. Δεν ξέρω με παραγγελία. Με iperespresso έχουν ίδια ποιότητα και γεύση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα παρει πριν 3-4 χρόνια από Κωτσόβολο στα 55€ αν δεν κάνω λάθος με δώρο ροφήματα και κούπες. Ότι χειρότερο έχω αγοράσει. Μόνο οι κούπες αξιζαν :P Πραγματικά ο καφές δεν ήταν τίποτε το ιδιαίτερο και οι σοκολάτες χειρότερες από αυτές που κάνεις στο χέρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...